Budućnost desktop PC-a

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Esh, Aug 16, 2013.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Po meni buducnost desktop PC-a u kucama je totalno slaba,masovna upotreba smartphone-a,tableta i smartTV-a potiskuje potrebu za klasicnim desktop racunarom. Za par godina ce samo entuzijasti imati PC u kuci.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    U svakom slučaju, u BiH je svijetla budućnost za desktop PC :D
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Za 10-20 godina to neće biti problem.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je dovoljno sto je HDD usko grlo pa se prelazi na SSD-ove. Kad cemo imati internet koji gura 500MB u sekundi?
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    A za šta će ti trebati 500MB u sekundi
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako pricamo o cloudu, onda je internet bandwidth ekvivalent brzini lokalnog storage-a. Sto je u ovom slucaju 500MB/s. Ok, to su sekvencijalne performanse ali nebitno.
     
  7. heroic

    heroic Komšija

    Tradicionalni PC ce nestati, to je cinjenica, jer imamo razne tablete, mobitele, ultrabook/notebook uredjaje koji su prakticniji i manje prostora zauzimaju i nude mobilnost.

    Sto se tice malo zahtjevnijih korisnika, tj neki klasican "rad" na racunarima ce vjerovatno preci na All In One rjesenja.

    Oni najzahtjevniji i gameri ce zadrzati klasicni PC, stim da ce se ici ka manjim kucistima i mini/micro plocama, jer je uglavnom dovoljno imati jednu graficku, dvije i vise ostaje samo za workstation i enthusiast racunare.

    Ja sam se odavno zaljubio u AIO PC, ali su preteski za slanje, pa cekam da dodju barem u Srbiju, za ovaj ET2702 bi dao svoj desktop :D
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Evo valjda može u ovu temu..

    Prvi USB stick kapaciteta od 1Tb !

    REVIEW

    Slike :

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Testovi ;

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Za test korištena konfa :

    Asus Maximus VI Formula
    Intel Core i7 4770k
    Corsair Dominator Platinum 1866MHz 16GB
    Asus GTX 780 – DC2OC
    Corsair H100i
    Corsair HX1050W
    Corsair Force LS 120GB SSD
    Asus MX229Q

    Video :


    Na amazonu cijena je cca 1450 USD,a dosta se priča i o cijeni od 3200 USD,kao zavisno od područja..

    Eto malčice sam skratio ovo kome je mrsko da sve pročita..

    E ovo je pravi korak po meni za budućnost,bar što se tiče manjeg prostora,jer onda neće ni trebati HDD-ovi,ali ipak,cijene su prevelike,a imam osjećaj da će još zadugo ostati velike..
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. Waha102

    Waha102 Aktivista

    Moje mišljenje je da klasični PC neće nestati tako brzo. Ali biće sve više potisnut od strane mobitela, tableta, laptopa, konzola, AIO desktopa, i čega već ne. Na kraju će vjerovatno samo entuzijasti koristiti klasični PC. Opet sve zavisi od pojedinca do pojedinca i namjene računara. Kod nas u Bosni to i onako kasni desetak ako ne i više godina pa nema razloga za zabrinutost :)
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da, ali treba tu dodati pored entuzijasta ; poslovno i pravni korisnici, razvojni timovi, programeri, banke, slozena administrativna preduzeca...
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da da,bas zato sam ja naveo da ce PC izumrijeti u kucama gdje tableti telefoni i televizori preuzimaju njegovu ulogu dok u poslovnom svjetu ostaju kao nezamjenjivi alati.
     
  12. heroic

    heroic Komšija

    Biznis korisnici bi trebali preci na AIO rjesenja, puno ljepse :D
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bas suprotno, u kucama tj. kod gamera ce uvijek biti potreba za sto vecim iskoristenjem svih komponenata pa i za vecim kucistima zbog hladjenja, dok po firmama mogu i laptopi. Dok god je PC gaminga bit ce i klasicnog PC kucista, sa manjim ili vecim varijacijama.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Hoces da kazes da je gamera vise od fejsbukasa i yutubasa? Takodje i PC gaming ce lagano da ispadne iz fazona,malo po malo i konzole ce ga ugusit. Pored potrebe za cestim nadogradnjama ti je i takodje potreba za posebnim djelom u kuci/stanu gdje treba smjestiti PC,stol,stolicu zvucnike gomile kablova itd dok konzoli treba samo malo mjesta na polici pored TV-a koji ima svoje mjesto u svakom domu po defaultu.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    to je druga prica, PC gaming protiv konzola, al kako rekoh dok god je PC gaminga bit ce i potrebe za vecim kucistima.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa i to sam napomenuo,da ce PC u kuci imati samo entuzijasti a tu spadaju i gameri :D
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ja mislim da upravo sada 90% ljudi koji nisu gameri imaju samo laptope ili tablete, ostalo su gameri ili povremeni gameri.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zadnjih 10 a možda i više godina se priča kako će konzole izbacit PC i kako PC za gaming propada, pa eto još uvijek je sve isto. Ne mogu da vjerujem da ovdje ima osoba koje to ozbiljno spominju :)
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sto manje stvari, to bolje :) I ako moze bezicna struja da nema kablova :mrgreen:
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma da i ja isto mislim da ce se PC odrzati kao gaming platforma jos dugo. Ogromne pare se vrte na PCu samo zbog gaminga, inace niko ne bi ni mijenjao konfiguracije.