1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U subotu uzeo Club3d 6200LE za 57KM, cisto da mi baca sliku na monitor, te pokoju stariju igru.

    Medjutim, iako na kutiji i na njihovom site-u, pa i u manualu grafe, pise da je 64-bitna, grafa je svega 32-bitna!
    Fakat ocajna memorijska propusnost...

    Dobar primjer kako proizvodjac zna lagat.

    Sutra idem zamijenit za X300SE. Ne znam sta mi bi da opet uzmem nevidiju...ati all the way 8)

    Evo koja je grafa u pitanju:
    http://www.club-3d.com/productshow_vga. ... tion=&l=en
    Eto lijepo pise da je 64-bitna.
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    Mozda je bila neka greska pri pregledanju robe i prepakiranju ko zna... :roll: Pa meni je na kutiji od stare 6600 pisalo da grafa ima 256 rama a imala je 128 i pisalo je da dobijam jos neke dodatne cd ove tj.igre a nista osim drivera i power dvda nisam dobio :evil:
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta je da je, sutra idem mijenjat. Nece oni meni uvalit 32-bitnu karticu, majku im... :twisted:
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Sad bi bilo fino da se zahebu u tvoju korist.Da ti stave nesto jace greskom :mrgreen: Tako je Nani kad je kupovao ovaj sad komp.Lik fino dosao u radnju i rekao spisak stvari po koje je dosao jer je narucio vec prije.Fino njemu covjek otkuca racun i plati on.Kad je dosao kuci pogleda racun i vidi da mu ovaj nije otkucao maticnu tj. nije mu je naplatio.Eto nafake dabe maticnu dobio.Nit ga je ko zvao nit ista :D
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    kewl.
    Eto da je znao mogo je uzet jos bolju maticnu :D
     
  6. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Vjerovatno su te igre bile u kutiji ali kod nas je praksa da ih ne dobiješ. Možda su ti i memoriju sa grafičke odlemili :lol:
     
  7. FearLess

    FearLess Aktivista

    Zbog ti razloga ja kupujem samo na newegg
    sve sto pise to i dodje
     
  8. Multi_Solar

    Multi_Solar Novi član

    Hajde napisi kako kupujes sa newegg.
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Ma mora nafake bit jednom u shopingu. Kostala maticna 230 km. Covjek mi je nije zbrojio uopste :D
    Gledali u 7800GTX ko u cudo, tako da im maticna nije pala na pamet.
     
  10. FearLess

    FearLess Aktivista

    posaljem mail rodjaku da kupi ja mu posaljem pare preko racuna i on meni posalje postom :wink:
     
  11. Sale

    Sale Aktivista

    Slicno se mom starom dogodilo u zagrebu kada je kupovao laptop
    otisao gdje su laptopi izabrao onaj koji mu se svidjeo i stavio ga u nekakvu drugu tasnu koju isto kupuje, i otisao stim laptopom u tasni kod prodavacice na kasu, kad ona ti samo kuca torbu za laptop nekih 280kuna 8) ,al mora moj postenjak reci da nije to sve i da je stavio laptop, i onda mu naplate sve :lol: i opet ta prodavacica nije skinula ono magnetno sto se nesmije pronjeti izvan radnje zasfira alarm, mi prosli s torbom nije nista sviralo i tako, mogao se laptop i dzabe dobit :roll:
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Meni je sve jasno, samo mi nije jasno otkud sad 32bitna karta!?
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    vjerovatno si dobio turbo cache verziju ...
     
  14. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Evo gledam to si u Genelecu kupio. Pise da je 64bitna 128MB DDR2, 256MB Turbocache, al i sistemska mu je 64bitna. Nema smisla da ikako ista ukaze na 32bita, pogotovo DDR2. Jedino ako ne dolazi do klanja DDR2 na karti DDR u sistemu zbog Turbocache-a. :?: Ko sama sebe prepolovi da ide u korak sa sistemskom. Zvuci smjesno. :mrgreen:
    Ta X300 ima obicni DDR. :mrgreen:
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Trenutno nemam grafe, javljam se sa faksa. Dobio sam u zamjenu za 6200LE(da, 32-bitna je) X300SE, ali ova ne radi na mojoj maticnoj. Ad nece da mi zamijene, cekam 7300GT sa DDR3 memom, a ovu X300SE cu prodat jer je ispravna i imam garanciju na nju.

    Savjet: ne kupujte u Genelecu.
     
  16. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Jesu li ti rekli: "Nista se ti ne sikiraj","Nista se ti ne brini". :mrgreen:
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo me nazad. :D

    Nakon silnih problema, jedne krepane epoxice i isto tako krepane 7300GT:)cry:) sam se prebacio na maticnu sa int. grafom...

    Uglavnom, Stevie_Ray is back! :D