Cooler Master Cosmos S @ HWB

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Oct 11, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    #1: Uvod, specifikacije i dizajn
    #2: Unutrašnjost, protok zraka i montiranje
    #3: Testiranje i zaključak

    Uz recenziju ide i najava da cemo u novembru organizovati nagradnu igru sa Cooler Masterom pa budite spremni. Pravo ucesca ce vjerovatno imati samo clanovi nase zajednice sa odredjenom aktivnoscu.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Dobar review, mozda ste mogli samo jos nabaciti sliku sa kakvom maticnom plocom ugradjenom, da se dobije dojam o velicini / rasprostranjenosti unutrasnjosti kucista.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Slazem se, no zaboravio sam taj detalj uslikati, no svakako cu dodati naknadno.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Kuciste sam gledao uzivo, ali definitivno preskupo pa jebote mis mozes kupiti 22" lcd za te pare.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Pa kuciste trebas kupovati "cesto" kao i monitor.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Nije to bitno samo kazem da hrpa lima i plastike nevrijdi kao monitor, racunar ce da radi i sklopljen na stolu a bez monitora nece.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Predlazem da krenes u masovnu proizvodnju onda. Svaki proizvod ima svoje trziste.
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Dobra recenzija za dobro kučište.
    CM je uvijek imao seriju skupih kučišta koja su vrlo kvalitetna i skoro pa bez mane, pa zato su i skupa.

    Kome se ne sviđa, može chunga lunga kučište sa "ultra sharp" limovima naci na svakoj deponiji.
     
  9. Juka

    Juka Komšija

  10. Esh

    Esh HWB

    Nema jos, ali pretpostavljam da ce nabaviti kroz 3-4 sedmice. U odnosu na ono sto sam vidio, preporucio bih Cosmos S u odnosu na HAF 932 zbog prasine/odrzavanja.
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    Znaci i tebi je šuhveli, ma i ja mislim da nema tih filtera da onu količinu ventova može savladat, al opet impozantnije djeluje od Cosmos S, po mom ukusu, a naravno da svako ima svoj stil.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Samo kazem da je umobolno dati toliku lovu za kuciste, j....a ali ipak je dosta komplikovanije napraviti monitor.
     
  13. zalizani

    zalizani Aktivista

    Brat Bratu,ovo ne vrijedi ovolikih para.Necu da sad blatim firme(ono malo sto ih se trudi),ali eto ima ih koji su kupili i skuplja kucista.Izdvojiti 400 i kusur za kuciste je sistem:imam para i trosim ih bezveze ili cula zaba da se konji potkivaju pa i ona nogu digla.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hajmo sad iz druge perspektive: jedno kuciste moze udomit 4-5 konfiguracija. Isplativost raste ako ga imas 3 godine ili vise. Naravno, kuciste od 400KM je overkill za bilo kakav racunar.
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    eto gledajuci i ja sam svog Venta platio nešt oko 240KM (koje me već više od 3 godine služi, i promjenio je dosta komponenti...) sa cjenkanjem, u Plus computersu, ali još kad je tek izašao, stim da mi je bio birthday pa me stari pocastio s tim i logitech MX1000, jbg tad nisam znao šta da uzmem, pa to mi nekako naleti. Al eto sad nebi, plafon da bi dao iz svog đepa 150 za case....

    al eto opet mi se svidja ovaj CM-HAF 932, močno izgleda.... :D :D :D
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Stevie je dobro uocio kako se moze pronaci neka isplativost kroz vrijeme, a treba imati na umu da se radi o "high-end proizvodu" tako da je sasvim jasno kome je on namijenjen, bas kao i 4870 x2, gtx 280, qx9770 itd.
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    Odličan rivju za odličan case.

    Ko je voljan izdvojiti za dobru konfu izdvojiti će i za dobar case. Da je Cosmos S skup - jeste. Da li bi ga kupio da imam tih 450KM viška - nope. Jednostavno nisam fan (pre)velikih kućišta niti mi je potrebno jedno takvo i to je moj lični stav. Sa druge strane potpuno razumijem one koji ulažu u dobar case jer se jednostavno isplati kroz vrijeme (Stivi je pomenuo) a kada si mogu priuštiti zašto da ne :)

    Kome je skupo uvijek ima i jeftinijih a kvalitetnih alternativa a kome su i alternative skupe neka se drže case-ova sa, kao što neko već pomenu, "ultra-sharp" limom ;)

    Samo da kažem još jednom odličan rivju i keep up the good work. Očekujemo i review HAF932 casea ;)
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma ovo kućište je future-proof ako se ne promijeni standard dimenzija matičnih, napojnih, optičkih uređaja ...
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Osobno bih radije uzeo P182 (+nekoliko S-flex ventova, maknut sve one Antecove), ali to sam samo ja. :D

    Ne zaboraviti ni Silverstone, kraljeve aluminijskih kucista. Lian Li takodjer, iako je njih nemoguce nabaviti ovdje.
     
  20. Looney

    Looney Komšija

    Ništa od ovoga neću komentarisati dok ne vidim recenzije ovdje :D