Bečki list BiH proglasio 'propalom državom'

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Jun 21, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Izmedju ostalog:

    Bečki dnevnik Kurir, ocijenio je da u Evropi postoji "propala država" a to je- Bosna i Hercegovina, piše Večernji list.


    Dnevnik navodi da u toj državi ne funkcionira privreda, da ne postoji perspektiva te da za njene građane ne postoji dovoljno sigurnosti. Više od deset godina nakon rata u BiH i dalje nema zajednice.

    Od 1995. godine više od milijardi eura pomoći proslijeđeno je za obnovu Bosne. Hiljadu međunarodnih ljudi iz mirovnih snaga se brine da između Srba, Hrvata i Muslimana ne izbiju sukobi. Mir je nekako uspostavljen, piše bečki Kuriri, a prenosi Mondo.

    Navodi također da bez masovne podrške Bosna još ne može sama postojati. Kurir međutim upozorava i da bi se Bosna i Hercegovina raspala ukoliko bi mirovne snage bile povučene ili bi podrška Evropske unije bila obustavljena. Jer, kako navode, u suprotnom bi ponovo izbili sukobi, haos, a došlo bi i do novog vala izbjeglica.

    Bečki dnevnik također podsjeća da se više od polovice izbjeglica nakon rata vratilo u Bosnu, ali s velikim razočarenjem s onime što su zatekli tamo. Njihova djeca maštaju o drugom životu sa šansama za bolju budućnost, blagostanje i sigurnost, zaključuje bečki Kurir.

    ..zar je dotle doslo

    http://portal.bih.net.ba/portal/dt#1
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Precera ga :mrgreen:
     
  3. burner

    burner Aktivista

    Manje-više je tako kako su naveli. Poznati smo po netrpeljivosti i periodičnom ratovanju. A to da nam je cjelokupni državni aparat nikakav, knjige se mogu pisati. Samo ne shvatam one koji se patriotizmom diče...
    Nego, nije to tema za jedan forum koji nosi ime hardwarebase.
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    meni se iz ovog teksta cini da im najvise smeta sto ulazu grdne novce, a jedini rezultati su ti da politicari voze bolja auta i imaju vece vikendice. :)
    btw ispravite me ako grijesim, ali ja mislim da je kurir u austriji ono sto je avaz kod nas.

    ovo je off topic forum, tako da svaka tema odgovara. ne vidim razloga da se pise 40 stranica o formuli 1 a da se ne moze u nekoliko rijeci prokomentarisati jedan clanak.
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Mislim da pretjeruju. Bit će kao kada su rekli da u bosni ljudi nemaju šta da jedu pa jedu ljude...
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma oni tamo misle da smo naendartalci. Priča mi čovjek kada je otišao u Ameriku i kada mu je neka žena pokazivala i govorila : "Ovo je struja, ovako se pali, preko ove utičnice. Ovo je televizor .... ".
    Mislim da su jedini problem političari u BiH, jer je zaista dosta novca sumnjivo nestalo. Ali, ipak narod tu ništa ne radi, glasa stalno za iste, nema nekih masovnih protesta, tj. sjede skrštenih ruku. Isto kao da im je ovakva situacija dobra. Meni se ne ide iz Bosne i ovdje sigurno mislim i ostati, jer onaj ko hoće i ko zna sigurno može uspjeti u bilo kojoj zemlji
     
  7. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Istina. Pitam jednog amerikanca šta misli o BiH (ono, standardno pitanje za svakog stranca...) kaže: "Nisam znao da imate ovliko novih auta."

    Šta je on mislio Bog sami zna... da vozamo Fiće i Stojadine :D
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    ne znam koliko ima veze ali djevojka iz hrvatske koja je otisla prije koju godinu u englesku, oni su mislili da je hrvatska pleme.. nesto slicno uporedjivali sa afrikom..

    e sad, mozete mislit kako o nama mislie, nit imamo turizma, nit nas politicari promovisu tako da... sigurno za nas i ne znaju, dok mi moramo znat koliko london ima javnih WC-ova

    a kad odes u ameriku, pa bila jedna reportaza s hajata, pitaju znajul gdje bosna, ni jedan amer nikad nije cuo, 99% njih rekli: "jel Boston ?"

    mislim kako god, sve je istina sto se pise.. samo nasi to nece da priznaju
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Nismo face dok se Bond ne snimi kod nas.
     
  10. 3125

    3125 Komšija

    To je zato sto su oni retardirani a ne zato sto smo mi nepoznati
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  12. Vedo

    Vedo Moderator

  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    to sto oni neznaju za nas balkance opcenito je tbog tog sto uoce nemaju geografiju tokom svog skolovanja,a mi moramo citav jedan razred ucit o Sjevernoj Americi,sljedeci razred o Aziji i Juzno Americi itd :evil: :x

    neka njima samo nek oni rade od 8-20 sati i nek svoje komsije upoznavaju preko nekih nesreca,nece nikad bit ono sto su bosanci.nije sve u parama..
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija

    Njima je važno da oni dobro izgledaju u svijetu i da su oružaniji i moćniji i bogatiji, a šta se dešava u drugim krajevima svijeta i šta oni misle o njima to njih briga.

    I mrzima retardirane amerikance:

     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ovo ne vodi nigdje. Ili se drzite teme, ili ide pod kljuc.
     
  16. AdoSA

    AdoSA Komšija

  17. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    igram neki dan bilijara protiv jednog brazilca, i pita me on jesam li iz Bosne, je li tamo jos uvijek traje rat? :D
    eto kako ljudi u svijetu poznaju ovu drzavu...i uopste me ne cudi, da ovakve rijeci dolaze iz Beca :)
     
  18. FearLess

    FearLess Aktivista

    Ma ako oni misle da ona saka jada euforvih vojnika odrzavaju mir e onda su fakat smjesni.
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    Hehe, ma BiH je super drzava. Ako imas para nemoze ti nitko nista, sve mozes kupit, od zvake do coeka. Ubijes nekog, ma neeema veeeze, platis miliciji i sve okej, svi sute :mrgreen: :lol:
    Dok BiH ne bude jedna drzava, bez entitea, sa samo jednom vladom i jednim predsjednikom, nista od ove drzave. :roll:
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    ovaj Bečki list je pogrjesio samo u jednom.. Bosna i Hercegovina nije drzava...
    ..nema ovde ba drzave
     
Thread Status:
Not open for further replies.