bas me ovo interesuje ?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Spider, Mar 22, 2004.

  1. Spider

    Spider Aktivista

    Kao sto dolje vidite u potpisu promijenio sam plocu,EpoX 8RDA+!!!!Prije toga sam imao MSI km2m combo-L i temperaturu procesora slabo sam gledao.I namjestim fino plocu,prikopcam sve,dignem sistem sve udure i pogledam malo bios kad vidim tamo temp 60°?!?
    Posto sada nemam rama (da dignem sistem posudio sam od tepSIJE) i ovih dana planiram kupit, komp nisam od tada vise ni palio !!!Stavio sam i pastu koju sam kupio u plusu artic silver (mislim da se tako zove ).
    Temu sam morao da postavim jer eo vec 3 dana cekam da neko pametan dodje na msn ali nigdje nikog pa :p .

    EH SADA JA VAS PITAM JEL TA TEMP. UREDU ILI NE :?:
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    a o kojem cooleru se radi??
     
  3. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ako je to AMD 2400+ naravno da je temp visoka jedino ako si ga overclockirao i dizao napon jezgre e onda i nije puno.

    Mislim da potrazis neki novi kuler trebace ti za zivota.

    P.s. Evo ja idem na 3200+ prvi put otkako sam ga kupio ali sam napon jezgre digao na 1.7V i temp mi je sad tocno 45.5 pri 3dmarku i ostalim mjerenjima ide do 50C i sto je vise nego dobro
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    pa mislim da za clockanje na 3200 ne moraš dizati napon.
     
  5. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    kod mene je onaj zakljucani barton 2500+ i izgleda los primjerak jer na 1,65 nece da boota win na 1.675 boota i pokrene 2-3 testa 3dmarka dok na 1.7 sve normala
     
  6. Esh

    Esh HWB

    nesto mi govori da se radi o onom retail cooleru, no opet mi je to visoka temperatura i za taj cooler.
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ja mislim da je to otprilike radna temperatura XP procesora...ak te više zanima otidji na http://www.AMD.com i tamo ima nekakav .PDF dokument sa svim procesorima(od durona, preko "običnih" athlon proc. pa sve do bartona...) i njihovim karakteristikama kao što su radnta temp.,napon,cache mem......al ja mislim da je to njegova radna temperatura,bar sam to negdje procitao ;-)
    kod mog durona ti je ljetni standard 48°C :)
     
  8. Spider

    Spider Aktivista

    Hladnjak je onaj sto mi je dosao sa procesorom kada sam kupio.Da ja ne bih nista rizikovao ja cu promijeniti hladnjak.

    POZ i hvala svima na warning :wink: .
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Samo nemoj kupit nesto losije od tog (npr cooleri za 20-25KM ;)). Ako imas para uzmi zalman 7000Cu :D .
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    pa zalman košta skoro ko barton 2500 :)

    traži glacilaltech najbolji koji imaju (sa pro nastavkom) i temp će biti oko 45-50C... a vjerovatno neće koštat preko 20km.

    evo pogledaj tu za malo više informacija... http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?o ... 2=+Idi%21+

    obrati pozornost na cijene thermaltake-a i usporedi ih sa višestruko jeftinijim glacialtech modelima... mislim da se za par stupnjeva manje ne isplati kupovati vulcano 12... a da ne pričam kako je njegov rad na 5500 okretaja strašno glasan.
     
  11. kenci

    kenci Aktivista

    da nisi stavio previse paste
     
  12. Spider

    Spider Aktivista

    A moze li biti do toga ?Znam da ne treba previse ali mozda je onaj tepSIJA "nagurao" toga :p .Haj probacu sve ponovo pa ako bude opet isto kupim novi cooler.

    POZ raja :wink: .