Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ako gledaš to, a ne kako ces koga roknuti ili kako ce tebe ko roknuti, vjerujem da je loše za oči. Valjda ti neće ispasti na monitor haha... Gledate pogrešne stvari u pogrešnoj igri, ali fakat

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Razlog zasto se ne bi trebao koristiti TAA je isto onaj razlog zasto igras na nativnoj a ne na znatno nižoj rezoluciji. Ako je ovo tebi isto, super pa mozes ustediti na hardveru. Ja ne mogu.

    [​IMG][​IMG]

    Ako se ne varam, TAA se koristi uz upscale i za ray tracing. Ili je za RT ATAA. Neve mind.


    David Sirland‏, DICE dev:
    TAA question: if you have problems with how this looks, and blurring is straining to you on higher resolutions - could you send me a screenshot or video of what bad looks like from the open beta? We're looking to improve on this and we think there's a bug lurking here

    ________

    "Visibility is horribly poor due to the fact that TAA is forced. Playing on 1440p and it's horrible to look at and hurt my eyes for the first time playing the game until I figured it was forced. Full release MUST have option to disable... I stress MUST."
    __
    "Playing @ 1080p feels like @ 720p even if I upscale to 115%!"
    ____
    "What I'm seeing so far isn't buggy. It looks like all the TAA I've experienced with Frostbite over the years and it is ugly. In my case it makes a 1440p environment look like 720p. I miss MSAA dearly but if TAA has to be the way forward I'm rooting for you to get it right."


    https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/161008/pc-so-you-still-cant-disable-that-blurry-taa
    https://www.reddit.com/r/Battlefield/comments/8uhngi/bfv_why_only_taa/
     
    Last edited: Nov 15, 2018
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Zanimljiv prijedlog;

     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo popularnije nego zadnja tri BF-a zajedno. Barem po server listi:



    Nije losa igra.. haha

    [​IMG]
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Toooooo :) Jasko priznao haha

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  6. Scholl

    Scholl Aktivista

    de ljudi ako igrate bf4, da se zajedno sastavimo da pucamo
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pojavi se na discordu ;)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nemam ja igru vec kako sam uzeo EA access da probam BF5 pa ima i četvorka. Mislim da ce se ona igrati aktivno kao i BC2.
     
  9. Scholl

    Scholl Aktivista

    neku noc pisao, niko nista ne odg
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ne vidim ja da je iko pisao :D :D
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jeste pitao za BF4 prosle sedmice na discordu, hwb-chat, htio sam ja ali nisam mogao, kako je dijete bolesno pa i ja ko krepan rano legnem.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    aha :) ja gledam u hwb-gaming haha :D vidim da ni sad nema niko, pa kontam bacit jednu ATS :)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije nuzno losa ali varira od mape do mape. Hamada i Aerodrom su poprilicno zabavne. Hamada me na momente podsjeca na atakamu. Arras je lijepa ali jeko dosadna. Rotterdam i devastation su mi grozne. Fjell je super. Nesto kao manja alborz mountains.

    Samo, neku noc uletim na BF4 firestorm. Malo pjehe, malo tenk, pa attack helikopter, malo ukrades AA pa uletis u avion. Provozaš poslije transportni. Ma sta ti je volja. U BF5 ne znam da sam dva puta sjeo za tenk.

    Napucavanje je duplo bolje od BF1 ali dvije tri dobre mape i ukidanje random bullet deviation, ne znam da vrijedi 60€ da ga yebes.

    Ali ovo mene dosta dosta podsjeca na MOH 2010. Fokus na pješadiji bas kao BF5. Imao si resupply mjesta bas kao BF5. Imao si rocket attack bm21 bas kao BF5 V1 rocket strike. Shahikot Mountains i Sharif Airfield su pljunute Fjell i Aerodrom.

    Mozda poslije kada dodaju sadrzaja ali sada ne vrijedi ni pola para koje traze. A gameplay nista revolucionarano. Isti jos od BC.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    developeri iz danger close koji su radili na zadnja dva moh dijela, su presli u dice, neke stvari si mogao uciti iz moh warfighter jos u bf4


    ne bi bilo lose da izbace dlc s mapama iz bf1942 :)



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nadam se da su popravili team balance u bf5. U bf1 je grozno, nema balansa uopste. I jos se na kraju se raja prebacuje da bi win pokupili. MRS.

    [​IMG]
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam pratio ali navodno u BF5 ekipa koja gubi podize zastavice brze bez obzira koliko ljudi bilo na zastavici. Ta vještacka balanmsiranja kao cepelin ili voz, su mi odvratna. Treba biti class limit kao u BC2 a ne da ja od 32 osobe budem jedini medic u timu.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Zastavice brze podizes ako stojis blizu zastave. Sto blize to brze sto dalje, e onda se otegne.

    U BF5 nema prebacivanja iz jedne u drugu ekipu, osim ako na drugoj strani nemas jarana kod kojeg mozes preci.
     
    Aldiin likes this.
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne to vec se ljudi zale kada jedan tim gubi, pred kraj, da podizu zastavice mnogo brze nego na pocetku partije. Neovisno o broju ljudi i koliko su blizu zastavice. Nisam gledao, ne znam koliko je to istina ali me ne bi cudilo.
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    To cu bas testirati kad izadje. U beti nisam primjetio da je tako, mozda su tek uveli poslije.

    Posto ne gledam stremove a ni YT o igrici, de mi reci kakav je balans oruzja?
     
  20. igor.g

    igor.g Komšija

    Izgleda da ce to sranje nerfati u day one patchu.

    https://twitter.com/BFBulletin/status/1062762303190433792