CeBIT 2008: III dio @ HWB

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Mar 16, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Za sada je objavljen samo dio o Cooler Masteru, no duga je noc. Uzivajte.

    Citaj ovdje: http://www.hardwarebase.net/reportaze.p ... taza_id=66
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    Inace mi je coolermasterov stari stacker odavno zapao za oko i sigurno je jedno od kvalitetnijih kucista na trzistu, no ne svidja mi se smjer u kojem je krenuo, konkretno cosmos, utapa se u svijet thermaltakea i pokretu osvajanja trzista gamera od 8-15 godina kao i ovom brendiranju Nvidia ovo ono itd. Danas svi prave sve nema vise exluzive pojedinih komponenata, iznenadim se kad vidim ko se potpisuje na napojne. Svakako preporuke za navijace Mclarena coolermaster SLR :D
    P.S Vjerujem da si slucajno zaboravio slikat kolegicu Tanju :D

    Edit: ovaj model mi se cini ok, iako sigurno nije sampion tisine.
    https://hardwarebase.net/slike/clanci/cebit08/cm16.jpg
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    potpuno se slažem sa tobom Fare....
    Malo su im kučišta postala sve više nalik TT-u ... nekakvim slikicama, oblinama...nekim fancy stvarkama.
    Ali to je sve OK ako su zadržali tu svoju kvalitetu.
    Pa i stacker je hajmo reci fancy postao sa onim mrežicama, ledicama.
    Mislim, dolazi takvo vrjeme da su se pocela praviti samo fancy kučišta jer vjerovatno prodaja bolje ide.

    Ali ipak cooler masterova high end kučišta su ipak preskupa za vecinu nas iako je kvalitet stvarno vrh vrhova.
    Ko bi dao 500KM za stackera?
    Slabo ko.

    A sa ovim hladnjacima malo preseravaju...
    Kakv je ovo fancy dizajn?
    Nije valda da hoce da se upute u Asusove vode :D
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jasta radi, sve im je kic postalo. Cosmos je fino kuciste, al bogme kad vidim one skije :smt006 . Jos cijena...
    [​IMG]
    :lol:
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Po mojoj licnoj procjeni oko 4.5 kg..
     
  6. GW

    GW Moderator

    Nijedan ovakav hladnjak po specifikaciji ne bi smio ići na procesor jer nijedan socket ne podržava oficijelno ovoliku težinu (ovdje ne mislim na 4.5 kg što je stavio selvin).
    Što se tiče kućišta, sviđaju mi se one custom verzije.

    Jeli ovo znači da će biti kakvo modding natjecanje?
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Masa Hyper Z600 je 1045g, dok za V8 jos uvijek nemam podatak. Mozda bude i modding contest, od nas najmanje zavisi :)
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Kao sto sam najavio, dodao sam i izvjestaje o aktivnostima kompanija takeMS, Pleomax i MSI: http://www.hardwarebase.net/reportaze.p ... taza_id=66.

    Imao sam namjeru obraditi jos 5-6 firmi detaljno (posto ne volim reporte formata slikovnice), no bio sam zadnji dan-dva bolestan pa nisam sve obisao kako sam ranije planirao. Eto ga, nekih 45k karaktera kroz CeBIT report ove godine.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Od toga nece koristiti ni 30%..

    Sigurno ce proizvesti 5 primjeraka.
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Naravno da nece, to je uzmi-papka-u-tramvaju taktika. :roll:
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Pa jasno da nece, no zato ce je prodati u vecoj kolicini od referentne :) Zato su je i napravili, naravno.