Cable konekcija i ruter

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Benq, Jan 22, 2007.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Imam dva kompa u kuci, uvezani preko switcha, zanima me ako kupim ruter da li cu na jednom kompu moci imat normalnu konekciju na net a sa drugim kompom da skidam neke stvari sa free zone u isto vrijeme? :oops: Konekcija je EPN Cable.
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Mislis na nesto tipa, ako ias 256kbit vezu, da skidas 256k sa free zone i jos 256k normalno sa neta?

    Nemoze se to napraviti. Ako ti je ISP dao toliko i toliko kbit vezu toliko ces imati.
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Ne ne :) znam da to ne moze :lol: , nego moze li se preko rutera u isto vrijeme bit na free zoni sa jednim kompom i na normalnom netu na drugom kompu, naravno da se brzina konekcije dijeli :). To me interesuje pa ako moze odgovor sto prije ;)
     
  4. 3125

    3125 Komšija

    Na bichnetu mozes jedan komp na free drugi na net sa switchem, a mozes i sa obicnim modemom dvije konekcije odjednom uspostaviti, ako ti treba tut javi da ga potrazim.

    A mozes instalirati i virtual pc pa njega spojiti na free a windowse na net.
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Drug moj kod mene je cable konekcija :S, i ja bih volio kad bi sa switchem mogao tako da ostvarim konekcije.. hajde ako vec imas neko takvo rjesenje javi mi pa da prokontam :)
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    Ovo sa virtual PC radi 100% na cable (testirano) pa mozes skinuti i tinyxp zbog resursa. A to sa switchem ne da epn ili?
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    Ne znam prijatelju sta da ti kazem.. pokusao sam preko switcha napravio sam lan u kuci i racunari se medjusobno vide, al dobro to je lako bilo, a kad sam napravio zasebne konekcija na oba i sa jednim se konektujem a na drugom krenem i stane pa pise lijepo "Connecting through wan miniport pppoe..." i tako stane i cekaj zoru :D, pa sam morao radit shering konekcije da bi islo sve kako valja, al ja moram bit stalno ukljucen da bi drugi komp imao net to me malo nervira, probat cu veceras sa tim virtualnim pc-em i ovim drugim da vidim kako ce ici a ako mislis da se sta drugo treba konfigurisat napisi ti slobodno :)
     
  8. 3125

    3125 Komšija

    Jedino sto mi pada napamet jeste da je epn blokirao vise konekcija na isti acc sa razlicitih ip-ova, pa ako bi kako mogao dati isti ip racunarima, onda bi vjerovatno moglo. Ovo tvrdim jer kao sto rekoh virtual pc radi 100%, a ostvaruje dvije simultane konekcije, ali sa istog ip-a.
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    hehe vec probao da dam istu ip adresu, ali nema sanse izbaci poruku da ta adresa vec postoji u mrezi :),eto probam sa virtual pc nadam se da cu naci free a ne ove trial :evil:
     
  10. 3125

    3125 Komšija

    Virtual PC je bio freeware zadnji put kad sam ga skidao (~15MB, 2004 verzija), ako ne nadjes i vmware bi morao moci istu stvar
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Ako ga ne nadjem bil mi ti mogao poslati svoju verziju preko msn veceras?
     
  12. zilo

    zilo Komšija

    Ja sam na europronetu i koristim virtual pc. Moze se kaciti i 2x na vanjski net, a mozes kombinovati sa cable zonom.

    Virtual PC 2004 je tezak 18 MB.
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ovo dalje je bilo ilegala pa sam pobrisao. Pripazite malo. Barem vas starije clanove valjda ne treba non stop opominjati da je piraterija zabranjena.
     
  14. 3125

    3125 Komšija

    Mala greska u koracima :oops: Kad se konektuje preko virtual pc-a, komp ima dva ip-a, onda fakat ne kontam sto nece da ti radi preko switcha
     
  15. zilo

    zilo Komšija

    Skini trial i na njega nabaci OS. Kod mene je on i sve radi udure.
     
  16. Benq

    Benq Komšija

    Ako sam dobro razumio treba da skinem taj trial i da instaliram OS ponovo na njega ako je tako onda no way imam previse svega i malo slobodnog vremena da bi to radio :(

    A i ovo sto kolega 3125 kaze.. ako se preko virtual pc ostvaruje simultana konekcija , kako onda preko switcha ne moze da se ostvari a razlicite ip adrese i vako i nako, ebes ga ko je sad pametan :|
     
  17. 3125

    3125 Komšija

    Za manje od pola sata ce ti sve biti osposobljeno (i svi programi koji ti trebaju i OS) ako se odlucis na VirtualPC
     
  18. Predator

    Predator Aktivista

    Ja sam na EPN i trenutno imam dva racunara spojena preko D-Link D604 rutera jedan koristi zena ona surfa, cita razne gluposti na netu nebitno za to vrijeme ja surfam po forumima, skidam drajvere, razni softwer i slicno bez ikakvih problema istovremeno radimo totalno razlicite stvari e sada neznam dali je to ono sto tebi odgovara ali ovako radi ok.
     
  19. 3125

    3125 Komšija

    Ali tako su oba kompa obavezno spojena na isti acc?
     
  20. Benq

    Benq Komšija

    Da li bi mi ovaj ruter rjesio moj slucaj ROUTER NETGEAR RP614IS ADSL w/4x10/100 switch , tj moze li on za cable posluzit, jedan komp da bude na free zoni a drugi na netu :)