callerID na PC-u

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by AhmeT, Jan 16, 2005.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    dali ima neki progam kojim bi mogao vidjet ko me zove na kucni????
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    zavisi ti i od modema i od centrale. modem mora biti full duplex meni se cini.
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    recimo da modem podrazava ta smeca

    sta sad?
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Uđeš u:
    C:\Program Files\Windows NT\dialer.exe

    Samo ako koristiš XP
     
  5. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    hm... no koment... ima jedna stara od onog Branke Kockice "ispeci pa reci".

    Vidi, ahmet, haman uz svaki modem dobiješ CD sa drajverima i usput hrpu programa za koješta stvari... elem.. na tu temu sam dugo internet pretrazivao i skontao sam da programcic FaxTalk Communicator 4.5 ali bas samo ova verzija, je najbolji.. cak sam regularno ostvarivao razgovore preko svog, full-duplex obavezno, modema.

    Ako nemas ovaj program.. javi mi se na mail.. probacu da ga stavim na neki host te da ga skines...
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    @HamziBeg
    ti izgleda ne znaš za pola mogućnosti
    ja koristim dialer-a već duže vrijeme i radi super
    probaj malo i ti:


    PS. sam sebi ovako "ispeci pa reci"
     
  7. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    1. Ah ah.. kada se covjek prospe beli se prospe kooo merhamet riza :)
    Odkada se to Windows-ova sistemska mapa nalazi u Program Files mapi??? I od kada se to sistemska mapa Windows XP-a naziva WindowsNT.. koliko se sjecam to je mapa od Windows 2K.

    2. Mislim da je lakse otici na Run komandu iz start izbornika i ukucati "dialer" i taj se programcic pokrene.

    3. Ja se ne sjecam da je Windows-ov Phone Dialer ikada mogao pokazivati informacije o osobi koja poziva sa fiksne telefonije... ako jeste... poduci nas kako da to podesimo... izmedjuostalog to je "ahmet" i pitao.

    4. Gdje si bio eXperienced kada sam drzao kurseve za pocetnike iz Win98/XP i Word2000... mogao si prisustvovati mojim, skromnim, predavanjima na carsiji.
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija


    OOOOOOOOOOOOOJJJJJJJJJJJJJJJJ sramote
    :smt118
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Evo sad odgovori:
    1.Sistemska mapa se nalazi X:\Windows (gdje je X slovo drive-a ime windows se može mijenjati).Folder \program files\windows nt i to je mapa takođe za winXP
    2.Sa tim se mogu složit
    3.Možda nije mogao prije ali sada može
    4.Žao mi je ne znam u kojem gradu je ta čaršija a i da znam ne bi došao
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    @ hamzi beg i experienced

    nemojte se svadjat na mom topicu, nego oridjite na generalna diskusija i kreirajte topic "hamzi vs experienced"

    sto se tice dialera kako si to podesio experienced
     
  11. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    da... poduci nas!
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Odgovorite čovjeku!
     
  13. HamziBeg

    HamziBeg Komšija