Celeron 2 ghz

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Kameric, Nov 9, 2003.

  1. Kameric

    Kameric Novi član

    Nes mi nije jasno.Imam Intel Celeron 2 ghz kojeg sam klokao na 2,48 ghz podizanjem fsb u biosu i koji tako radi stabilo sa temp na 35 C.Memorija je 2X128 sdram pc133 i sve je to umetnutno na plocu Asus P4XP-X.Grafička je Ati radeon 9200 na kojoj chip radi na 250 mhz a memorija na 200 mhz.Medutim igre mi stekaju a u 3 d marku 2000 rezultai su ispod ocekivanja 3600.E sad ploca podrazaje i ddr memoriju,pa ako bi ugradio ddr memoriju bili mi lsucajno radilo ovo brze i koliko bi dobio time na brzini u sistemu i u igrama.Te jos nesto koliko je moguce overklokirati ovu graficku koju sam gore naveo. :lol:
     
  2. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Vjerovatno je do drivera..?! Pokusaj sa novim driverima na oficijelnim stranicama proizvoda.. Koji OS koristis te koji Direct X koristis ?
     
  3. Kameric

    Kameric Novi član

    Driveri za graficku su Ati Catalyst 3.9 najnoviji koji imaju na sajtu.A operativni sistem je Win XP sp1.A direct x je 9.0b.
     
  4. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ati-ji nisu baš ljubitelji visokih magistrala....osim ako PCI/AGP freq nije zaključana...
     
  5. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Neznam po svemu sudeci nesto je u velikom konfliktu...jesi li ti nabavio dijelove pa si na njih spojio hard disk sa vec instaliranim win xp ako jesi to bi mogla biti solucija..probaj formatirat c: pa onda instalirati win xp..ako to nepomogne javi se opet ;)
     
  6. abasi

    abasi Aktivista

    ma kupis fino 1 litar bezolovnog benzina, 1 upaljac, izneses samo centranu u avliju pospes bezolovnim benzinom i zapalis ga.

    Jao kakv fin osjecaj samo da znas, proba pa nam reci kako si se osjecao ?

    :evil:
     
  7. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    kupovinom ddr ćeš dobiti na perfomansama, ali bolje ti je kupi drugu graf. karticu, jer ta je poznata po sranju.

    i da, overclockuj još celerona kad kupiš ddr, barem na 2,7!
     
  8. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma ostavi se 3dmarka 2000 uzmi 3dmark 2001 ja u 2001 ostavrim veci skor nego u 2000 neznam kako al je istina.

    A to sto ti igre stopaju ma to ti je pasa samo do grafe jer je vjerovatno S ranje E dition.

    Fejza jesi li kupio ista U tamo gdje si iso.

    I moras mi poslati br onog nere mob ako ima.

    EEEEEEE POZDRAV

    HHHPCIHAAAAAAAAA

    Gripa narode sta cete.
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Od ovakvih konfiguracija mi se povraca. SDRAM + Celeron na 2GhZ. Graficka bi ti i mogla proc ako nije SE verzija.
    Najgore ti je sto imas tog celerona pa moj 1700+ na 1,7Ghz je brzi od tog tvog OC-anog. 256MB memorije ti je isto malo (a jos je i SDRAM).
    Sve u svemu loše jarane, loše.
    Prodaji, rješavaj se tog kako možeš i umiješ inače nećeš na zelenu granu :D.
     
  10. jeretik

    jeretik Komšija

    Buduci da 3dmark2000 ovisi vise o procesoru nego o grafickoj i da moj P3 1GHz postize puno vise od tog Celerona 2GHz, problem mora da je ili u procesoru ili u procesor-ploca kompatibilnosti. Mislim da graficka ne pravi problem.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    xp, nforce2 i ti4200 (ak imaš love za 9600(pro), 9500(pro) onda super) eto ti rješenja tj. prodaj ovo ak možeš i skrpaj još koju paru, pa počni slagat novi sistem.

    sdram je loš, celeron isto tako, a ni graf nije bajna... mislim sve je to ok kad vrtiš neke nezahtjevne igre, ali nešto malo jače.... teško.
     
  12. abasi

    abasi Aktivista

    Hehehe

    e cuj ovo:

    CPU :Intel Pentium 2.80
    Memorija :512 DDR
    bla,bla ...
    a graficka ATI 9200 i jos "SE" Sranje Edition kao sto pentium4-athlonxp rece :) :wink:

    pa ja bih uzeo jacu graficku pa kada bi imao i 128 DDR-a :D :wink:
     
  13. Kameric

    Kameric Novi član

    Ej a ova ploca p4xp-x tamo u onim uputama pise da prima ddr pc1600 ili pc2100,a ovaj ddr 333(pc2700) kako on radi na toj ploci imal kakvih problema
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    ak u manualu piše da ne podržava ddr333, onda će bit problema.
     
  15. Shenron

    Shenron Komšija

    a zasto bi bilo problema???
    vjerovatno nece jer ce memorija radit na 266mhz (valjda to mozes namjestit u biosu).
     
  16. abasi

    abasi Aktivista

    Ma sta vam je ljudi,
    Ja imam ovu ASUS P4XP-X i imam 512 DDR SAMSUNG MEMORIJE ( PC2700 - 333 )
    Sve radi bez problema.

    :wink:
     
  17. Xan

    Xan Aktivista

    celeron je u kurcu
    256 PC133 RAM je malo, pogotovo na WinXP
    grafulja je slabašna

    prodaj sve to i kupi si P4 recimo 1.8GHz, zamjeni SDR sa DDRom i grafičku recimo R9600PRO ili ako imaš para XT verziju