Thread Status:
Not open for further replies.
  1. BAKI

    BAKI Novi član

    hehe opet ja pun problema :D,
    ovako, kad sam kupio komp /prije jedno 1.5 god/ bilo je sve uredu, sve igre je htio instalrat itd. poslije nekog dugog vremena komsija mi je digo sistem (ma zna coek) i poslije toga uvijek imam nekih problema, dizo sam poslije toga 20x sistem, dosta igrica skinem sa neta ili pokusam sa CD istalirat i rijetko koja da može :D neznam da nije možda da BIOSA posto se slabo u to razumijem, možel nekako da se obnovi BIOS ili nesta da se novi ubaci i imam nesta na CD-u od maticne nesta da instaliram "Flash BIOS" jel zna neko kako da provijerim ili da obnovim BIOS da vidim da li je do njega ....
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Ako bios nije diran od tada onda nemoj čačkati s.ebat ćeš šta :D
    Kada instaliraš sistem instaliraš li sve drivere ( ne bi me čudilo da si "slučajno" zaboravio) i džidže-midže? :roll: :D

    BTW. Google je čudo :wink:
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    A kakav BIOS. Nema ti on veze sa time dal ti mozes instalirati igru. Kako nisi naveo tocan problem na koji naidjes ovako samo mozemo nagadjati zasto ti nemozes instalirati novu verziju Nid For Spiiiiiiida.

    Jel ti baca greske pri samoj instalaciji?
    Ili kad instaliras igru pa podjes igrati?
    Jel krekiras igre?
    Koja graficka?
    Koji CPU?
    Koliko rama?

    Eto tebi nekoliko pitanja, pa odgovori da znamo sta i kako dalje.
     
  4. BAKI

    BAKI Novi član

    Greske mi baca u toku instalacije, cesto kao da nedostaju neki fajlovi ja ponesem kod jarane njemu sve OK, one greske ono ABORT-RETRY-IGNORE
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    DVD/CD-ROM uređaj perhaps? Instaliraj sve drivere (za ploču sve naravno).
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ili ti ne valjaju CD-ovi ili ti ne valja CD rom, jedno od tog dvoje, kakav BIOS, šta ti je. :D
     
  7. BAKI

    BAKI Novi član

    sto pricas ba kad veze nemas, ja vam govorim da se desava i kad skinem sa neta nesta
     
  8. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Pokreni neki met. test na računaru i vidi šta se dešava.
    http://www.memtest.org/ ili Hiren's Boot CD

    Ako installeri prijavljuju da nedostaju neke datoteke može biti da "nestaju" u memoriji ili da imaš problema sa HDD-om. Dok odpakuje temp. datoteke na neku lokaciju, one se poremete i installer ih ne može čitati, ili se greška dešava na putu od HDD do CPU, tj. u memoriji.

    Pokreni mem. test (iz DOS-a, tj. sa FDD-a ili CD-a), ako bude sve ok, isptaj HDD sa alatom od njegovog proizvođača.

    Sretno. :wink:

    EDIT:
    Ako se radi o istom računaru, zašto dvije odvojene teme praviš, kao da su to dva različita problema. Ko će te pratiti!?
    Ako se, dakle, radi o istom računaru, onda ti je najvjerovatnije to pregrijavanje CPU-a uzrok ovome svemu. Naime, kada CPU radi na visokim temp. velike su vjerovatnoće da neće raditi kako treba! Greške u kalkulacijama i sl. Kada dostigne kritične temp. onda se računar gasi.

    (Generalno pitanje) Ako imate garanciju zašto mučite raju po forumima? Izigravate majstora u kući?
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Možda možeš biti ljubazniji?

    I dobro je hamzibeg rekao , što nas ovdje gnjaviš kada imaš garanciju?
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma lik je intelektualac pa ima pravo togao meni pisati. :mrgreen:
    Nego kako se ono prevodi "CPU over temperature ERROR" :mrgreen:
     
Thread Status:
Not open for further replies.