barton razvaljotka

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ming, May 11, 2004.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    nabavio sam barton mobile i stvarno sam odusevljen probao sam 12x200 radi sa malim dizanjem napona 1.475
    ali kada nabacim 13x200 matichna podbacuje na startu javlja k7 600 mhz dali je do biosa od procesora ocekujem jos oko 100 mhz

    p.s 2500 mhz ide na 1.5 volti znam da ovi procesori idu do 1.8 volti i vishe ali se spremam za zalmana cnps 7000
    serija je IQ... jedna od najacih
     
  2. emirc

    emirc Novi član

    Jesi li to uzeo u Plusu mobilca? ;)
    Cuj, imam i ja istu konfiguraciju kao tvoju osim graficke i memorije, s tim da imam i Zalman 7000Cu.
    Sto se mnozitelja tice, meni ide do 12.5, a na 13 ne ide jer ima 4-bitno adresiranje mnozioca (novi BIOS ne pomaze), tako da nema nam druge nego povecavati FSB (sto daje i bolje performanse). Ploce koje imaju 5-bitno adresiranje su Abit, Asus...
    Reci mi koje imas napajanje i kolike ti voltaze cita iz BIOSA pri 2500mhz (12,5x200)?
    Koje su ti latencije memorije, i da li si testirao stabilnost sistema PRIME-om?

    Malo mi je nevjerovatno cuti da ide na 1.5V, meni je na 12,5x200 @1,725V. Temp oko 45°C max load. Probao sam i 12x210, i radi (2520MHz, 1,75V).
    Sve memorijske latencije su 2.5/3/3/11, Kingmax PC433 2x512MB.
    Inace, kako sam citao na webu, ta serija ide i do 2700MHz na 1.9V, tako je vozis jedno3-4 dana da se dogodi tzv. BURN-IN proces, i onda spustis napon na 1.8V :)
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    bolje je iz windowsa čitat napone (preko nekog utilitija) jer onda se se više opterećuje 12V rejl, pa se dobiva točniji rezultat.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    napojna je codegen 400w
    sto se memorije tice ona je cista pusiona socijalne postavke cl 2.5-8.6.6 nema sanse sa njom iznad 200mhz (ispravka 1.65 radi stabilno na 2500)
    prime neznam gdje da ga downloadam mogao bi on i iznad 2600 samo da mi je druga matichna a moram i ram mjenjat sta da uzmem od rama totalna je zbrka nastala oko memorije jedna valja druga ne...
    Voltaza na 2200 je 1.47 defaultna po aidi (veoma tachna)
    temp 35° idle na zalmanu cnps 6000 ona lepeza
     
  5. AggressoR

    AggressoR Aktivista

  6. Esh

    Esh HWB

    bash sam postao taj link na main, stvarno lud test, cpu ima super potencijal.
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    @deloren

    Bolje ti je dizati FSB nego mnozitelj. Dakle mjenjaj memoriju :D .

    @agressor...

    jadno... jadan taj link... pa svatko moze oc-ati 2500+ M na 4000+!!!! Sta ga nisu digli na 3Ghz, pa se onda sepurili?!
    Da imam love kupio bi i ja 2500+M a kad bi ga upario sa ovim vodenim mislim da mi ni 2.7-2.8 Ghz nebi bilo problem dostici.
     
  8. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ja nisam toliko ni gledo sta je na linku,negdje sam na sajtu procito da je kloknut taj procesor na 4000+ pa sam stavio ovdje link posto se radi o istom procesoru.
    a tu negdje ima i za pentium sa 2.8 na 3.6
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    A da mi je kao prvo znati odakle su izvukli ono 4000+?
     
  10. emirc

    emirc Novi član

    Hehe, i ja se pitam...
    Najbolja im je fora sto kaze, nije bio bas stabilan (rusio se u 3d marku)
    heheh... koma!
     
  11. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ma to su oni zaokruzili na 4000+(a mozda su gledali frekvenzije ostalih procesora i oznake Amd-ea te tako stavili da je 4000+)
     
  12. Esh

    Esh HWB

    upravo
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    Al ipak im ono nije neki OC. Izgleda da su potrefili na losu seriju procesora.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    pa digli su ga na 2.5... niš posebno (mislim za mobile, ali inače extra rezultat od 100€ proca).