Combo

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by nINo, Sep 2, 2004.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

    Super. Al ja nikad nesnimam ON THE FLY jer sam sjebao 5 cd-ova tako. Nikad vise necu snimati on the fly!!!
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ma i ja isto ne volim on the fly snimanje, jer uvijek postoji određen rizik, ali sa druge strane ove novije audio cd-e koji imaju te svemirske zaštite se može snimit jedino on the fly, ako ide prvo na hard ništa od toga...
     
  3. markonirs

    markonirs Novi član

    Ma OK je ta tvrdnja NO ON THE FLY. Medjutim mnogo je tih mogucnosti koje nosi savremena tehnologija, koje ne koristimo, ali volimo da su prisutne, zar ne. Lepo je znati da to nas komp moze. Ja bar to volim, ono sto mi danas ne treba ne znaci da nece ni sutra. Zato kupujemo ploce koje podrzavaju S-ATA kontrolere, 1394 i sl. novotarije. Svi mi, koji smo se opredelili za ovaj pravac, mislim na napredne tehnologije, ne gledamo u sadasnji momenat kao zavrsni, nego bar malo napred. Naravno, super bi bilo kada bi smo mogli predvideti sta ce to biti HI TECH za 6 meseci ili 2 godine, pa da se prema tome ravnamo u kupovini komponenti za nas racunar, ali to je nemoguce, pa ostaje da individualno razmisljamo na tu temu i donosimo zakljucke. I naravno ovakvi forumi na kojima takva misljenja mozemo da razmenimo. I nadalje bez prevelikih filozofiranja, sto vise mogucnosti to bolje, a dali nam to sada treba? Videcemo, ali mogu ja to!
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja snimam on-the-fly vec dvije i po godine i mozda sam dosad unistio max 5cd-ova (sto je na taj vremenski period pravo malo). jedino kloniram cd na hdd kad je izgreban (ali ono pravo izgreban) ili forsiram kopiranje sa iso buster-om. najbitnije je da snimanje cd-hdd-cd povecava fragmentaciju diska (provjereno). cuj bez filozofiranja... :scratch:
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ne znam ovo za kupovinu 2 odvojena uredzaja. Gubis 1 ide slot na bezveze citac. Odlucis se da kupis novi disk, i eto ti belaja. Ja barem nisam nikada imao problema sa svojim Liteon przacem.48x 32x 48x , upgraded firmware na 52x. Ako ces vec tako kupi dvd citac, dobijes 3 u 2 ;)
     
  6. markonirs

    markonirs Novi član

    Misljenja sam da kupovina dva opticka uredjaja ima velike prednosti. Evo bas primer sa DVD rezacem. Zasto koristiti isti uredjaj i za kreiranje i za rezanje slike. Bar kod DVD medija mnogo je prakticnije rezati on-the -fly. Ide mnogo brze, a po meni i uredjaj se malo cuva, pogotovo rezac koji jos uvek nije bas male cene. Uvek sam misljenja da rezac treba malo cuvati. Sto se tice IDE grane, naravno da ces oba uredjaja povezati na jedan slot, kao sec. master i sec. slave, ili eventualno cable select. Nema nikakve potrebe odvajati ih na posebne grane. Druga grana je uvek rezervisana za jedan ili po potrebi dva harda. Kada imas S-ATA kontroler, situacija je jos povoljnija. Kod mene su na jednoj IDE grani DVD rezac, kao master, i citac kao slave. Hard je na S-ATI, a druga IDE grana je rezervisana za "gostujuce" IDE diskove koje donose poznanici na sredjivanje i kopiranje. Jos uvek imam jednu S-ATA i jednu IDE granu slobodnu.