Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. Piroman

    Piroman Komšija

    Ovi su toliko smotani da sa svakim update-om ova ionako već beta postane alpha i lagano neigriva, evo do sada mi haman nikako nije dolazilo do crash-a sve do ovog novog update-a i sada mi odjednom u sred meča zaledi ekran na par sekundi i samo se sruši sve i izbaci me na desktop (no error message, no report, ništa). I to taman kada vidim sinoć se se 3-4 okupila iz BF ekipe, kontam hajde malo da raspalim sa ekipom, nisam odavno (inače ne bih ni ušao niti bih ovo smeće pokrenuo uopšte bez raje) i ovo se desi u sred meča...i naravno 3. u redu kada sam probao ući opet, a meč tek počeo kada se crash desio!

    I tu ja opalim ALT+F4 i otvorim Apex koji mi NITI JEDNOM nije crash-ao niti sam imao nekih većih performance problema kao sa BF (stuttering, lag, crashing etc) a besplatan game i čak pobjedim tu rundu sa još dvojicom iskusnih kampera, i to novi Apex Elite mod. Until better times....
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Imao si srece. Igra kreša na desktop od prvog dana. Istina, nesto rjedje nego prije ali eto, nakon instalacije zadnjeg peča, otvorim igru i kresa prije nego sto sam u meni usao.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dragi @NAILS, ima'l neki bug da je tebe masio? :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    To krešanje je prvih dana bilo problem. Nisi mogao igrati. Sada rijetko. A mašio me stuttering sa zadnjim pečom.. haha
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Al' se ismija lol[​IMG]
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Nasmija me: Battlefield "Let us remove this" Edition

    [​IMG]
     
    MakaveliTheDon likes this.
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Stigao je patch kojie ce patchat neke stvari iz prijasnjeg patcha. Lol
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ali jos nisu nasli rješenje za nevidljive igrace.

    Isto tako, na novoj Al Sundan mapi se nije mogao igrati conquest jer je igra krešala. Sada su napravili i ..otkrili novi grafički problem tako da i dalje nije dostpuna nova mapa u conquest modu.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Sa ovim zadnjim pečom su mi sjebali skroz igru. Nevjerovatno. Sada je igra rame uz rame sa World War 3.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I tebi i vecini igraca na Xboxu, gdje ljudima igra kresha skoro svaku partiju, ili nece u opste da ih ubaci u servere.

    Ja sam igrao jucer i hit reg. je se vratio na pre patch stanje. Doduse nisam testirao avione gdje je bilo najkriticnije.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo je smjesno vise, 3.5GB patch i nema im kraja. Od toliko igri koje imam na Originu, Steamu, Epicu i Ubisoftu BF5 je jedina koja se krpi kao da je u alfa fazi.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa i jeste u alfi samo sto stoji u alfi sedam mjeseci. Krpe zakrpe. Ja izgubim svaki atom snage kad je trebam upaliti. Odoh igrati elite dangerous. Ovako je od 2010-te.

     
    Last edited: Jul 5, 2019
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kad Westie prica protiv svoje zlatne koke aka. EA/DICE znas da je igra u kurcu :D
     
  14. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Pa ako ste pročitali svojevremeno članak zašto je Anthem jedva izašao na tržište razumjet ćete zašto imaju toliko problema da isprave greške koje proizvode nove greške.
    Jednostavno Frostbite engine nije savršen i kako su svojevremeno rekli za Anthem jako je težak za raditi sa njim i optimizirati ga. Sam Engine je još uvijek u nekoj alfa fazi v2.

    EA je pokušao da napravi svoj grafički engine koji će biti dostojan naslova koje zastupa. Na papiru su to uspjeli u praksi gore kao taj isti papir na kojem je skicirano.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Anthem je fail i jedva je izasao na trziste, ne zbog engina, nego zbog developera koji su imali preko 7 godina da naprave igru, a oni preko 5 godina umjesto da developaju igru mlatili kurcom glogove. Doslovno protratili taj development period i nisu nista napravili, nisu ideja u opste imali sta ce igra biti, da bi onda kad im je EA rekao dosta zajebavanja, morali sve rush zadnju godinu, dvije, i dobijemo sta smo dobili.

    Radio je BioWare sa Frostbitom i prije. Mislim Dragon Age Inqusition i Mass Effect da su radili u njemu. Jednostavno BioWare nije ni sjena onog starog sebe.

    Fostbite je tezak za rad, ali daleko od toga da im je to glavni problem sto je Anthem ispao sto jeste.
     
    Last edited: Jul 11, 2019
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Anthem je posebna prica jer je znalo proci po godinu dana da nista ne urade. EA sam nije bio zadovoljan sa razvojem. Mozda je to jedna od rijetkih igara koja je izasla u alfi a da EA nije krivac sto se razvoja tice. Bilo je verzija igre gdje su znali pocistiti i startati nanovo. Radili su Destiny kopiju a nismu smjeli diskutovati o istoj. Prednosti i mane.

    Frostbite pocinje da mi ide na živce ali ako su BF4 i BF1 dovedeni u red, onda nije do njega. I ne znam odakleti to da je u alfa stanju kada ga koriste jedanaest godina. Sa BF5 Frostbite je dozivio neku petu-šetu nadogradnju uz raytracing. Ali postoji mogucnost da su oni njega syebali i da se gore ponasa nego za vrijeme BF4 i 1. To je vec druga stvar. A developeri Anthema se nisu zalili da je engine bugovit vec da ima nakaradne alate ili nedostatak alata za igru koju prave. I zato su DICE developeri morali pomagati.

    Suma sumarum je neozbiljnost i nonšalancija. Kako su zapoceli onako arogantno sa pametovanjem sta je zapravo WW2, nisu stali. Mislim, odigraš RO2 i vratis se na BF5 i ne mozes skontati koliko su igre razlicite a obe fol smjestene u WW2.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    BF1 je bio najpoliraniji BF koji je ikad izasao. Pa jebote Beta te igrice je bila u savrsenom stanju. Neki dan pricam na jednom streamu sa nekim koje radio u DICEu na BF1. Oni su 6 mjeseci prije nego je BF1 trebao uci u Alfu, prestali sa dodavanjem bilo cega u igru, i fokusirali se samo na fixanje svih bugova i problema koje je build imao. Ja nisam ni jedan problem imao sa BF1 sto se tice poliranosti, meni ta igra nije valjala jer je gameplay bio uzas.

    Sa BF5 izgleda potpuno druga politika. Sve je horuk, sve je rushed. Kao da svi dodaju u igru sve sto im je cejf.

    Evo sad su postpone update za BF5 do kraja mjeseca, jer hoce u taj update da ukljuce i fix za constantno crashanje koje imamo na PS4 od onog fiasko patcha. Blue screen galore se desava.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam skontao, kada se moze pokupiti ammo sa poda od igraca kojeg ubijes a kada ne? I kada mogu uzeti ammo sa support igraca? Igrao do sada support pa nisam upratio.
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kad god ubijes protivnika on spawn pouch municije, oko 5-20 metaka, sve zavisi koju pusku koristis. Za dmr mislim 5-6 metaka dobijes po killu, za assault puske 15ak. Uglavnom za svaki kill ti padne municija samo se kolicina razlikuje od puske koju koristis.

    Uzet ammo od supporta mozes kad god hoces, ali samo ako nosi veliku kutiju.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Nece svaki put da uzme ammo sa poda. Znam preci na pištolj jer ne mogu pokupiti ammo. Stoji na podu ali nece da uzme. Jedino ako nije clipping kroz teksture pa ne moze i ako je vizuelno na povrsini.