Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    jebiga, nemam nista od toga... ima li ko voljan da mi kupi ovo a da mu posaljem na racun ?
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma nije frka, javi se na pm

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    [​IMG]

    Evo i balansa u BFV, svaka njima cast. Timovi se ne mogu mijenjati u toku partije sto je super, ali je balans nula.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa dobro, de mi ti reci kako bi npr izbalansirao ovu situaciju da je na server ušlo 5 squadova gdje svih 5 squada predstavljaju 5 partija. Hoces ljude iz jednog partija razbacati u različite timove? šta ako je u partiju 15 ljudi? Hoćeš ih pošutati po različitim timovima? forsira se team play, jelde? Ako ljude pošutas po različitim timovima, teamplay je nula... mislim da je ovakve situacije teško izbalansirati. zamisli 16 ljudi na TS, 13 ih u jednom timu, a 3 u drugom. da si ti jedan od ove trojice, jbo bi DICE-u sve po spisku, jelde?

    EDIT: Kvaka je da su igru uzeli cijeli klanovi (znači 10 i više ljudi, i svi igraju sada), da ih je u partiju kamara, i da balanser u igri izbjegava da dira članove jednog partija. Bar se meni tako čini
     
    Last edited: Nov 9, 2018
  5. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Pregled cijena za igru za koju si zainteresovan možes uvijek odraditi preko "allkeyshop":
    https://www.allkeyshop.com/blog/buy-battlefield-5-cd-key-compare-prices/

    a najpouzdanija a skoro najpovoljnija stranica je "cdkeys":
    https://www.cdkeys.com/pc/games/battlefield-v-5-pc-origin-cd-key

    A svaki novi i postojeći account ima pravo dva (2) puta da iskoristi sljedeći popust od 3%:
    https://www.facebook.com/cdkeyscom/app/393344207416996/?ref=page_internal

    Sve preporuke za ovaj key shop.

    Ja ću tu kupiti, do sada nisam niti jednom imao problem.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kupovao igre i na g2play i na cdkeys (na cdkeys uzeo ruski bf3) i ni sa jednim sajtom nisam imao problem. Nijedan od ta dva shopa nije tu od jučer, tako da je što se tiče pouzdanosti to isto :)

    45€~88KM
    48,79$~81,6KM

    tako da je malo jeftinije na cdkeys :)
     
  7. Bumbe

    Bumbe Aktivista


    Hvala ti na ljubaznosti, uspio sam platiti karticom na cdkeys..uzeto za 84 KM
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma ja, to je ta cifra uz konverziju valuta.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  9. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    jel se moze pucat prije vremena, ili moramo cekat 20ti :D ?
     
  10. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Za taj novac ne moze prije vremena. Cekaj 20-ti.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Cuj kako ces izbalansirat, cekas da se popuni i drugi tim, pa pocnes partiju. Ili dodas mode u kojem igra squad od 5 partija protiv drugog squada od 5 partija kao u svakoj drugoj slicnoj igri sa dosta igraca.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne kontam? Igramo 32 vs 32 i ne može igra početi dok na serveru ne bude 64 igrača? Wtf haha :D :D krajnje nezahvalna tematika. Nema te igre u kojoj je idealan balans. Vrlo osjetljivo područje i po meni je teško naći neki model koji bi odgovarao većini. Mnogo faktora igra ulogu u balansu (da li su igrači u istom partiju, koji je level igrača, kakav mu je score, da li je u timu koji gubi itd itd).
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Prebacis igraca/squad u drugi tim koji je posljednji usao na server i to je to. Mada bi bilo najbolje prebacivati igrace sa dna liste.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa u BF1 mora biti 15 igraca na obje strane da bi pocelo. Ali ovdje je 28 na jednoj strani, a 13 na drugoj. I to odmakla partija, nije tek pocela, pa da cekas da se popuni. To tebi zvuci zanimljivo ako si u manjem timu? Nemaju oni sta izmisljati vodu, balansiranje timova je u svakoj MP igri, ali BF definitivno ima najgori.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa neće ići to NAILS. Zamisli da 10 ljudi komunicira preko TS, svi su na jednom serveru, svi u ISTOM partiju, i server razbaca jedan squad u jedan tim, a drugi squad u drugi tim (nebitno gdje je onaj treći squad sa 2 preostala igrača)? znači igrači jednog klana igraju jedni protiv drugih... to po meni nema smisla. ako je igra isforsirala da svih 10 igrača bude u jednom timu, šta kad odluče da promjene server i svi izađu u po partije (što se možda ovdje desilo)?
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Izasla je igra za Access dan ranije, tj moze se sad igrati. Uplatio sam za basic, dodje 10h igranja.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nisi valjda platio 4 ojra za 10h igranja? :D
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dodje jos bruka igara, taman da probam i Andromedu, The Surge, Tyranny itd. Odlican im je katalog za 4e. Na PS4 planiram uzeti full igru, nemam zivaca za cheatere na PC.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Bolje 4€ i skontati da ti se ne svidja nego 50€.
    kolinsb Jbg, zato sluze privatne partije, rentanje servera itd ali ako u svom klanu imas 30 ljudi a na drugoj strani 10, neces valjda tako debalansirano igrati. Ipak se radi o public partijama sa random ljudima. Neka prebacuju prvo igrace koji nisu u squadu pa onda cijeli squad ali ne mozes ocekivati da na public meču cuva vas kao klan. I prije smo igrali HWB v HWB jos u Bc2.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma djelomično se slažem, ali te server x puta prebacio u tim gdje ti je ostatak klana ili partija, jelde? Na taj način pokušavaju održati teamplay. Ja gledam nekad da moj dio ekipe pomaze ostatku ekipe, dok druge ignorise. Mene će ozivjeti i možda zato i izginuti, ali za drugog neće rizikovati...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk