CoolerMaster Storm Enforcer

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by cryptex, Apr 20, 2012.

  1. cryptex

    cryptex Novi član

  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Prvo, dobro nam dosao :smt006

    Mnogo toga nam nisi rekao, da bi ti dali neko misljenje ...

    Kakvu opremu imas MB, CPU i GPU?

    Za koju namjenu koristis ili planiras da koristis racunar? OC?

    Bitna razlika izmedju (mog) HAF 912+ i Enforcer-a je sto ENF ima front USB 3.0...

    HAF serija je jedna od najboljih, ali da li si gledao druga kucista, npr :

    Fractal Design Define R3 Black Pearl
    Thermaltake V9 BlackX Edition

    Edit, ako si kupio kuciste, mozes se promovisati ovdje :

    viewtopic.php?f=12&t=20638&start=275
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. cryptex

    cryptex Novi član

    Hvala na toploj dobrodoslici :)

    U pitanju je sljedeca konfiguracija:

    Asus M5A97
    AMD Phenom X4 960T otkljucan u 1605T X6
    8.00GB DDR3 RAM 1600MHz
    Seasonic 620w Bronze
    HD6770
    2X HDD
    CM Hyper 212= CPU cooler


    Fractal design kucista mi se osobno ne svidjaju toliko, a TT V9 i nisam gledao mada mi nije favorit.
    Enforcer me privlaci vise jer ima side window (koji je meni perfektan sa obzirom da cu imati katode/ledice) a i ima mogucnost ubacivanja ogromnih grafickih nakon uklanjana HD cage-a. Takoder ima fin cable management i veoma mi se svidja sam vanjski izgled kucista (kao maska viteza tj.)

    Trenutno kuciste mi je TT Commander MS-I koje sam upravo jucer malo "zeznuo" i stao na stranu dok je bila naslonjena na sto.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Sada vec razgovaras :D

    Imas pravo dobru opremu i bilo bi nice to posloziti u jednog Viteza :wink:

    Licno, sad razmisljam da mi je kuciste sa 20 cm bocnim ventilatorom (prije nego to ima gore) ...tipa HAF 922 :D

    i meni se to svidja...

    Samo da znas, nema puno problema s prasinom - ja (objektivno) pre-zadovoljan ...

    Edit. takodje, "temperature" su pravo "pod kontrolom", zbog brdo ventilatora :D
     
  5. cryptex

    cryptex Novi član

    Pa onda mislim da cu Enforcera. Nadam se da ce biti na stanju sutra haha.
    Rado bi uzeo HAF, al iskreno. Ne svidja mi se nijedan HAF osim HAF X-a a on je bas skup (oko 400km mislim?) i ne treba mi, barem za sada. Koliko sam gledao po review-ovima Enforcer ce mi biti dosta pa cak i kada za godinicu uzmem bolju grafu (u planu mi je 6950 al ko zna kako ce to bit). A sto se tice samih temperatura, sada mi je 35c CPU i 50c GPU u BF3 kada igram na high @ 1600x900 sto bih nazvao ok pod cinjenicom da nemam toliko dobro kuciste.

    Jos nesto da te pitam, mada je ovo pitanje same estetike ali jebiga.
    Uz Enforcer dolazi 1x 200mm FAN naprijed, a ja imam 4x TT blue LED FAN-a. Da li da ih ubacim u Enforcer, tj da li bi plavo + crveno bilo fino? Katode koje bi mi trebale doci iz britanije su takoder plave. Pa sada, naci plavi 200mm ili mali mix boja? I da, znam da su TT FAN-ovi veoma glasni, mada za to imam fan controller (narucio sa ebaya pre jedno sedmicu mislim, za sada frcera :) nije digitalni nego analogni)
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa zamijenis taj naprijed od 200mm RED za BLUE mislim da je u UE-u 32km ako se ne varam.. :smt006

    Dobrodosao :D
     
  7. cryptex

    cryptex Novi član

    Vidim da imaju jednu tipu coolermaster 200m ventova, mada moram prvo provjeriti ako moze na kuciste. Ako se ne varam kada sam gledao na review-u receno je da ne moze svaki od 200m, tj. nisu sve dimenzije iste.

    Hvala, bolje vas nasao :)
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da ti javim da ja imam najduzu 6950 OC od gigabyte i da je baz beda stala u CM 690 II Adv bez vadjenja HDD cage-a.Tako da si bez brige po tom pitanju.
     
  9. cryptex

    cryptex Novi član

    Uzeo ga :) za par minuta pocinjem raditi na njemu da prebacm opremu
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaci ako se ne javis za jedno sat dva,nesto je poslo po zlu! :wink:
     
  11. cryptex

    cryptex Novi član

    Haha, ma abd bit ce sve ok. Vec sam desetak konfi sam sastavio i sve je ok bilo.
    Mada, prvo moram ovo srediti:
    http://i.imgur.com/z77D8.jpg

    Dosle mi neonke evo prije 10 minuta postar donio al nema molex pluga na inverteru samo ove dvije zice.
     
  12. cryptex

    cryptex Novi član