BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. kio

    kio Komšija

    Raja koliko se sada ceka, kada se podnese zahtjev za moju tv? :D
    Prije je bilo koliko se sjecam oko dvije sedmice ili vise.
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Sada je već usluga jako pristupačna, tako da bih i ja rekao onako napamet da nećeš čekati više od dvije sedmice do mjesec dana :)
     
  3. kio

    kio Komšija

    Super, treba mi za poznanika jer je otkazao usluge kablovske :mrgreen:
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    e onda je tek nagrabusio. raja bjezi sa MojaTV na kablovsku, imam bar 5 clanova familije koji su otkazali MojaTV i otisli na Telemach / HS. To je jedno dzubre od usluge.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    ja sam kontao da ce za ovih nekoliko godina uspjeti smanjiti vrijeme potrebno za prebaciti na drugi kanal, djaba im svih 100 i kusur kanala kad ti treba dan da ih prelistas :mrgreen:
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kao da moras svaki prelistati,ukucaj broj kanala i to je to :D
    btw. mislim da se to ne moze popraviti,to je do STBa,ako nije,onda ne znam :D
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  8. anel007

    anel007 Komšija

    i ne listam, koristim telemachovu digitalnu ali neki dan bio kod rodice koja ima moja tv i odmah sam primjetio kako sporo prebacivanje kanala ide
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Zato ima "mozaik" set kanala ;)
     
  10. anel007

    anel007 Komšija


    Doduse, na to sam skroz zaboravio ko kad sam moju tv koristio onih 2 godine kad je tek pocela sa radom (citaj: u vrijeme kad su haman jedini imali normalan flat rate paket koji je radio na vise od 3 ulice u komsiluku :) )
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    zna li netko koliki je max limit za download tko ima paket od 19.90 KM mjesecno 5/384 (netflat) dokle smije ici :D i hoce li biti do kraja godine kakvog povecanja brzina za nas ADSL korisnike kao sto je novost kod Telemach vec da ce dizati brzine gore
     
  12. irhadkul

    irhadkul Komšija

    U principu skidaj 24/7,nece ti nista(Testiralo par kolega sa foruma :D ).
     
  13. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    ~770 GB

    To je fer osnova za taj paket.
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    od nove godine chao 1.13 Mbps download welcome Telemach(lopovi su teski i bezobrazni nevjerovatno ali bar dobijem za pare koje dam ono sto i zasluzujem..)
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo HT Eronet pruža optiku ovdje kod mene, taman dosta je telekom zarađivao na paricama iz 1980-tih. Odmah ću gledati da pređem, samo ako je slična cijena, samo zarad stabilnosti i deklarisane brzine.
    High Speed vod ide iz Hrvatske, taman se prikačiti i radi latencija ka Evropi.
    Razgovarao sam sa izvođačima radova, prvo sam mislio da to radi BHT pa su mi ljudi objasnili, da je T-com odlučio da se širi u Sjevernoj Bosni preko dionica u HT-u, da idu ubrzano i da će ubrzo raditi i naselja.

    Za sad sam u planu, nakačiti se na običnu DSL ili optičku vezu interneta ako budu kako kažu planirali ići sa optikom do stana i kuće, a kasnije ćemo vidjeti.

    Sviđa mi se intezitet i brzina radova.

    [​IMG]
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    20km mjesecno placam za ovu paricu iz 2. WW 1.13 download i 1.20 upload..bezobrazluk placati toliko tolisni download..
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa jest ako imas tako malu brzinu
    samo stvar je sto nemaju svi lose parice i brzine a ko ima,naravno treba da trazi alternativu ;)
    evo moje brzine,nemam se na sto zaliti,kada radi,radi
    http://www.speedtest.net/my-result/3063744695
    [​IMG]
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Telekom sve presporo radi, dali radi tih tendera ili ne znam čega, zato jedva čekam ovakve konkurencije.
    Uvode se kao nove tehnologije i ponude, a mreža oronula i katastrofalna. Sve to ide presporo, kažem dobro im je dok nema konkurencije, kako ih nije sramota staviti onoliku pretplatu na priključak na poluraspadnutu mrežu. Projekti se izrađuju po 5 godina, kao da je projektovanje svemirskog broda. Sad kao planiraju i VDSL, haha. Pa prvo trebaju rješavati osnovne stvari pa onda ići dalje.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma sve ovo tvoje stoji,mada donekle situaciju otezu i tenderi ali ne toliko
    ima milion stvari koje mogu popraviti da raja bude zadovoljnija,tipa brze uvodjenje usluge,brze otklanjanje kvarova,brze intervencije itd
    isto tako,po mom misljenju imaju losu ponudu uredjaja,ne toliko losu,koliko je skupo za ljude koji koriste njihove usluge
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    To zna biti problem sa stranicom, npr HWB spor ili nikako pa reset, dok google leti i obratno.

    Neko je po Zenici isto tako postavljao kablove, ne znam ko, ali ljudi se zale na cestu koja tu sada propada...fusere.