BiHnet ADSL Reklamacija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by pinci, Apr 21, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. pinci

    pinci Novi član

    Neki dan dobijem račun za ADSL i vidim da sam probio limit za nekih 95MB. Odem da vidim listing sesija, kontam garant mjesečnu potrošnju računaju za sve sesije koje su počete u tom mjesecu. Kad vidim ovo:
    Code:
    Start sesije       Kraj sesije        Saobraćaj(MB) Cijena(KM)  MAC            IP            Prekid sesije
    31/03/10 23:48:44  01/04/10 01:46:16   8.79316      0           00e0.4dc2.301b 92.36.223.178 Port-Error
    31/03/10 23:48:44  01/04/10 01:46:16  94.63911      0.94639     00e0.4dc2.301b 92.36.223.178 Port-Error
    31/03/10 23:49:44  01/04/10 00:14:09  37.97544      0           0050.da36.7e12 92.36.189.66  User-Request
    
    Dvije indentične sesije, različit saobraćaj kod jedne cijena 0KM kod druge 0,94KM!?
    Ovo su zadnje 3 sesije, zadnja sesija je spajanje sa drugog računara, cijena kod svih ostalih sesija je 0KM.

    Poslao sam im reklamaciju, baš me zanima šta će stručnjaci odgovoriti.

    Prije dosta godina nisu dolazili računi za dial up 2-3 mjeseca, u tom periodu BiHnet promjeni cijene dial up-a, smanji ih, trebao je jedan ili dva računa da budu po tim smanjenim cijenama.
    Dođu računi, kad ovo vidi vraga, svi računi po starim skupljim cijenama. Ja e-mail BiHnetu pošaljem, kad odgovaraju, u pravu si, nema problema, novac će ti biti prebačen u prenaplatu na sljedećem računu. Dođe sljedeći račun, nema prenaplate nigdje, ja opet e-mail, odgovaraju pošalji fax na neki broj itd. Odustanem od toga nije bio neki novac marka dvije, kontam koliko su klapili svim pretplanicima para.

    Šta reći sem, DA BOG DA IH PRIVATIZOVALI!!
    Samo malo još da konkurencija jakne, da ne bude sjaši Kurta da uzjaši Murta.
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nisi morao otvarati novu temu.

    A ovo inace ovako ide. Prekoracio si limit za ovih 95 megabajta, u ovoj sesiji je prvih 8 bilo unutar limita, a 95 nije, pa oni to podijele tako.
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    da je 100 KM onda bi se uredu bilo zalit :D al marka nista :D
     
  4. jeretik

    jeretik Komšija

    Privatizovace ih, zato se i ne trude, jer znaju da nisu "dugorocni", hehehe
    A zali se zbog marke, oni bi tebe do groba zbog te marke.
    Ja preselio ADSL jednom, doslo mi na racunu obracunato da sam ga dvaput preselio. Zalio se, popravili su gresku i sve OK. Ne dam marku za los hljeb, a kamoli za nesto sto jos necu ni pojest :D
     
  5. pinci

    pinci Novi član

    Predpostavljam ja o čemu se radi, ali čekam da vidim kako će mi to oni obrazložit pošto mi jednu te istu sesiju naplaćuju 2 puta po njihovom logu, o tome se radi.
    Po ovom njihovom ja sada mogu tvrditi da sam potrošio i 8MB, jer tako piše u logu.

    Nije stvar marke stvar je principa.
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    jest al proces zalbe moze te kostati vise od 1 KM u zivcima i vremenu..ko ima vremena i/ili stanuje blizu zalbenog saltera njemu se mozda isplati....ja se ne bi zalio za iznose od par maraka...ajd da je 50km il slicno al ovo je zanemariva greska
     
  7. pinci

    pinci Novi član

    Ne pada mi napamet ići po šalterima, jer nema od toga ništa.
    Ovo je samo da vidim šta stručnjaci iz BH telecoma imaju da kažu za ovo.

    Da u logu ima jedna sesija od 31/03/10 23:48:44 do 01/04/10 01:46:16 i da sam potrošio u njoj 8.79316 + 94.63911 MB i da mi to zaračunaju sve bi bilo OK, ne bi se ni žalio, ali su napravili dvije sesije koje mi različito naplaćuju.
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    pa cekaj ti nisi skontao da ti je ahmet fino rekao da je ovo greska
    razdvojili su ti 103 mb na onaj dio koji si presao preko limita i koji nisi

    sta je sad tu problem ^^
     
  9. pinci

    pinci Novi član

    Pročitaj post iznad.
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    pa procitaj i ti :D to uvijek tako rade kako ce ti naplatit 103 MB? ovako im je lakse dio koji nisi i koji jesi prekoracio
    uglavnom ovo nije greska da je dva puta po 93.5325 mb onda bi se ko et moglo rec da je greska.
     
  11. vnm_

    vnm_ Komšija

    tako im sistem radi obracun.
    u redu je ganjati princip, ali mislim da bespotrebno gubis vrijeme a oni za sekundu puknu neki copy paste odgovor na zalbu.

    ja kad sam se zalio jer mi je neko hapio pass i napravio 20KM prekoracenja dobio sam copy paste odgovor, tako da ne mislis da ces samo ti dobiti jer je sitno prekoracenje.
     
  12. pinci

    pinci Novi član

    Ne razumiješ o čemu se radi. Nemože ti izdati račun na kome piše jedna te ista usluga naplaćena dva puta, nemože to da piše na računu. Oni namjerno neće da napišu u kom trenutku sam probio limit, jer je to 99% bilo u sljedećem mjesecu.
     
  13. pinci

    pinci Novi član

    Ja ovo rekreativno radim, pošto su se zeznuli kada su u log upisali dvije iste sesije koje su drugačije obračunali.

    Postoji samo mogućnost da sam limit probio prije 00:00h pa da su tada krenuli računati prekoračenje, ali ni u tom slučaju ne smije u logu pisati onako kako piše dvije sesije za isti vremenski period.
     
  14. vnm_

    vnm_ Komšija

    ma nema problema samo ti. evo da vidis da je to do sistema i da uvijek tako radi.

    [​IMG]
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sistem im je vrlo zbunjujuc.
    Kod mog provajdera je obracun u realnom vremenu u cim prođe 23:59:59 i krene sljedeci mjesec odmah se prekine obracun za taj mjesec te se obracuna prekoraceni limit za taj mjesec u tom trenutku.

    Novi mjesec se pocne obracunati tacno od tog nultog sata i ne trebam raditi nikakav reconnect.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
Thread Status:
Not open for further replies.