Belaj sa kablovskim netom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Vedo, May 3, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    EPN mi je internet provider. Danas pokusao ovaj cable modem prikopcat na sestrin PC (celeron 400, nema LAN, ali ima USB) i sve normala instalirao USB drivere i prepozna ga komp kako treba, napravim konekciju ali nece da se konektuje. Probam i na laptopu i preko USB-a i "obicnog" prikljucka - nece opet da se konetuje. Spojim na svoj PC - radi sve kako treba. U cemu je problem?
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    prvo ubacis cd od modema pa onda pratis upute dok ti ne pokaze da ukljucis modem u racunar tj usb , onda tek ukljucis i cekaj da se zavrsi hardverska instalacija i da zavrsi ip renewing nakon cega ce ti izbacit njegovu mac adresu i to je to , ako prvo ukljucis modem pa onda instalaciju onda nece valjat i morat ces ponovo ... znaci prvo cd pa onda kad dobijes uputu za ukljucenje modema tek onda ukljucujes a prije ne ;)
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    uradio sam tako i sve se ok instalira, napravim konekciju ali nece da se konektuje da si pita :?
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    Svasta i ja sam na epn, i na drugi komp kad ga skopcam i instaliram fercera sve normalno..
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    Ne mora nista cekati. Prikopca modem, nabaci drivere i to je to. Kakva uputstva i zajebancije ...
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Koji je modem?
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    hmm ako je motorolin modem, i ja sam se nagledao takvih i slicnih problema nekoliko puta. sve se obicno rjesava kopcanjem modema na ethernet...
    cak ti ne treba nikakav cd/driveri ako je XP u pitanju.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ako je ona Surfboard motorola moras biti uporan :lol:

    Ja sam kod prijateljice pokusavao, iz petog puta je prosla instalacija. Ili skini nove drajvere sa neta.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Da, motorolin je Surfboard.. ma pokusavao sam ja 10 puta ali nece pa nece.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Tako je mene zezao i skinem nove drajvere sa njihovog sajta i radi.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, probat cu, hvala :wink:
     
  12. Benq

    Benq Komšija

    :lol: pa sto mu onda ne radi jos uvijek :D , imao sam i ja zajebancije oko tog modema ;)
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    cekaj jel na celeronu xp ili 2k?
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    XP SP2 je.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo skinuo najnovije USB drivere sa Motorolinog sajta - opet nece. Modem se sve super instalira, napravim konekciju i dok se konektuje zapne na onom "Connecting trough WAN Miniport (PPPOE)" i onda javi gresku nakon odredenog vremena..
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    pogledaj ip adresu koju je dobio komp od modema
    ako je 10.nesto nesto nesto iskopcaj,ugasi komp ukopcaj....
    sve dok ne dobijes trocifren prvi broj

    cim dhcp pljune ip adresu kako treba .... konektovat ce se
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    ok, probat cu, hvala ;)