BSOD - plavi ekran

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Dec 26, 2008.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Samo jednom, ili se ponavlja? Jesi li mijenjao sta hardvera, ili instalirao neki softver (driveri, antivirus) prije nego se problem javio?
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Isti taj BSOD se moze dobiti kod bilo cega (od memorije, procesora, ploce pa sve do diska, kao i sa losim driverima).
     
  4. GW

    GW Moderator

    To je upravo problem sa BSOD-ima. Previše su generični. :)
     
  5. Bosnian Dragon

    Bosnian Dragon Novi član

    Nisam nista mijenjao, sistem sam obaro al ni to nije pomoglo. Prije se desavalo samo da se restartuje kad igram bilo koju igru, al se restartuje bez bluscreena. Al sada se pojavljuje ovaj bluescreen bez obzira igrao neku igru ili ne. NA cistu miru samo iskoci bluescreeen, i ja odem na device manager al tamo sve u redu. Ne znam sta da radim vise. A ponekad kad se restartuje promijeni mi se grafika pa onda moram obrisat graficku i ponovo instalirat da bi se vratilo u normalu.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa kreni redom. S obzirom na vrucine, ja bih krenuo od temperatura. Poslije toga provjeri memoriju i napone.
     
  7. Bosnian Dragon

    Bosnian Dragon Novi član

    kad bih makar znao sta tacno znaci ovo macnine_check_exception i sta znaci ovaj stop code pa da znam tacno u cemu je problem
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dog rece da se preko tog ne moze saznat tacan problem, jer isti kod vazi za vise problema. I ja sam mislio da je svaki unikatan, i da sluze da se lakse dodje do izvora problema.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Nisu unikatni, ali kao sto je Dog naveo u prvom postu u ovoj temi, moze se broj uzroka smanjiti tako sto pogledas kod :)

    Bosnian Dragon, najbolje je da izbrises drivere od graficke preko safe mode-a sa driver cleaner-om, pa onda instaliraj najnovije. Jer kazes da si nesto cackao oko drivera, pa da se nije tu kakav "konflikt" javio :)
     
  10. Bosnian Dragon

    Bosnian Dragon Novi član

    obrisao sam drajvere graficke i ponovo instaliro. Sad zasad nema bluescreena al ne mogu nijednu igru igrat duze od 5 minuta, samo se zaledi slika i restartuje. PRije uopste nisam imao ovih problema, igrao sam sta sam htio, sve sa ovom istom grafickom, ne znam zasto je sad pocelo da se restartuje.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Da nije problem sa zagrijavanjem?
     
  12. Bosnian Dragon

    Bosnian Dragon Novi član

    skinuo sam program everest, al neznam sta tacno da pogledam tu vezano za zagrijavanje, jer ima tolko nekih podataka okko koijih se bas i ne razumijem
     
  13. Bosnian Dragon

    Bosnian Dragon Novi član

    a ne znam ni koja je normalna temperatura
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Napravi temu u sekciji "podrska" da ne spamamo ovdje na temi. Kad pokrenes everest, idi na computer, pa na sensor, i postaj sve navedene temperature. Nemoj zaboraviti navesti konfiguraciju.
     
  15. Bosnian Dragon

    Bosnian Dragon Novi član

    ETo napravio sam temu zagrijavanje racunara pa pogledaj kad mognes :)
     
  16. Jumper

    Jumper Guest

    Eh ovako meni se ovo pojavljue na plavom ekranu:

    ***STOP: 0x0000008E (0xC000001D,0xBF93678D,0xBF135678,0x00000000)

    ***win32.sys - Address BF93678D base at BF800000,DateStamp 48025f2a


    Sta da radim u cemu je problem i to mi stalno izbacuje igrol igrica ili neradio nista na kompjuteru.

    proc:3,06Ghz servis pack 3
    ram: 2Gb
    graf:GeForce 9600GT

    Mjenjo sam napojnu,graficku,mjenjo hard disc,ubacio dodatne ventilatore radi graficke,temperatura je inace uvijek Ok.Prije 3 dana obaro sistem.
    Neznam vise sta da radim
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Skini memtest86 i provjeri ram.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Cisto da pitam na jednom racunaru se javlaj problem sa BSOD. Izmedju ostalog, na BSOD pise physical memor problem. Sumnjam da se ostecena grafička ili memorija.

    Sad. Kako se javlja. Gotovo bilo koji program da pokrene izbaci BSOD. Znaci normalno udje u win ali pokretanjem FF, ruši se. Recimo radi ok sa MSN-om a ruši se sa yahoo m. Moze Opera a ne moze FF. Moze irfan view al mislim da ne moze Paint i slicno.

    Nisma ga gledao vec kaztem da instalira ponovo drivere sa CD-a. nema veze sto su stari al eto. Interesovalo me. I problem je potpuno rjesen ali samo an par dana.

    Onda kazem da skine zadnje rivere da instalira. Isto je sve bilo super par dana i opet se podje rušit na isti princip, pokretanje odredjenih programa.

    Reicmo nije opterečenje problem jel rade neke igre. Ne znam koje al normalno funkcionisu.

    Rekao sam da uslika BSOD radi malo preciznijeg odredjenja problema.

    Sad je onop provremeno rjesenje, kada se podje rušit, instalira drivere i tak oradi koji dan.
    Pa eto, ako neko slucajno zna sta bi mogao bit prob, znam da je malo informacija al eto.
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pa prvo odvrti memtest.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma hajd ako odem onda cu probat.


    S kojim programom bi mi najboje bilo da testiram ram i grafičku ?