1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    E ljudi ja sam uzeo Barton 2500 prosusor kako pise u system menageru.

    Brz je , puno brzi od starog , to se podrazumijevalo :lol:

    Iz BIOSA ne ide , barem ne preko mnozioca , iako preko FSB ideee i na 3000+ , al sam vratio koji ce mi k. ionako je vent. onaj BOX pakiranje. Jah problem je sto ako ubrzam FSB ide i memorija ... a memorija bas i nije neka zvijer...

    Dakle ovaj je moj asli iz neke nedjelje koja ima zaključano ... aj jebajiga ne treba mi tolko megaherca , mozda kad bi skonto kako da memorija ostane na 333 sto joj je maksimum , a jok ona oce isto sa prosusorom pa Bog ...
     
  2. Esh

    Esh HWB

    probaj zamjeniti dole kod kazije.. on je kupio moj stari cpu, a ne vjerujem da ima bas vremena za clocking / testiranje pa eto ;)
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ama , da ja nov mijenjam za stari , ja imam opterecenja u mozgu , NIKAD NE UZIMAJ POLOVNO , nikad ne uzimaj polovno , nikad ne uzimaj polovno , nikad ne uzimaj polovno...
     
  4. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Evo ja sam uspio uz 1.725 core sto je po meni puno.

    e sada da vas pitam steti li ovo mom procesoru oce li duze ziviti pod 2500+ ili sa 3200+ ili mozda jednako,

    Temp sad ne ide vise od 54 pa vas molim misljenje i za to!

    Selam
     
  5. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    gledano trebo bi manje raditi sa 3200+ ali vise ni to nema efekta,ako mu je sudeno da pregori pregorit ce,jedino ta voltaza core je velka i ona moze unistiti procesor.

    cito sam da na grafickim dizanjem clocka ne moze doci od pregaranja ,jedino ako se digne voltaza procesora,bolje receno agp slota,e sad dali je vjerotavi to je druga stvar
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    da ce zivjeti isto sigurno nece svaki klokani procesor radi pod stresom i dolazi do neizbjezne pojave electro migration koja se pojavi na svakom procesoru ali ako se kloka i jos podigne voltaza da se pojava rapidno ubrzava elektroni unutar jezgre malo pomahnitaju tj. nastaju kratki spojevi itd pojavljivaju se erori nestabilnost i to ti je to

    pogotovo su osjetljivi 0.13 mikronski procesori na dizanje voltaze ja sam svoga bartona dizao na 1.850 temp 60° ali nebrini electro migration sa 20 godina spusti se na 5 ili do dvije godine zato nabavi dobro hladjenje i dok se ono pojavi ti ces vec biti na fx 57 :)