BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nope. To vrijedi samo za Moja TV + net pakete

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislio sam da idem na NF10 jer svakako imam Netflix, a kanale na MojaTV ni ne pratim, samo sto mi je malo 10Mbps. Jedino da Stihi odvrne preko stele :D
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @kolinsb - znači aktiviraj danas :D
    @Eldorado - brzina je manja ako si na ADSL-u, na VDSL-u i optici toga nema. HD kanali su džaba narednih 12mjeseci na svim paketima.
    @Reventon - Ne varijabline brzine Netflat xDSL paketa su do deklarisane brzine.

    I ko nije upratio, povučeni su svi Pro paketi i mjenjaju ih Office paketi za mogućnošću setovanja brzina. Ovo je samo za pravna lica.
    https://bhtelecom.ba/vijest+M53ef42b51c6.html
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Napomena u vezi sa brzinama pristupa Internetu: U slučaju postojanja tehničke mogućnosti korisniku će se, za pakete koji uključuju deklarisanu brzinu sa oznakom (+) isporučiti i veća pristupna brzina. Za slučaj deklarisane brzine od 10+/1+ Mbps maksimalna brzina koja bi se isporučila korisnicima je 25/2 Mbps,


    To ce možda nekima povecati tek jel od 1.3?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa taj dio se nije ni mijenjao, tako je i ranije bilo. Ja na MojaTV Net imam 25/2. U startu je pušteno 10/1 i ja zvao support da puste 25/2 jer parica može toliko i pustili su.

    A jbo Flix. Svakako tu nema nista što ne mogu gledati preko popcorn :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  6. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Pa kakva je parica ako na VDSL-u ne moze 25/2?
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne kontam pitanje, ako je meni upućeno. MojaTV net ima brzinu neta 10+/1+. To je minimalna brzina a ako tehnički uslovi dozvoljavaju može se povećati maximalno do 25/2. Tako je kod mene i urađeno. VDSL2 je i parica može 50/6Mbps.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    ZyKLon likes this.
  8. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Ma ok, shvatam sta si htio da kazes, ali samo kazem da najgora parica na VDSL-u bi trebala da gura 25/2, cak dobra parica i na ADSL2 moze da gura to.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nije baš tako. Na pislu u Maglaju imamo stare parice u zgradi, dužine nekih 50tak metara, i na ormariću puste 100Mbps, a na kraju kod mene u racku izmjere jedva 20Mbps. ADSL2 ima maximum 20/1,5 Mbps. Toliko sam imao u Zavidovićima, a od DSLAM sam udaljen 100m. Kad smo prebacili na VDSL, dobio sam 160/50.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Kako ja vidim, mozes aktivirati do 31.3.2020?
    Besplatno korištenje Moja TV Flix i Moja Web TV usluge, u navedenim periodima, omogućeno je pretplatnicima koji su izvršili aktivaciju ovih dodatnih usluga prije početka besplatnog promotivnog perioda ili u periodu od 1. februara do 31. marta 2020.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije do parice nego do BH telecoma, ogranice ti brzinu na xDSL-u u odnosu na MojaTV gdje dobijes vecu brzinu od deklarisane.
     
    ZyKLon likes this.
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa mislim da svi ISPovi to rade. Svi forsiraju pakete (kombinacije neta, TV-a, telefonije) i kod svih je jeftinije kad uzmes paket nego da usluge uzimaš pojedinačno (npr. internet sam).

    Za primjer kod Logosofta:
    Omega-net:
    Internet: 40 Mbps / 4 Mbps

    Cijena: 35,1KM (nema popusta na ugovore 12/24 mj, bar koliko ja vidim)

    Logo Trio:
    1. Maksimalna moguća brzina do 50 Mbps / 3 Mbps,
    2. IPTV - Super TV - osnovni paket
    3. Fixna telefonija

    Redovna cijena 46,80 KM, a uz ugovor na 2 godine 41,30 KM

    Znači samo internet 50/4 plaćaš 35,1KM, a internet 50/3 + IPTV + fixni telefon plaćaš 46,8 (12,8KM skuplje) ili uz ugovor na 24mj 41,3KM (6,2KM skuplje u odnosu na Omega-net paket samo sa netom).

    Koja to budala neće platiti TV+net+fixni telefon 6,2KM više nego sam internet?????
     
    dams82 likes this.
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @ZyKLon - VDSl max udaljenost je oko 1km preporučeno do 800metara, a ADSL može raditi i do 4km.
     
    ZyKLon likes this.
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Dakle sport klubovi ostaju u osnovnom paketu skroz?

    I jos me interesuje oko moja tv web. Ne gledam preko toga gotovo pa nikako, no jucer otvorio i vidim vecinom domaci kanali, recimo nema discovery kanala nikako. Kakve su se promjene ovde uvodile? A prije je bilo dosta kanala tj ovih stranih.


    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    SK da, ovo za webtv ovisi od distributera kanala. Npr HBO ti nikada neće biti na MojaWebTV, ali može biti na Multiscreen-u.
     
  16. exwizzard

    exwizzard Komšija

    selvin likes this.
  17. selvin

    selvin Moderator

    Dobro su se sjetili uz objašnjenje da 'detaljni izvještaj o pozivima' nije isto što i 'izvještaj o pozivima'. Eto mi znamo šta je njima detaljno. Mogli su to i prvi put navesti da ne dižu sebi negativni publicitet džaba.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    ZyKLon likes this.
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Gase se stari hosting paketi i sa njima stara platforma (linos, winos, g i biz hosting) kao i dedicated server paketi
    Uvode se novi hosting paketi ( 3 webhosting paketa basic, plus i premium, kao i odvojeni email hosting i domain hosting paketi)

    https://bhtelecom.ba/vijest+M56eff14477b.html
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hm... jel to besplatno odmah i ne radi :D[​IMG]

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    HD. Već razmišljam da kupim kad istekne akcija... Čak 33 kanala... Waooo[​IMG]

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.