BIHnet ADSL pitanje

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by XTRage, Jan 14, 2007.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Htio bih koristiti svoj modem tako da nisam vezan ugovorom za BIHnet. Pitanje je sta mi jos treba osim modema i kad to sve postavim hocu li ih zvati da puste "vodu" ili... ?
    I jos nesto da li odgovara modem D-LINK DSL-380T ?
    http://www.idealo.de/preisvergleich/Off ... -link.html

    Hvala !!!
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    treba ti splitter. on ti, laicki receno, dijeli telefonski signal od ADSL signala. kod mene je bilo tako da su dosli bihnetovci, ukljucili splitter u telefonsku uticnicu, ukljucili telefon i modem u splitter, i onda je sve bilo udure.

    posto sam ja potpisao ugovor neznam jel se splitter sta placa kad se ide na to da sam uzimas modem, ali ne vjerujem da ces moci "pustanjem vode" da to odradis...odnosno da me ne razumijes pogresno, ne vjerujem da ce oni to htjeti bez izlaska njihovih terenaca :)
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Znaci kupim modem i cekam njih za spliter, nije problem sacekati terence.
    Ako neko ima nesto za dodati...
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    maja...ali ja bi ih nazvao i naglasio da imas modem, jer desi im se da cekaju modeme jer im nestane, odnosno barem je tako prije bilo
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kod mene je modem od telecoma uz kojeg je došao i spliter, čudi me da uz taj modem koji imaš nije došao spliter.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni nije doslo nista osim modema :( ???
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    nece bit adsl modema jos 2 mj
    tako da je parola snadji se
    :D
     
  8. vnm_

    vnm_ Komšija

    hoces da kazes da kopcas modem direktno na telefonsku liniju, bez splittera?
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    My bad, ima to. :oops:
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma nisam ja jos uzeo modem pa me zanima da li ce odgovarati onaj gore navedeni D-Link i da li dodje splitter uz njega?
    Onaj D-Link mislim kupiti u HgSpotu za 364 Kn.
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Hmm. Ne znam koliko je pametno instalirati svoj modem jer je meni 3 puta "crko" i to je odgovornos ISPa da ti zamjeni tj. da ti daju novi ako iznajmljujes. Tako da sam stavio svoj modem popu*io bi ga strasno. Doduse kod mene je Cable modem al isto sr*nje drugo pakovanje...
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ako se pokvari modem, nosim ga lijepo nazad u prodavnicu, ima 12 mjeseci garancije i zivio, ali niko da mi kaze dobijam li splitter uz modem u trgovini ili ga kupujem posebno ?
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zar ti nije jednostavnije pitat u trgovini? Kako cemo mi znat? :roll:
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    toliko ljudi i niko ne zna :roll:
     
  15. TopniK

    TopniK Komšija

    Pa na tako nešto se ne može dati precizan odgovor. Ljudi ovdje znaju i pružaju odgovore na osnovu činjenice-iskustva i ako niko do sada nije kupovao modem i spliter trgovini (jer 90% koriste one koje dobiju od BH Telecoma) kako mogu znati. Ovdje nema neke dežurne službe koja za članove foruma ide od radnje do radnje i raspituje se o načinu kupovanja, plaćanja, dodatnoj opremi i sl.

    Znam da si shvatio. :wink:
     
  16. zilo

    zilo Komšija

    99 % sam siguran da splitter ne dodje zajedno sa modemom. Takva je stvar sa modemima za kablovski net, pa je vjerovatno i za adsl.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    a sta je sa onih 10% :p
    salim se naravno, hvala na odgovorima, kupit cu modem pa sta bude bude
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zasto ne posaljes mail radnji u kojoj kupujes i provjeris?
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    ma znas kakvi su u radnjama "ovo, ono", ako ne bude splittera negdje cu ga nabaviti i gotovo
     
  20. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Doce ti splitter uz modem:)
    pogledajte sta vam pise na splitterima :mrgreen: