bihnet adsl uvodjenje

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by BoLa, May 11, 2007.

  1. BoLa

    BoLa Aktivista

    Vako,

    nekoliko prijatelja se odavno prijavilo za adsl ali nista od toga. Proslo je vec 2-3mjeseca. Elem, kao nemaju opreme(modema?) kazu u telecomu, pa me zanima sljedece:

    1. ako se nabavi ADSL modem mogu li onda gospoda iz telecoma doc i to sve uvest/instalirat
    2. ako je odgovor na 1. = da: gdje ima povoljnih modema i kolko kostaju :)

    fala

    ps: neam bitchnet pa ne znam :D
     
  2. shock

    shock Aktivista

    Mislim da nije do modema, jer bi sva ta raja, među kojima sam i ja, davno kupio modem. Doduše, nisam ih ni pitao, ali sam od drugih čuo.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sve je do stele :mrgreen:
     
  4. monK

    monK Komšija

    Ja sam se bio prijavio u oktobru 2006, a uveli mi net krajem februara 2007!

    Samo strpljivo!
     
  5. BoLa

    BoLa Aktivista

    Hehehe ... Jarane, uvode ADSL a ne nuklearnu centralu pa da im treba 5 mjeseci ccc ja drzave i govana isto da besplatno djele ADSL .... zgrazam se stvarno. zar nije lakse napisat: neamo uslova za adsl nemojte se prijavljivat do daljnjeg a ne dodjes ona ti tamo nasere, naprdis na papir i kazu zvacemo te za mjesec ....................
     
  6. monK

    monK Komšija

    Eh, pored toga što "nemaju opremu", što su i meni govorili tamo nekada u decembru, neko mi reče da kompletnu tu "famoznu i komplikovanu" operaciju uvođenja interneta na području kompletnog Sarajeva obavljaju samo 2 lika!

    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    Ne znam da li je to tačno, ali zvuči umobolno škutorski!
     
  7. BoLa

    BoLa Aktivista

    Da. Moguce. Ne bi me cudilo. Al zato imaju 120 kafadostavljaca/inzinjera koji glade muda, uzimaju 1500+ km a najveci zadatak im je pronalazak optimalne koncentracije secera u kafi cccccccc
     
  8. 3125

    3125 Komšija

    To za 2 lika je tacno :mrgreen:
     
  9. Raptor

    Raptor Aktivista

    ja sam samo 2 mjeseca cekao da mi puste, a ne da dodju :roll:
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    moram priznat i ako je sarajevo po svemu bolje od zenice :mrgreen: ja nisam cekao nista, prijavio se prije nove godine, oni rekose da sacekam prvi radi pojeftinjenja, ja saceko prolazak nove godine, likovi dosli tamo negdje 3-5 januara i to je to

    modem sam dobio djaba od njih jer sam potpisao ugovor na 6 ili 12 mjeseci, nesto se nesjecam a inace ako ne potpises ugovor modem placas 10 km mjesecno tako da ne znam staje to kod vas
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prijavio, se proslog ljeta, ceko dvije sedmice i reko nema nista od ovog odoh ja njima. Otiso do njih i uzeo modem, spojio i gotovo. Ovako bih ceko bogzna koliko.
     
  12. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Bitno je samo da ti puste signal, sve ti mozes sam instalirati. Sto se tice modema, kupis ga i odjebes im cenera mjesecno. Prati oglase, stalno se to prodaje, a imas i po radnjama.
     
  13. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Nemoj zaboraviti i splitter.

    Ja također selim na novu lokaciju na kojoj nema priključenog telefona, ali izgleda da se može zatražiti prenos sa broja na paricu.
     
  14. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Vrsis prenos accounta, sto se naravno placa :mrgreen:
     
  15. Loki

    Loki Komšija

    "Nema portova." ;) :roll:
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Tir Anasazi - kod mene splitter dosao uz modem, zar nije uvjek takav slucaj ?
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    jest takav slucaj kada od njih uzimas modem a nebih rekao da ti dodje kada kupis modem.Mislim da ga trebas naknadno kupiti ;)

    meni rekli da ce doci najranije za 15dana i ja se nadao da dodju i nisu :( kasnili po obicaju :( i dosli mi u najgore moguce vrijeme kada sam imao smrtni slucaj u porodici :evil: