Baza podataka, Excel/Access

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Triforce, Apr 3, 2010.

  1. Triforce

    Triforce Aktivista

    Znači ljudi. Imam bazu podataka (i u Excelu i Accessu). Znaci to je lista imena. Sad me interesuje ima li način da se duplikati iz te baze izbace. U Excelu sam pokusavao (ne ja, stari mi lol) preko filtera ali nije radilo. Zna li neko neki način znaci da se dupla imena izbace preko Excela il Accessa.
     
  2. Esh

    Esh HWB

  3. Triforce

    Triforce Aktivista

    Hvala već sam skonto. Filter nije radio jer tu su bili duplikati ali neki su imali RAZMAK iza imena te ih nije prepoznao kao iste. Riješnje sam našao u Accessu =]. Hvala na pomoći
     
  4. Shibby

    Shibby Aktivista

    Evo da ne otvaram novi topic, imam u Access-u bazu skladista robe, sa formom "Ulaz" i "Izlaz", sa kojom ubacujem ili izbacujem jedan proizvod iz skladista, ali mi je to los nacin jer imaju nabavke ili narudzbe koje sadrze vise proizvoda. Da li mogu nekako jednom formom dodati ili oduzeti vise proizvoda iz skladista odjednom? Ako ste me ista razumjeli... :oops:
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pricas o pojedinacnom artiklu ili kolicini ?

    Ako te dobro razumijem treba ti forma ili skladisnica ili SI / skladisni izlaz, SU skadisni ulaz ?

    To je "forma" dokumenta kojeg "povuces" ili kreiras i nosi redni broj (npr 1) i tu povlacis jedan ili vise proizvoda sa razlicitom kolicinom i kada snimis, sve sto si povukao u SI skida/unosi se sa/na skladista !? :D

    O tome govoris ?
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja


    Nisam radio u excelu godinama, ali sam poprlicno siguran da te auto generisane forme mogu prikazivati samo jedan element za svaki row u tabeli.

    Ja bih ovo radije uradio sa jedostavnim php skriptom.
    U kakvom su ti formatu narudzbe ? Excel? CSV ?

    CSV se moze ucitati u array, i na osnovu toga mozes automatski apdejtat linije u databazi.

    Jos jednostavnije, izlistas sve proizvode sa kolicinom u text boxu, gdje mozes apdejtat.
    Ne moze jednostavnije, treba ti jedan for i loop i jedna funkcija :)

    Sve mozes picit u xamppu na istom compu gdje ti je access.
     
  7. Shibby

    Shibby Aktivista

    Da, o tome govorim :D

    @Zeleni, smijem samo Access korisiti :(
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Moze se to napraviti, komplikovano kao i svaki posao, samo treba vremena i organizacije.

    Ko je pravio postojece forme i bazu ? :)
     
  9. Shibby

    Shibby Aktivista

    Ja sam pravio i bazu i forme...
     
  10. GV

    GV Komšija

    A šta bi se desilo da u formu ubaciš dodatna polja za artikle, sada očigledno imaš samo jedno polje. Imam ti jednu knjigu u PDF-u jedno 500+strana, hoćeš da ti je pošaljem na mail?
     
  11. Shibby

    Shibby Aktivista

    Ma vidio sam ja u jednoj bazi ono fazon padajuca lista svih artikli, kad selektujes, odredis kolicinu i rabat, i izbaci ti cijenu, a ispod automatski se stvara nova padajuca lista za unos novog artikla itd. Posalji ako nije frka, da probam naci, ne mogu na netu da nadjem, sve mi izbacuje nesto desno..
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

  13. Shibby

    Shibby Aktivista