CD-ROM nece da ucita

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Đole, Sep 21, 2009.

  1. Đole

    Đole Novi član

    znaci, ukljucio sam cd-rom ali mi ga ne ocita u my computer, ne mogu pokrenuti ni jedan jedini cd.

    zna li ko u cemu je problem?
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ima li ga u BIOS-u? PATA? Jumperi? Kako si spojio?
     
  3. Đole

    Đole Novi član

    ima ga u biosu, sve fino spojeno master na hdd a slave na rom ali mi uopste ne nadje novi hardware kad upalim komp. kao da ga nisam ni prikljucio.

    mogu li kako ga obrisati skroz, pa ce mi valjda onda ponuditi ponovnu instalaciju?
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Imas li slobodan kabl.. da ne ide na jedan i HDD i cd rom ? Probaj tako mozda upali.
     
  5. Đole

    Đole Novi član

    Imam slobodan kabl, probao sam i tu varijantu, ali nece :smt009
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ako ga pokaze u BIOS-u, ne vidim razlog da ga Windows ne prikaze. Koji ti je OS? Pogledaj ima li ga u Device Manageru.
     
  7. Đole

    Đole Novi član

    Windows XP SP2.

    nema ga ni u device manageru :|
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    joj bila je neka fora kad se skopca CD-Rom a WinXP vec prije instaliran..Znam da sam prije par godina imao isti problem, al sam formatirao C: i instalirao XP nanovo i kad zavrsi sve bude normala cd-rom u my computeru. Al bila je jos neka fora, da ga prepozna bez nanove instalacije sistema..ako se sjetim - javim :)
     
  9. Đole

    Đole Novi član

    zaboravio sam napomenuti da mi je se neki dan pojavio u my computer, ali opet nije citao cd-e.

    pa pitanje je,

    ako bi se opet pojavilo, mogu li ga kako izbrisati da mi da novu instalaciju cd-roma?
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Mozes ga uninstall u device manageru, ali ako se pojavi. Mada sumnjam da ima od tog nesto. Mozda da probas googlat ovo sto Vedo prica.