COD server problem!!!

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Inzinjer, Aug 10, 2004.

  1. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Pozdrav!!!

    Imam ogroma problem. Toliko sam se nafurao na COD server na LOL-u (na kojem prije nisam mogao igrati zbog loše veze i lošeg modema) , da sam prekučer kupio novi modem 'US Robotics 5630 External , V92 , 56Kb '.

    Nafurao me jaran da je to najbolji modem za dial up vezu i da on daje najbolje rezultate.

    inače kupio sam ga za svega 40 Km od nekog momka koji radi u policiji kao informatičar. Dalje ne moram... :)

    E ovako , sve je to lijepo ali ja imam problem sa COD.

    Sa Logosoftove stranice sam skinuo sve mape , a sa info DVD-a sam skinuo zadnji patch 1.4.

    Patch sam instalirao , mape ubacio i uletio na connect cod.lol.ba

    Igram ja tako 2 minute i sve lijepo ide , neki mi papak izbi pušku iz ruku i sve to ali nakon te dvije minute me izbaci i piše da me je via Punk Buster kickovao na jednu minutu...

    Ja se ponovo vratim ali tako me od sinoc izbacuje svaki 2-3 minute.

    Znam da trebam skinuti taj neki Punk Buster i i updateovati , ali na Logosoftovoj stranici je ostavljen link koji nije aktivan , a njihovo forum je pasivniji od bilo kojeg na svijetu. tako da mi tamo niko nije odgovorio.

    E sad , zna li ko gdje mogu skinuti taj Punk Buster ( ja ga uopšte nemam , jer u folderu igre nisam ga uopšte vidio niti igdje ima folder tipa PB) , i gdje mogu skinuti update za njega i kako se odradi taj proces?

    Neki su mi rekli da idem na astalavista a neki da ga nadjem na evenbalance itd. ali tamo je toliko file-ova da ja ne znam ni šta trebam skinuti ni kako šta odraditi.

    Znači zna li tko link za taj PB i link za Update , i kako to odraditi?

    Eto ako iko može da pomogne ovom malom dječaku sa poteškoćama u razvoju to bi mu bilo jedno veliko dobro dijelo upisano u knjigu njegovog života.

    :(
     
  2. Lamagician

    Lamagician Komšija

    PB dobijes sa instalicijom igre/patchova...i u opcijama (Multiplayer options) ga trebas omoguciti.

    Odnosno, ako nisi brisao folder pb preko konzole samo ovo odradi:

    /pb_sv_enable

    i

    /pb_sv_update

    Ako dobijas potrvdne odgovore dobro je : ) .
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

  4. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    E ovako . Ja sam upravo to danas pokušao ali ništa mi ne reaguje. Ama baš ništa.

    A tamo na lol stranici piše da taj update moramo raspakovati u Pb folder koji se nalazi u glavnom folderu igre.

    Pa kako tako mogu...

    Nemam nikakvog PB foldera niti išta slično u fodleru igre niti bilo gdje.

    A na ovoj stranici koju si mi ostavio sam bio ali da budem iskren nisam skontao...

    Ja izgelda trebam skinuti taj PB full pa tek onda update...

    Ne znam majke mi ali razočaran sam njihovim objašnjenjem.

    Molim te , možeš li mi kako detaljnije objasniti...

    :(
     
  5. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Pa taj main pb folder bi trebao imati kada instaliras patch jer koliko se sjecam pb je uz patch dosao tek.

    I kada ga imas kopiras taj pbweb.exe file u pb folder i pokrenes ga i on ce sam zavrsiti update.

    Ako ti nema pb folder-a probaj ponovo instalirati 1.4 patch pa vidi ima li ga ili da ti ja upload-am svoj mada ne znam da li bi uspjelo tako...mogo bi pokusati. 4.27 MB je zipovan pb folder ;) .
     
  6. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Evo sad sam opet instalirao Patch 1.4 ali ništa . Opet u igri nema pb foldera. čak prije instalacije mi i kaze da će sa ovim patchom biti instaliran i Punk Buster ali tog foldera nema .

    Ali sada mislim i da znam zašto ga nema.

    Zato što ja pokrenem instalaciju patcha i pred sami kraj intalacije se prekine i onda mi se pojavi 'Error' masagge box u kojem piše:

    ' The file C:programs filesCall of Dutymainpak0.pk3 is not a valid previous version and could not be upgraded.'

    Tu sve što mogu učiniti je da pritisnem OK i to je to.

    E sad ja uspijem pokrenuti Multiplayer i piše u ćošku da je verzija 1.4 i uspijem ući na Logosoftov server i igrati dvije minute i onda me kikuje i dalje znaš.

    Eto , to je ono što ja znam... :(

    Imal kakve šanse ovdje...

    Inače patch je sa Info DVD-a.
     
  7. Lamagician

    Lamagician Komšija

  8. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    E ovako , sad najozbiljnije:

    Ja sam kao što ispod avatara piše iz Tuzle.

    Ako ikada budeš navraćao u Tuzlu , obavezno se javi da odemo na piće.
    Ako budeš trebao prenoćište u Tz nikakvih problema , da bi bio siguran da si to ti poslat ću ti svoj broj mobitela na PP tako da ćeš ga samo ti znati.

    Znači , šta god ti bude trebalo glede ovoga grada a što je u mojoj moći slobodno se javi.

    zaslužio si , što jest ,jest.

    Tražim ovo 3 dana i niko neće da pomogne niti bi ko postavljao link i uploadovao file od skoro 5 MB.

    :D

    Znači , skinuo sam file , raspakovao ga u COD folderu , pokrenuo sam update i sve radi extra.

    Ping mi je ipak velik 200 . Ali iskreno može se igrati , nekada spadne i na 150 ali u svakom slučaju je igrivo.

    To je to . Još jednom hvala ti puno...

    Pozdrav.
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma ti si simpatičan lik ba ;)
     
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Nema problema : ) . I drugi put..
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    Imas manji ping nego ja na ISDN-u :).
    Kad je pun server ping mi je 300-350, a o lagu da nepricam.

    A na BIhnet CoD serverima je ping oko 100 i lag je dosta mal.
     
  12. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Čuj to . :?

    Pa kakav je server ? Imal naše raje ? Ima li uopšte raje ? kad , gdje i kako?
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    LOL server. skoro 24h pun. Ping mi je grozan tamo, dok frend sa 56k ima isti ping kao ja sa ISDN (ja se spajam sa HT-a, koji ima uzasan ping u svim igrama).
     
  14. Esh

    Esh HWB

  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    I ja se ukljucio sinoc... nevjerovatno, prvi sam zavrsio mp_rocket
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    Na BIHnet DM serverima je lako biti medju prvim, dok na LOL serverima ipak igraju iskusniji ljudi (koji imaju 2-3x manji ping od mene) pa sam u sredini.
     
  17. n1dal

    n1dal Aktivista

    ma i nije bitno biti prvi ...bitno je da se shutaa .-)



    :arrow: :arrow:
     
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    I ja igram na LOL. Na Bihnetu nisam nijednom odigrao. Ping inače... grozan na obadva servera.