CompTIA Certifikati

Discussion in 'Generalna diskusija' started by PackardBell, Jul 26, 2013.

  1. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Obzirom da imamo temu CISCO, zašto ne bi pokrenuli i ostale slične.

    - CompTIA Server+
    - CompTIA A+
    - CompTIA Security+
    - CompTIA Project+
    - CompTIA Network+

    Iskustva onih koji su dobili ove certifikate, koji polagati od navedenih?
     
  2. Decerto

    Decerto Komšija

    Da bumpam ovu temu,interesuje me kakvo se predznanje treba imati za a+ i network+ certifikate ?
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ja imam CompTIA Project+, radio ga prije 2g u Stokholmu. Pripremao sam vecinom iz baze pitanja koju sam pazario, a imao sam podosta znanja ranije pa tako da su i ta pitanja bila laka.

    Kad sam otisao na test bilo je to "high-security", kamere, ovo ono, nadgledaju, i polozim ga iz prve. Dosta su skuplji u Swe nego sto bi bili u USD kad bi platio, ali ne mozes ih raditi online, mora biti nekakva licensirana ustanova ili nesto.

    Znam da nije bas A+ i Network+ ali opet da dobijes koliko-toliko insight kako je bilo meni.

    LP,
    J
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    Koliko je tesko dobiti N+ certifikat za nekoga ko nema nikakvog iskustva sa mrezama ili ti ga networkingom.Da li su 4 mjeseca dovoljna da naucim toliko da mogu poloziti ispit ?
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Za 4 mjeseca mozes puno toga nauciti, ako imas opremu i volju, mozes poloziti i dosta jace certifikate. Sve se na kraju svede koliko si zeljan/spreman. sretno.
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sad sa GNS3 i ne treba ti neka oprema. Po meni CCNP nivo mozes odraditi u GNS3.