Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kad pogledas kakav je pocetak igra imala, dobro ikako postoji obzirom da je prosle godine u ovo vrijeme bila peticija od preko 150k ljudi za refund.

    EA je mislio da izlevate narod i uzmu lovu na brzinu, 70$ je kostala na dan izlaska ako se dobro sjecam, a bila je vise u alfa nego u beta verziji.

    Sad su srezali sredstva Dice-u, da mogu igru tek toliko drzati u zivotu, i to vise da izbjegnu sudske sporove, inace bi im EA davno stavio kljuc u bravu.

    Pitanje je sta ce biti sa novog BF-a, obzirom da Dice vise nece imati glavnu ulogu.
    https://news.ea.com/press-releases/...ted-to-the-Battlefield-Franchise/default.aspx
     
    iPlay likes this.
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Dice ce i dalje raditi MP, dok ce drugi team raditi na SP.

    Ako zeznu iduci BF, gotova je fransiza. Igrace se samo stari naslovi to je to. A tuzno da i nemas neke prave alternative Battlefieldu.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jednostavno im je napraviti pristojan BF. Fokus da im bude na battlefield community, a ne cod, apex, fortnite, overwatch i ko zna koji igraci.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa iskreno, oni gone druge igrace ima vise od deset godina. BF3 je ciljao MW3 publiku. Tad su radili reklame iskljucivo za COD igrace. Sjeti se close quarters DLC-a. Pa je eto opet nekako ispala dobra igra.

    Osim fortnite ciljane publike, glavni problem 2042 je ljenost. Nisu radili na njoj. Izbacili su polovicnu igru dok imam osjecaj pet ljudi radi na post lancu i prebacuje vrece pijeska sa jedne lokacije na drugu i prave "cover". Jbt mape im definisu konteineri.

    Spearhead je dobra mapa ali realno ima brda i dva objekta na njoj. I to mapa. Nemaju jednu jedinu urbanu mapu. Mapu ala Karkand ili Aftermath DLC.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa od BF4 i 2013 kad je izasao nemamo dobar BF. Proci moze BF5. Hardline, BF1 i 2042 su zesci prosjek. Cak sta vise Hardline i 2042 jedva da mogu dobiti ovo BF ispred imena.

    Vise nema ni poente kukat o 2042 i sve ono sta nisu uradili ili sta su sve ujebali. Pa jebote jos nema opcija da moze minimapu povecat. Oni zadnja 3 BF kao da doslovno sve iznova krenu. Sav napredak napravljen u predhodnim BF samo nestane kad izadje novi BF.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    BF1 je dobra igra. Meni ne lezi ali je prezentacijski 10/10. Balans i gunplay mi ne odgovara ali to je jedini BF koji je bio bug-free iz nekog razloga. Sadrzaja pregršt. Izgleda bolje nego BF5. Nju kao da su 10 godina radili ako poredimo sa ostalim.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    BF1 je najispoliranija BF igra ikad, i to, uz solidne mape mape jedino sto je valjalo, ali je gameplay uzasan radi svih stvari koje su dali losim igracima da se osjecaju korisno. Krenes od sweet spot snipera, i kakva je to lakrdija da te snajper 1 shot ako si mu odredjenom udaljenju. Konjenika koji su besmrtni, a uz to imaju i ammo i health da si bacaju. Doslovno soliras tenka za konjenickim granatama, a nadopunjujes ih super brzo. Sentry pickups pa dobijes Robocops koji letaju po mapi. Nemos ga ubiti a njegovo oruzje tebe satare u djelicu sekunde. Jednom sam 100 kilova sa tim smecem napravio. Pola neprijateljskog tima me nije moglo ubiti, jer me jedan jaran heal a drugi samo municijom supply. I kamara drugih stvari za koje nisi trebao ni zrno skilla.

    Na BF1 sam izdrzao jedva 100 i kusur sati.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam zbog BF1 prodao Origin acc.. lol. Da, BF1 je bio tada pod uticajem Battlefronta pa si imao super klase. I bio je taj problem na konzolama gdje je aimassist radio savrsen line up headshot za snajpere pa si bez optike oneshotovao likove koje ni je vidis. Zaboravio sam koja je puska bila.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    BF1 je imao bas vrhunsku atmosferu, ali je pravljen za klince a i random bullet deviation me svaki put otjera od igre.

    Sto se tice konjanika, samo sa supportom i machinegunom, pucas u konja, a ne u vojnika, i tako ces ga prije skinuti. Ubijes konja ubio si i vojnika.

    Sniper je imao najmanji taj RBD, zato ga je raja najvise i koristila, kao i ja. Sve ovo ostalo je tanko.


    Ja danas probao ovaj WW3. Solidna igra, ali je movement nekakav sav robotski. Nesto su izgleda hjteli kopirati Battlefield, ali na prvu mi je zbunjujuce.

    Ali je i zeznuta igra, nema bas puno nekog trckaranja okolo, skidaju te odmah. Dacu joj jos sansu pa mozda i legne na kraju.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da je WW3 dobra igra ko nije nikad igrao jer nisu puno ubacili sadrzaja evo 4 godine.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne slazem se za konjenika. Cak i kad mu ubijes konja on je prilicno OP, jer imas solidnu pusku u Winchesterki, imas i mac i dalje ako se varam koji 1 shot, zadrzis nesto onog posebnog armora sto imas dok si na konju, a i bez toga ti postanes vojnik koji ima health i ammo pack uz 2 granate sa sobom na veoma kratkom cooldownu i za ammo i health pack. Sto znaci da se mozes konstantno heal, spamat granate brze od supporta.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bilo tijesno vecinu vremena, i bukvalno u zadnjih 10 sekundi, samo nestadose tiketi i izgubljen mec.

    [​IMG]
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja danas probao Breakthrough... kako je samo neizbalansiran ovaj mode. Uvijek jedna strana taslaci drugu. Ili napadaci u 2 minute uzmu sve sektore, ili odbrana je toliko dobra da napadaci ne mogu ni prvi sektor proci.

    Sto vise igram ovu igru TTK mi je sve odvratniji. Doslovno u 90% slucaja ti nemas ama nikakve sanse da izbjegnes smrt. Umire se pre pre prebrzo. Ko vidi koga prvi to je to instant smrt.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Balan ne postoji nikako u ovoj igri, i stvarno je cudo kad se potrefe izbalansirani timovi.

    Evo recimo problema sa kojim se cesto surecem. Recimo mapa Manifest. Citav tim leti na B sektor, a ostale zastave nista. I naravno nista mi drugo ne preostaje nego da napustim server. Ali onda ide drugi problem, kad biras novi match, zna se desiti da te prebaci opet na prethodni server.

    [​IMG]

    Ali prestao sam se nervirati. Svakako kad igram, samo uletim i odigram jedan ili dva meca i onda izadjem iz igre.

    Dok sam igrao na Breakaway only serverima, primjetio sam DICE developere da i oni igraju, Cak sam bio s nekima u squadu.
    Za nadati se da biljeze kako ne sjebati iduci Battlefield.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Odigrao sam u zadnje 2 sedmice 30-40 conquest partija, i svaka je zavrsila razlikom od preko 200+ tiketa. Ovaj conquest u sektorima je cisti promasaj i super nebalansirano. Ovaj sektor conquest je gori od assault conquesta (gdje jedna ekipa starta sa svim zastavama pod kontrolom a druga bez i jedne pa mora uzimat), sto je veoma tesko bilo nadmasiti.

    Ni pun squad koordiniranih igraca nema u opste nikakav uticaj na ishod partije, jer je rastrkano. Citavu se partiju boris, grizes, izdominiras na koju god zastavu dodjes... ali djaba kad je u pitanju sektor i dok dodjes ti do druge zastave u sektoru vec se neki pokemon natakari na ovu prijasnju. kad zavrsi partija opet izgubis lagano 300 razlike.

    A stvarno se trudim da se zabavim u igri. Slabo ide sa tog aspekta jer igra jednostavno i dalje daleko previse problema ima, a najveci je sto nije BF ni po cemu, i onda kad se jos kamara drugih stvari u svakoj partiji glupih desi... koliko god se trudio da tolerisem sve, dodje do onog dal izbrisat opet igru da mi ne zauzima 70GB na SSDu.
     
    Last edited: Feb 13, 2023
    EL NINO CFC likes this.
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako igram druge naslove a ovo prestao igrati. Pa kad pogledam video/screen shotove. Ubi floroscentni UI.
     
    Patton2410 and EL NINO CFC like this.
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Zazelilo se BF. Neki dan nas se 10 iz tarog klana okupi na BF5. Problem sa 5com je sto je vizualno u kurcu, i oci se umore nakon 20 minuta igranja. Doslovno nam se to svima desi da od napinjanja da vidis protivnika oci se umore pa pocnu suziti i peci, i onda raja brzo odustane. Ja maksuz sebi kapi 'laznih suza' uzeo da mogu ukapat kad igram BF5.

    Probali smo naci neku drugu pucacinu da tamo igramo zajedno, ma kakav nista ni blizu ne interesuje raju. Probali Warzone, Hell Let Loose (odlicna, ali preduge partije) Insurgency, Overwatch 2, Enlisted... al nista ni blizu BF smeku. Bas kao ni 2042.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja ko novajlija ubi brašno u BF5 na Devastation, na kojoj je vidljivost najslabija. Nemo'š se ti zalit koji si veteran na konzoli :p



    Šalu na stranu, nisam stvarno imao problema ni na monitoru ni na dva razlicita televizora. Vidljivost jeste losa ali sam se ja jako brzo navikao. Jos koristim 90 FOV i 1x optiku skoro na svim mapama.

    Meni je samo BF5 dosadio jer sam igrao plafon 5 mapa. Ono ostalo je odron sa balanosm. Ali je meni BF5 odlican.
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne znam, kad igram bilo koju drugu igru, bilo FPS, RPG, bilo koja... mogu igrat satima i satima da oci budu sasvim ok. Nit se umore nit ista. Upalim BF5, 20min kasnije oci umorne ko da ih nisam sklopio 2 dana.

    BF5 rotaciju mapa su promjenuli kad su prestali sa podrskom. Prije je bila bolja, jer su sve mape bile zajedno u rotaciji, i meni licno tako je bolje bilo. Ovo sad imas rotaciju velikih i druga je rotacija close quarter mapa. Kad god udjemo na close quarter mape, brate to je try hard fiesta 500 rankova koji samo igraju sa ZK i bacaju smoke doslovno i u WC kad idu.

    Tako da uglavnom igramo samo rotaciju velikih mapa. Cak ne igram ni u vozilima ali mi je veci cejf tamo nego sa sweat lords na malim mapama.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Hmm rotacija mapa je ista od prvog dana. Npr ide Metroll, Rotterdam, Devastation, Narvik, Fjel, Marita itd. Eh sad zavisi jer mijenjaju koji je game mod, obicno vikendom. Pa vrate radnim danima normalan raspored.

    Ne igram velike mape zbog aviona. Mogu ih samo gledati. Da je Fliegerfaust isti kakvog su ga izbacili sa patchem 5.1, to bi bila druga igra. Ovako se ko levat osjecam dok likovi bombarderom nabijaju preko 100 kilova. Doslovno ne morfas nista raditi, smao letas gorfe dole. Niko te skinuti nece. Avioni u 90% slucajeva ne diraju druge avione. Fjel je najgori po tom pitanju.

    Ponekad upalim Hamadu, Fjel i Aerodrom da ocejfim ali kako rekoh, nije BF balansiran jos od BF4.