Battlefield 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 4, 2011.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Probaj i u Power opcijama windowsa upaliti "high performace" mod da zakljuca procesor na max mnoziocu.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Možel mi neko pojasniti što je BF3 toliko zahtjevniji od MW3 koji ide glatko i na kantama.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Politika kupovine nove graficke kartice.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako ne primjetis onda ne. :)
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Upravo. Kofolole neki DX11.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam ovo nikad ni probao, strava sta radi od procesora, u idleu je izmedju 3.8GHz i 4GHz. :smt003

    Ne znam, problem je subjektivan jer je framerate dobar, mozda i bolji nego prije, 70-80FPS. Fol je sto uvijek u kriticnim trenutcima zasteka. Onda kad se gine. :smt003
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jel ti zakoci i moras da restartujes kompjuter? ili ,meni odjednom zakoci i moram restartovati kompjuter ne otvara ti task manager :roll: :cry:
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sta isprica ovde jadan ne bio.
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kada igram BF3 odjednom mi samo zakoci i nista nece da uradi,niti da otvori task manager pa da odatle ugasim komp. ili nesto slicno,tj. jedina solucija mi je da restartujem komp.,probao dizati voltazu RAM-a,testirao je na Memtest-u ali nikakvih poboljsanja :roll:
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Grafa moze biti uzrok toga, kao i CPU, jer ne moras dobiti BSOD, freeze obicno znaci da fali Vcore.
    Nesto ti nije stabilno i moj ti je savjet da se primis racunara i skontas sta sljaka.
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nije nista klokano,GPU je kupljena prije 3mj.,eh sad moze biti do CPU-a,i da li bi mozda trebao pokusati dignuti Vcore graficke pomocu ASUS SmartDoctora?
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Haj na pm da ne spamamo ovde.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma jok, nema govora o bsodu ili nekakvom zamrzavanju, igra jednostavno nije fluidna, ne stalno nego u pojedinim situacijama. Prije ovoga sam igao MW3 i razlika je nebo-zemlja.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Stevie
    Na kojim postavkama igras? Da nisi ukombinovao neki LOW setup +AA,jer ja sam kod sebe primjetio da sa AA nikako nije tecno,bez obzira sto se ima dovoljan broj frejmova igra nikako ne klizi.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Meni je dosta situaciju popravio Win x64 u odnosu na 32 bitnu verziju sto se tice fluidnosti u BF 3 .
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A eto po netu sam nalazio tesove koji tvrde da BF3 bolje radi na 32bit sistemu.
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja ne znam o cemu vi pricate. Trenutno 2.16gb rama u upotrebi. Kad startam bf3, ode preko 5.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kod mene RAM usage nije nikada iznad 3GB u BF3 singleplayer (sa Firefoxom i jos nekoliko monitoring programa u pozadini)

    U Open Beti sa Firefox i WIE (Battlelog) nije uzimalo vise od 3.5GB RAMa i islo je kao podmazano (sa ukupno instaliranih 4GB)..

    [​IMG]
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Prvi ja sam morao dokupiti jos 4gb rama jer mi je sa 2x2gb igra trzala ko da nemam graficku nikako :D al eto citao sam neke recenzije da na 32bit sistemu igra ide bolje par frejmova,mozda samo SP jer ipak kad se CB mapa ucita i prodjes je koji put uzduz i popreko treba memorije pun kamion :D
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja igro skroz normalno bez ikakvog trzanja CB u beti, sad nemam origi da probam :D