BIOS problemi

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by tranqiller, Jun 11, 2008.

  1. tranqiller

    tranqiller Novi član

    Radi se o kompjuteru sa ASRock P4V88+ maticnom,sa AMI biosom.Na kompjuteru je bilo dosta malware-a,sto je vjerovatno i uzrok ovim poteskocama.Naime,ne moze se uci u BIOS setup,pritiscem DEL ali nista se ne dogadja.Vadio sam CMOS bateriju da se resetira BIOS i poslije toga, kada pritisnem DEL pri bootu pojavi se poruka da je vadjena baterija i nude se neke opcije, medju kojima i press F2 to enter setup.Pritisnem F2 i nista se ne dogadja.Sta moze ovdje pomoci,da li je rijesenje update BIOS-a ili nesto slicno?
     
  2. artemis

    artemis Komšija

    Nije na svim pločama del za ulazak u bios.Probaj F1,F2...
    Jel koristis možda USB tastaturu?Može biti isključena u biosu podrška za USB pa proradi tek u windowsima.Probaj sa običnom PS/2
     
  3. tranqiller

    tranqiller Novi član

    Probavao sam sve moguce,a govorim del,zato sto ami bios uglavnom koristi del za pristup setup-u.Ne sjecam se jel se radi o USB tipkovnici(nije moj komp),ali cisto sumnjam da je do toga.
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja kad svoju tastaturu prikljucim preko USB-a, uspijem uci u BIOS i samo se ugasi :mrgreen: Preko PS/2 ide fino.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Postoji sansa da je podrska za legacy USB u BIOS-u onemucena pa preporucujem da skines prirucnik za tu plocu i vidis koje su default opcije.
     
  6. tranqiller

    tranqiller Novi član

    Provjerio sam,nije USB tipkovnica,nego PS/2.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Bacio sam pogled na prirucnik, F2 je za ulazak u BIOS kod ove ploce, no tesko je reci zasto ne reaguje.