Car FM MP3 Transmitter

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Vedo, Aug 23, 2010.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    U autu imam origi kas (obicni CDplayer, nije MP3) a zao mi ga vaditi / mjenjati. Treba mi FM MP3 transmitter, imam jedan sa auto-pijace al krci, slab zvuk itd. Zna li ko koji je kvalitetan (i postoji li uopste neki koji daje kvalitetan zvuk) i gdje ga u Sa /eBayu uzeti?

    [​IMG]
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Imas u Orbiteru (Vranica neboder) malo skuplji nego na pijaci, ali odlicne kvalitete.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    jesi ti imao priliku slusat na njemu? Jel zvuk blizu kao sa direkt CDa? Znas li odprilike koliko je love? :)
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    cuo sam i jedan skuplji i po meni nije neka pretjerana razlika da bi se isplatilo trositi pare na to.

    mi smo sa ovim fush dobru razliku primjetili od auta do auta, pa smo pretpostavili da zvuk mnogo zavisi od antene.
     
  5. flatron

    flatron Novi član

    ja imam u svome autu transmiter bas ovaj sa slike i moram ti reci da je odlican...ako ti krci ne mora problem biti u transmiteru...moze biti do auto antene,do frekvencija (ako nije identicna na radiju i transmiteru), ako nisi odabrao slobodnu frekvenciju, ako nisi pojacao do kraja transmiter itd...sto se tice zvuka ne moze nikada biti kao sa cd ali je kao najcistija radio stanica (odlican je zvuk)...
     
  6. flatron

    flatron Novi član

    i da zaboravio sam reci najvise zavisi od kvalitete pjesama i bitrate-a...
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    antena mi je nazad na krovu..moze li bit da je do toga?

    [​IMG]

    zvuk da bude kao sa radio stanice? meni dovoljno
    Cekam sta ce jos JVC reci :)
     
  8. JaLa

    JaLa Komšija

    Kad preslusas i uporedis zvuk sa ovih BiH Radio Stanica, nemam rijeci, jednostavno S*ANJE !

    Uglavnom, i taj FM transmitter ne moze valjati, sto se tice kvalitete zvuka, ako ti je dovoljan zvuk kao sa radia, onda je ok, u protivnom, vidi neki CD/MP3 Changer, nabacis ga u gepek, pruzis kabal do radia i problem rijesen :)
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    umene jaran ima takav isti ko sa slike radi bez problema
    za nekih 15 KM samo je fora nac stanicu koje nema u sarajevu :D

    znaci radi extra muzika super
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Zvuk sa radio stanica je smece pa samim time nemas sta pozitivno ocekivati, sa USB sticka je bolji ako si kodirao muziku sa nekom pristojnom stopom, a vecina onoga smeca sa neta svira ko Ruski radio.
     
  11. flatron

    flatron Novi član

    rekao sam kao najcistija radio stanica...nema veze gdje ti se antena nalazi na automobilu bitno je kakav je kontakt sa radiom...kod mene se taj transmiter moze pojacati do 16 i podesen je na stanici 89.5 jer mi je na njoj najcistiji zvuk...na transmiteru mora biti identicna stanica kao i na radiju...ako ti je dobar kvalitet ripovanja mora biti i dobar kvalitet zvuka koji radio prima...ako je rip 192 i vise zvuk ce biti odlican a da ne pricam o 320 itd...znaci samo nadji cistu stanicu na radiju i istu podesi na transmiteru, pojacaj ga, na stik ili karticu prebaci koju kvalitetnije ripovanu pjesmu i uzivaj u muzici...(zvuk ce biti kao sa cd-a)
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    eiii,pa imam ja jedan Blaupunktov CD changer u podrumu (Bog zna jel' radi) :D Vidis, mogla bi i ta opcija, skroz zaboravih :wink:


    @flatron- kako na FM transmitteru postavit koja da bude frekvencija? (dao sam svoj stari FM trans nekom, ne mogu se sjetiti kome da me ubijes :( )

    Ok, znaci zakljucak price, nema bas mnogo razlike izmedju kvalitete pojedinih transmittera, glavna mi je antena u autu kao i bitrate pjesmi, a jos bolja opcija je CD/MP3 changer :)
     
  13. flatron

    flatron Novi član

    sto se tice changer-a niko me se nije bas navrtio (imam ga fabricki u svome autu kao i 6.1 ozvucenje i to bas blaupunkt) vec sam ti rekao da i ja koristim transmiter i da je zvuk odlican samo sto muziku biram po kvalitetu...stanice mijenjas na transmiteru sa "A-" i "B+" a na daljincu sa "ch-" i "ch+"...ako ti je na radiju lupam 89.5 i na transmiteru mora biti 89.5...ne 89.4 niti 89.6 vec 89.5...sve sto se vise odaljavas od frekvencije sve ti je zvuk losiji...moras znaci birati identicnu frekvenciju i paziti na cifru iza zareza...ako to sve podesis kako treba ni jedna radio stanica nece imati bolji zvuk od transmitera jer je prenos direkatan na antenu i nema veze ni sa cim drugim...eto nadam se da sam ti uspio pomoci i ako ti bude jos nesto ne jasno pomoci cu u koliko budem znao...pozdrav
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    thx, sad cu redom da zovem raju da vidim kome sam ga posudio, probam pa javim :)
     
  15. JaLa

    JaLa Komšija

    Ma sta ces zvati :) Halali :D

    Nego, ionako je taj transmiter 20ak km... A znas i sam da si imao nekih problemcica, te ispadne iz onog 'utora' za upaljac, te ovo, te ono. Ne znam, kako hoces, ja bi isao na changer ako ti je zvuk bitan, ako ne onda idi na te transmitere...
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    to je bilo na bivsem autu, nije bilo do transmittera, vec utor u autu nije valjao :)


    ma eto, fino bi bilo da je zvuk kristalno jasan (changer). Morat cu se nakanit do Kiseljaka, onaj mali tamo ce mi to za petaka sve ugraditi / zice provest :)
     
  17. JaLa

    JaLa Komšija

    ili Muha :D HAHA
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ma mp3 player majka. ovo usb smeća prvo kvalitet nije dobar drugo što kolega Jale kaže naletiš na neravninu odmah iskoči usb iz upaljača i ti to štimaj u toku vožnje.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Iskoci iz upaljaca? :roll: A i ne znam sto ga zoves usb, to sto neki podrzavaju usb stick ne daje ti za pravo da ga tako zoves :D Dosta njih podrzava samo SD kartice.
    Naravno da je mp3 player svakako bolja solucija, ali Vedo je na pocetku rekao da mu se ne mijenja ovaj trenutni CD player. Po meni je ovo dobra (jeftina) solucija za one koji nemaju mp3 player.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ja sam samo rekao svoje iskustvo sa ovim hepekima jer ih imam 2, doduše kinezeri su ali i jaran ima u cliu neki skuplji i zvuk nije kvalitetan ko na cd-u.
    i nema potrebe tražiti dlaku u jajetu :smt006