Computer universe problem

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Jan 11, 2014.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Yo raja, narucim ja plocu asus rampage iv formula prije dva dana, platim uredno 270 eura, međutim na itemu je pisalo dispatched in 1-2 working days.

    Ja jutros odem na pc i vidim drugu stvar na accountu: expected to come in stock soon, sta im to znaci ako netko zna ko je kupovao sa computer universe, djeluju mi kao ozbiljna radnja, ali opet se bojim.

    Hvala svima na pomoci.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A da njima pošalješ upit?
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Poslao sam, ali eto da i ovde priupitam, kontao sam ih zovnuti, ali sada sam u mostaru i kod nane ne mogu birati inostrane brojeve.
     
  4. k0ST

    k0ST Aktivista

    compuni je ozbiljnja radnja. Vjerovatno ce ti odgovoriti neko na upit u ponedjeljak, nece Svabo da radi za vikend :) Ubuduce im uvjek prije "vece" narudzbe (recimo preko 200 eura) posalji mail ukoliko im ne pise da je roba na stanju. Mozes takodjer naruciti i platiti preko racuna. Ovo je nesto skuplje nego Paypal (troskovi cca 30-40 KM za transfer preko nasih banaka). Dobra je stvar da robu ne placas prije nego je posalju...
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx druze, vjerovatno cu ih sutra i nazvati pa da vidimo sta je zapelo, iskreno zuri mi se, bez pc-a sam vec mjesec dana.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Rjeseno sve telefonskim pozivom, sutra je salju, samo da pohvalim radnju na supportu, znam gdje cu ubuduce kupovati hardwer.
     
  7. goldi

    goldi Aktivista

    Koliko kosta dostava kad ovako narucujes.
    recimo neka karta do 300€ kolika je dostava?
     
  8. exwizzard

    exwizzard Komšija

    5 eura standard ili 15 eura express DHL
     
  9. goldi

    goldi Aktivista

    A kako se carina i PDV plate to kasnije ili odma uracunaju u cjenu?
    Kad izaberem neku komponentu i stavim BiH odma mi cjena bude umanjena za njihov PDV.
    Nije mi ovo bas jasno ako je neko uzimao pa da malo objasni kako ide vjerovatno jeftinije izadje nego ovde uzimati.
     
  10. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Carina i porez ti se uracunavaju kada roba stigne na nasu granicu/carinu, oni otvaraju paket i na iznos robe dodaju ovo dvoje(ako nije poslat racun ili im izgleda nestvarno, oni procjenjuju robu i dodaju na to porez)
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    24 eura standard, 100 eura ups, barem sam ja toliko platio.

    Carina i pdv se obracunavaju na nasoj carini, opet i sa tim jeftinije dođe nego bilo gdje u regionu, pogotovo sada kad su cijene otisle visoko u Srbiji.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Stigla ploca danas, drzim fige da ce raditi.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kako su prošlo na carini?
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    38% od cijene, morat cu ih moliti da ubuduce stavljaju low value deklaracije.

    Opet jeftinije nego bilo gdje u regionu. :D
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kakav lopovluk. :D
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Strasno.