Brzi pasoš

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Haker, Aug 13, 2018.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Onaj osjećaj kada dogovoriš ljetovanje, raja usklade odmore radi tebe, spakuješ torbu za sutrašnji polazak i shvatiš da je pasoš istekao prije dva mjeseca :D

    Znam da je ovaj "brzi" 250km ali ne mogu da izguglam koliko je brz. Zna li neko?
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mislim da je gotov za 48h. To je cista diskriminacija (skolski primjer). Oni koji nemaju 250 kermi neka cekaju mjesec, s oni koji imaju, mogu i preko reda. No frks, trebas hitno na lijecenje, u pitanju je zivot i sl. situacije... To opravdavam, ali ostalo ne...

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    24 sata,dakle ujutro predas a sutra ujutro gotov

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nema druge nego u Neum preko Svitave. Bila prije par godina ista situacija u raji, samo se vec na pola puta skontalo da je istekao.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jel 100% 24h jel isto za svaki kanton? Jest da ću ujutro saznati, ali me nervoza ubi :D
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jeste. Jutros je od zene sestra predala, rekli sutra gotov.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hvala drug, nadam se da će i meni tako biti.
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    Ja sam radio brzi pasos u Sarajevu, 2015. godine, i bio je gotov u roku od 24h.
     
    Haker likes this.
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    U petak u najboljem slučaju, ako ne onda ponedeljak. Divota.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    to ti rekli ?
    Jbte, pa spori bude za 10 dana.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da to su mi rekli. Predstavljam da iz Konjica šalje u Sarajevo i onda opet čeka nazad. Katastrofa.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kod nas je moguce haman sve, i obecani brzi passos za 24 sata da traje duze :(

    tugo..
    Izgleda da ima i do lokacije odakle saljes. Hajd sa srecom. Ovim mojim su rekli danas do 2 da ce doci u mup gdje su predali.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    To i jest što ja ne mogu da nadjem šta je zapravo "brzi" pasoš i koliko je zakonska osnova da ga dobiješ jer za obični je 30 dana. Ma katastrofa, hajde ebo mene, ali ljude izradi :/
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    http://mup.ks.gov.ba/gradjanjstvo/gstanja/putovnica-pasos

    evo ovdje pise:


    IZVOD IZ UPUTSTVA O POSTUPKU, CIJENI I NADLEŽNOSTI ORGANA ZA IZDAVANJE PUTNIH ISPRAVA U ROKU KRAĆEM OD PROPISANOG



    ČLAN 2.

    (Rješavanje zahtjeva)



    1. Podnosilac zahtjeva za izdavanje putne isprave ima pravo da prilikom podnošenja zahtjeva traži izdavanje putne isprave u roku kraćem od propisanog.

    2. Nadležni organi izdaju putnu ispravu u roku do 72 sata od momenta podnošenja zahtjeva, ako je u pitanju liječenje u inostranstvu, bolest i smrt člana uže porodice. Podnosilac zahtjeva je dužan podnijeti potrebne dokaze (dokaz o smrti i dokaz o srodstvu ili uputnicu za liječenje u inostranstvu).

    3. Nadležni organ za izdavanje putnih isprava na zahtjev stranke, a bez utvrđivanja opravdanih razloga za izdavanje putne isprave po naprijed propisanom postupku iz stava (2) ovog člana izdaje putnu ispravu,ukoliko podnosilac zahtjeva uplati naknadu za izdavanje putne isprave u roku kraćem od propisanog.
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jos samo naslov topika promijeni :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Pa nek idu ljudi, ti se prikljuci u petak :)
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo sad kada sam završio proceduru kaže četvrtak možda, petak vjerovatno ali nikad kao ne znaš šta može biti. Hajde to donekle ima smisla pa ćemo vidjeti.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    @selvin situacija je da idu kod mene u Rvstsku i ne mogu bez mene.
    Najgore ne mogu da vjerujem da mi se ovo desilo, nikad u životu mi se nije desilo da zakasnim, a kamo da mi pasoš istekne :D
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Malo ćete kraće bit' na moru, al' bolje i to nego da sve propadne.

    Pretprošle godine krenuo na zimski odmor sa ženom u Holandiju, kad na aerodromu njoj istekao pasoš, naravno ne može nigdje putovati a sve uplaćeno i dogovoreno. Nakon kraće prepirke pozdravimo se i odem sam.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Joj i to je crnjak :D ma joj meni su ovi odmori uvijek nekako bili stres i sad sam batalio da idem po apartmanima kad imam svoje i opet me nasekira :D