Colloidal silver (srebrna voda)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Reznor, Nov 12, 2012.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ima li neko iskustva s ovim?
    Čitao sam o mogućim nuspojavama argirije, pa ako neko zna u kojim situacijama to može nastupiti može prenijeti svoja saznanja :D
    Navodno je bezbjedno u količinama oko nekoliko mg. Svaki info je dobrodošao.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Očigledna lafina, ne pokušavaj. Srebro je plemenit metal, hemijski prilično neaktivan, tako da ne može imati bitan uticaj na zdravlje.
     
  3. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Meni je tetka navalila da joj kupim, pa sam se onda bacio u istrazivanje oko toga. Uglavnom odustani, cista prevara. Na provjerenom je bila reportaza o tome, uzeli su par uzoraka od razlicitih dobavljaca, od najskupljih do najjeftinijih. Niti u jednom nije bila kolicina srebra koju obecavaju, cak je ona teta rekla da bi vise srebra bilo u vodi da uzmes srebreni novcic i ostavis ga u vodi preko noci, toliko o tome.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima onaj djed poznat po konzumiranju srebrne vode, poplavio od toga :)
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Colloidal silver (srebrna voda)

    Navodno u njemu ima pun rudnik srebra, predozirao se :D

    Ok ljudi hvala kloniću se ove vudu metode, ako je učinkovitost zanemarljiva.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Nije zanemarljiva, nego nepostojeća (osim plavetnila, hhh).
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Najbolje koloidno srebro ti je dobra rakija, nema boljeg dezinfekcionog sredstva vec 5000 godina.
    Djed 93 godine, jedna čašica ujutro i jedna uveče pred spavanje, jos u kombinaciji sa bijelim lukom, lijek 21 vijeka. I ne brini za bakterije.
    Sve ostalo je genetika, stres i losa ishrana...