Boot from outer space

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by syss, Jan 13, 2005.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    ljudovi moji, evo šta 9x220 tbred radi... 8sec do desktopa :wink:

    [​IMG]
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Valja to.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    respect, je li ovo malo propagande pred prodaju? 8)
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    heheh

    a čuj može se to i tako protumačiti :mrgreen:

    ma na jednom forumu sam počeo diskusiju o tome kako se moj sistem od kraja bios-a do desktopa boota cca. 9sec i onda su me napali da izmišljam itd. na kraju nitko to nije vjerovao jer ljudi sa clokanim a64 su imali duplo duža vremena bootanja. na kraju sam reko da se svi oni ne znaju brinut za svoj komp i optimizirat stvari pravilno, bubnuo im ovaj skrinšot i sad je tišina :D
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Meni se komp pali za kojih 15 sec kad nije prikljucen SS2. Kad stavim SS2 produzi se za 10-tak sekundi.
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    Do desktopa mi treba od post screena jedno 11 do 13 sec
     
  7. GV

    GV Komšija

    Meni par minuta, a mozilu diže jedno 10 :wink:
     
  8. Esh

    Esh HWB

    evo jedan super link koji sadrzi .pdf fajl sa oko ~180 stranica o optimiziranju svih dijelova sistema.. za pocetnike i one koji zele znati vise:

    http://www.tweakguides.com/XPTC.html
     
  9. Sleeper

    Sleeper Komšija

  10. ming

    ming Veteran foruma

    za brezposlene
     
  11. Esh

    Esh HWB

    mozda, no da li bi tako razmisljao da imas athlon 1.2 i 256 mb rama?
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Zavisi za šta taj Athlon 1.2 GHz i 256 DDR RAM služi...
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    Ja svoje zanje upotpunjujem a ovaj pdf file mi je mnogo pomogao.Hvala enise 8)
     
  14. GV

    GV Komšija

    Taj prirucnik bas meni treba!
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ja imam pIV na 1.7ghz i 320mb ram memorije (128 integrisane minus 64 na graficku plus 256mb =320mb) i pali se preko minute :oops:
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  18. GV

    GV Komšija

    Upališ komp, odeš skuhaš kafu, taman što je popiješ i ispušiš dvije-tri cigare spreman za rad (ja umjesto kafe pijem čaj, broj cigara+2-3)
     
  19. [tota]

    [tota] Aktivista

    I ja sam dugo čitao članke o ubrzavanju boot time, gasio servise, defrag.. page file i takve shitove.
    Šta si ti koristio pa da oprobam.
    Pogledao sam ovaj PDF guide i nema baš nekog "žešćeg" tweakanja već većinom objašnjenja šta je šta i sl.
    Aj syss pa daj neki tweak :)
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    ma napisao sam gore, nema previše filozofije, nikakve boot optimizatore koristim i sl... mislim ovaj graf gore je samo pokazatelj šta se može očekivat od dobro podešenog kompa, ne moraju to bit ni 200ghz procovi, ni terabajti rama, samo urednost.

    evo kako to kod mene ide...

    prvo provučem dobar stari scandisk - za svaki slučaj.

    onda provučem ad-aware i avast (sa najnovijim definicijam) na c: particiji - opet za svaki slučaj.

    e onda... startup manager da nešto novo nije došlo, ali inače to je sve po starom: mreža, avast, zone alarm, icq, office agent, strokeit, nvidia i speedfan. to je sve od vidljivih procesa.

    dalje tuneup utilities 2004... one click maintenance.

    tuneup disk cleaner.

    tuneup registry defragmanter.

    nakon toga sysinternals system file defragmenter (iliti pagedefrag) da malo virtualnu sredi.

    diskeeper defragmantacija c: i d: particije.

    done!

    prije toga (kad instaliraš svjež sistem) podesiš fixnu virtualnu mem... kod mene je recimo min i max 500mb, isključiš system restore i win update.

    ne instaliraš nepotrebne programe i nakon svake deinstalacije provučeš tuneup one click.

    možda sam koju sitnicu izpstavio, ali u biti to je to.