C: particija se puni ali ne znam šta je puni (Riješeno)

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by sumeir, Dec 19, 2014.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav narode...

    Prije par dana sam primjetio da mi se iz nekog razloga C particija jednostavno "sama puni" Razne sam stvari pokušavao ali nikako da nadođem šta može biti. "Guglao" sam ali nisam uspio naći lijeka.

    Koristim redovno CCleaner, skeniarao sa spy boot,reko da nije kakva gdje "baja" uletila ali nigdje ništa.

    Čak sam počistio neke fajlove i prije nego li se pojavio problem bilo bi 10-12GB slobodnog prostora,sada jedva 5GB

    Imam premier pro instaliran ali cash izbrišem.

    Ako ko zna kakvu soluciju može i link.

    OS je Win 7 64 Bit

    Hvala unaprijed.
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: C: particija se puni ali ne znam šta je puni ?!

    gledas li movije na filmoviziji
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: C: particija se puni ali ne znam šta je puni ?!

    Ne.

    Gledam live stream nekih kanala preko youtube-a, ali mi je browser podešen tako da čim zatvorim prozore pobriše cash .
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: C: particija se puni ali ne znam šta je puni ?!

    Hvala ovaj sam program već instalirao.

    Stvar je u tome što kada pokrenem i "najobičniji" program počne da zauzima prostor od 500 MB do 1 GB

    Particija se jednostavno napunila i nisam u stanju da pronađem šta je to što bi je moglo puniti. Znači samo se odjednom pojavio problem tj prije 2-3 dana.

    Pokušao sam pretragu po datumu kreiranja fajla ali mi ne daje nikakve rezultate.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: C: particija se puni ali ne znam šta je puni ?!

    Stavi da veličina pagefile-a bude fiksna (recimo 4GB) pa vidi ima li promjene.
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: C: particija se puni ali ne znam šta je puni ?!

    Meni je java najviše prostora znala puniti, najbolje neki taj disk analizer snimit i vidit šta zauzima prostor, i gledaj to nekako rješit brisanjem nepotrebnog sadržaja.
    Ne razumijem najobičniji program počme da zauzima prostor od 500 do 1 gb, šta hoćeš da kažeš skineš ccleaner, i instaliraš ga i on zauzima više od 1gb?
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: C: particija se puni ali ne znam šta je puni ?!

    @ Neo Bahamut Zero page file je na 3GB

    @ kvaju Znači kada pokrenm program,recimo visual sub pokrenm i on mi počne zauzimati prostor.Izađem iz njega i vrati se na staro.

    Na kakav disk analyzer misliš.

    Ono što me buni jeste to što se desilo odjednom. U većini slučajeva zauzeće-slobdni prostor na particiji je gotovo konstantan. Imam instaliranih programa koji su tu najmanje 2 godine. Vrlo rijetko neki novi program instaliram nakon reinstalacije OS-a,ako šta ima to su neki sitni programčići koje instaliram i izbrišem. Znam na desktop skinuti neki dokumentarac ili neku emisju sa youtube-a ali to odmah prebacujem na drugu particiju.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Re: C: particija se puni ali ne znam šta je puni ?!

    Mozda ti je 3GB initial, ali pogledaj max page file size.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: C: particija se puni ali ne znam šta je puni ?!

    @selvin Dobro gdje da vidim koji je max page file.

    Dade mi se pogledati i uključeno mi je automatically menage paging file size for all drivers.

    Pod C mi piše da je slobodnog prostora 8GB ali kada odem u my computer pokazuje manje od 5GB i page file je na 3GB

    Da budemo jasni,također nakon reinstalacije nisam dirao page file.(To je bilo davno najmanje godina i po ili dvije)
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: C: particija se puni ali ne znam šta je puni ?!

    Stavi za C: da je i min i max 2048 MB.
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: C: particija se puni ali ne znam šta je puni ?!

    Dobro promjenio sam veličinu paging file i sjetio sam se da sam nekad imao problem u PP da je javljao virtual memory low pa sam to promjenio na 3 GB.

    Što se tiče ovog drugog dijela u vezi restore point-a opcija je bila ukuljučena i podešeno je na maksimalno korištenje od 29 GB a trenutno koristi 11 GB

    Ako bi izbrisao restore points,bili to šta moglo popraviti situaciju a da nebude nekog zijana. :)
     
  15. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: C: particija se puni ali ne znam šta je puni ?!

    Sada je postavljeno ovako kao što si gore naveo.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: C: particija se puni ali ne znam šta je puni ?!

    Restore ti jeo prostor. Iskljuci ga pa ukljuci i postavi manju vrijednost.
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

  18. Tyger

    Tyger Aktivista

    Re: C: particija se puni ali ne znam šta je puni ?!

    Pogledaj i windows update i on zna pojesti prostor.
     
  19. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: C: particija se puni ali ne znam šta je puni (RIJEŠENO)

    Promjenio količinu prostora na particiji za restore point na 500MB,tražilo da izbriše stare restore points, jer je zadata nova količina prostora na particiji i sad je oko 20 GB slobodno.

    Hvala svima koji su učestvovali sa prijedlozima i savjetima.

    Lijep pozdrav.
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: C: particija se puni ali ne znam šta je puni ?!

    Tako je, kod mene bude po pola gige i vise ...ides na Disk Cleanup / Clean up system files ;
    [​IMG]