Club3D i vaše preporuke

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by TopniK, Aug 6, 2008.

  1. TopniK

    TopniK Komšija

    Pozdrav!

    Ne namjeravam kupovati novu grafičku (barem ne sada), ali me čisto informativno interesuje u čemu je problem sa ovim proizvođačem, odnosno zašto u preporukama savjetujete da bježimo od club3d grafičkih kartica.

    Npr. Ako je trenutno Radeon HD4850 best buy, vrijedi li to i za club3d Radeon HD4850 koji košta negdje oko 320 KM? Ako su chip i frekvencije iste, koja je prednost iste grafičke, ali nekog drugog proizvođača. Zapravo, koja je mana club3d ali da je argumentovana?
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: Club3d

    uzmi slobodno

    genelec ima garanciju :D
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve je isto, jedino sto mozes birat je naljepnica, koja se ionako sama odlijepi nakon tri sata rada. :lol:
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Club3D predstavlja jednu od miliona kompanija koje nemaju apsolutno nikakve veze sa onim sto prodaju. Da im ubacis nesto drugo u kutije, nastavili bi to da prodaju.

    Dakle, sve njihove kartice su bazirane na referentnom dizajnu te proizvedene od strane trecih kompanija. Osim sto je inzenjering na 0, moja zamjerka je sto u kutiji ne dobijes ni PCIe-Molex kabl za napajanje jer je to sve toliko jeftino pa se moralo ustediti i tih 50 centi.
     
  5. TopniK

    TopniK Komšija

    Ok, sad mi je jasno. I više nego jasno. :D
     
  6. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Ja sam imao staru 9550 od Cluba, dosli su svi kablovi i prevaraci ali onaj mali zvrk je crko nakon 5 mjeseci. Namontirao sam superljepilom vent od kucista :D