Call of Duty: Black Ops

Discussion in 'Igre i konzole' started by metallac, May 1, 2010.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sta 5-6 ? Danska, Holandija (Amsterdam), Njemacka (Frankfurt) i Engleska (London).

    Nijedna lokacija nije optimalna za ostatak Europe. Holandija mi je onako, Njemacka i Engleska jad i ocaj, a o Danskoj da i ne pricam. Vjerovatno najgori backbone u zapadnoj europi / skandinaviji. Ne da cu je kupiti, ali mogli su barem upratiti EA sistem server partnerstva i licenci.
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Ima jos Rusija i Poljska :smt005
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Glupost ovo za servere, znaci mi kojima je konekcija ovdje prema vani "sjajna" ipak necemo moci uzivati toliko. Primjer dobrog servera u Engleskoj je da sam i dalje imao 100 ping na CoD2, dok je Njemacka vec bila udure sa 50 pingom i moglo se igrati. Poslije CoD 2 ne znam ni sta je izaslo od ovog serijala, prije se zeljno iscekivao nastavak, a kada je izasao ovaj novi samo sam prestao igrati. Ne zato sto sam htio, nego zato sto su svi presli na taj novi nastavak. To su bila nezaboravna vremena, sada je sve nesto ubrzano postalo, i cini mi se da svako moze biti neki skiller dok igra, prije je sama igra trazila vise, a i ovo izgleda postaje komercijala :)
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma ko da gledam da ce i ovaj serial "lose" zavrsiti. Kad kazem lose mislim na popularnost multiplayer-a (barem na nasim prostorima). Kupio sam kljuc za MW2 i odigrao 21 sat ukupno koliko otprilike odigram sedmicno COD 4 serijala, tako ako ne bude malo vise slobode sa novim call-om ne vjerujem da cu ga zaigrati :)
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    meni samo nije jasno sto neki ljudi toliko pljuju nove cod naslove. pa zaboga, niko vam ne brani da igrate cod1 ili cod2, niti vas tjera da kupite cod mw1, mw2 ili black ops. pljuvalo se i po mw2 do bola, radi dobrih stvari koje su izbacene, ali je cinjenica da se ta igra masovno igra, i posjeduju je i oni koji ovdje pljuju po njoj. pa i ja sam nekad koristio 486 i P1, i dobro mi je bilo za ono vrijeme, ali necu to koristiti i danas, niti sam sta bolji od onih koji to nisu korisitili nego PC koriste od npr sck 775 ere. kao da se pokusava reci: mi koji smo rokali cod1 i dan i noc, znamo sta je igra, a vi ostali poima nemate niti cete kad imati sve dok ne krenete igrati cod1 i cod2. ma zaboli mene ona stvar sta je neko igrao, i kakav je skill imao, jer svako igra ZA SEBE da se zabavi i ubije vrijeme. hocu reci, ne vidim svrhe sto se konstantno vraca prica na cod1, kad smo svjesni da nijedan novi cod naslov nece biti ni slican cod1, svidjalo nam se to ili ne. jos cemo uskoro poceti placati i KIRIJU kao sto wowasi placaju blizzardu....
     
  6. jeretik

    jeretik Komšija

    Nisam u toku s Battlefieldom, pa izvinite ako grijesim - ali zar nije i Bad Company 2 imao isti fazon s iznajmljivanjem servera? Ako jeste, kako je moguce da u njemu to nikome nije smetalo?
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Zato sto u BC2 nema ekskluziva na samo jedan GSP, nego svi skoro jaci provajderi imaju svoje BC2 servere(da bi dobili licencu za hosting moraju ispuniti odredjene uvjete), cak i Hrvati (Diabolic).
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    jesam li ja nesto propustio ili je izaslo iz mode pljuvanje po 'IT proizvodima'.
    Pa pobogu naravno da cu uporedjivati igre i govoriti ono sto mislim.NHF igraj sta hoces ali opet cu ti reci cod1 je king of the hill ostalo je shit :). :wink:
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo jedan brzi OT,kako nastimati COD1 da radi u 1680/1050?
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    Edituj/dodaj u config koji se nalazi gdje je i COD instalacija, npr. - C:\Program Files\Call of Duty\Main\config_mp.cfg i config.cfg

    seta r_mode "-1" (Allows custom resolutions to work.)
    seta r_customheight "1050" (Enter your own "Y Axis" resolution.)
    seta r_customwidth "1680" (Enter your own "X Axis" resolution.)
    seta com_introplayed "1" (Skips the Activision and Infinity Ward intros. Otherwise, you'll hear sound only.)
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja koliko znam, ti mw2 shit kupi na steamu od lika za 20 kermica.. bolje da si onda pojeo 4 porcije cevapa, nego sto si kupio sranje ;) koliko znam, posjedujes i cod5, a i cod4. nisu mi jasni likovi koji KUPUJU shit. hajde odigrati piratski single, ali kupiti igru (ili key, nebitno), igrati, i to ne samo par sati pa baciti (ili prodati nekome taj key jer ti se igra ne svidja) nego igrati danima... meni je to smjesno. nista drugo, nego kontradikcija... pricas jedno, a radis drugo. ovo kazem cisto iz razloga, sto ti kazes da je to SHIT. druga bi bila prica da ti se ne svidja par stvarcica u zadnja 3 naslova, pa hajde to mozes i oprostiti, nego se tebi tu NISTA ne svidja, a onda to kupis, i koristis. nema logike :D
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mozda jer su frendovi presli na novije igre, a s frendovima je najzanimljivije kakva god bila? :D
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa ne moze ti SHIT biti zanimljiv, pa da ga igra ne znam ti ko :D
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    Mimo sve ove price, 90% ce nas ovo odigrat, a ostalih 10% nece imat dovoljno jake konfe ali i oni bi, tako da je prica prosto pa suplja, ako je kome shit nek ne uzima i rijeseno!!!
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa upravo o tome i pricam. ok jednom reci da je nesto shit, i svi znamo da mislis da je igra shit i ok, ali stalno to trubiti ovdje.... ne vidim niti svrhe niti koristi od toga. pa neki u svakom svom drugom postu napisu po jednu recenicu gdje konstatuju da je sve poslije cod2 shit. i to stalno tako. a mimo sve ove price, samo se 10% nas nece praviti pametnijim od desetina strucnjaka koji prave neki cod naslov. pa kad je neko toliko pametan, neka napravi neku igru po svojoj zelji, pa da vidimo kako ce to izgledati i hoce li biti shit. najlakse je pljuvati po necemu sto neko pravi godinu i vise dana i oznoji dupe. treba malo biti i fer.... i windowsi su shit, i imamo alternativu u besplatnim distribucijama linuxa, koje su bolje. zasto ne koristimo to????
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sta hoces da kazes da svaki call of duty mora biti dobar ? Za svaki novi dio sve je gori i gori na zalost. Ne kazem da ga nechu probati, jos me ni jedan single player CODa nije ostavio razocaranim, ali me nije ni odusevio kao onaj prvi. O MOH da ne pricam.

    Da su windowsi shit, vec bi odavno svi bili na nekom drugom operativnom sistemu. Da COD serija nije shit, ne bi bilo potrebe za novu verziju svakih 6mj. Pa se onda i svaki map pack naplati.
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Uopste nisam rekao da je igra "shit" nego da mi se ne svidja sistem multiplayer-a kod MW2, a posto ce haman biti slicno i sa novom verzijom rekao sam da mi se haman nece ni to sviditi. To je samo moje misljenje sta bi trebalo biti drugacije. Naravno ljudi su napravili igru i pustaju je onako kako oni hoce. COD 4 igram upravo zbog drustva i zeze na TS-u, zbog mogucnosti da ja licno provjerim kad mi neko dodje na server jel chiter ili je barem po onome sto vidim "cist". Neku noc igramo war, PB update uredno uradjen ali jedan lik pravo sumnjiv. Uradim screenshot kad ono crveni kvadratici i naravno banujem ga na sve moguce nacine i njegov clan. To ne mogu uraditi sa MW2 i to mi se ne svidja. Ne kazem da mozda nisu dobro zasticeni i ti serveri ali mi draze nekako kad imam barem malo kontrole nad igrom :)
     
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    Da imam sve CoD ove ikada izasli.

    Pa sta mislis zasto kazem da su shit, jer sam ih igrao, isto tako kao sto sam igrao cod1. Zato i tvrdim to sto tvrdim covjece.

    Necu vjerovati da je igra shit samo zato sto je tamo neki levat od recenzenta ocjenio igru kao shit.

    Elem kupit cu i ovaj nastavak, samo da bih ga odigrao i rekao da je shit.

    EDIT: Pricao sam o MP dijelu COD serijala, SP ovi su vishe nego solidni, dapace, veoma lahko probavljivi.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Najjace ovo da ne smijes igru pljuvat jer je neko na njoj radio godinu dana i ulozio truda :lol: