CPU has shut down due to thermal event (overheating) POMOC!

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by doon, Jul 22, 2011.

  1. doon

    doon Novi član

    Re: CPU has shut down due to thermal event (overheating) POM

    da a sta ako se procesor fakat zagrijav aonda cu ga istopit :p
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: CPU has shut down due to thermal event (overheating) POM

    E druze ti si taj koji treba to da utvrdi. Kako je vec receno ili senzor laze il cooler ne lezi na procesoru.Ako ti tvrdis da cooler lezi onda povecaj limit i vozi :D
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: CPU has shut down due to thermal event (overheating) POM

    Ja sam ljeti imao također istih problema, i kod mene je bilo do termalne paste, jer je očito nisam stavljao onoliku kolicinu koja je potrebna, pa mi se temp. smiri tek od 4-5 puta, dok potrefim kolicnu paste koja je dovoljna. Koja kentra je vadit, sarafat, pa mazat tu pastu po ćelopeku, i gledat bios i nadat se da nece prec 60
     
  4. edgsi

    edgsi Aktivista

    Re: CPU has shut down due to thermal event (overheating) POM

    Kad *eba krene svasta ima logike :D Pa jesi procitao onaj citat sa Intelove stranice? Sam Intel kaze da se zna desavati pogresno ocitanje temperature i preporucuje update biosa na zadnju verziju (izmedju ostalog). OS ti ne treba za flashanje biosa, ako ides sa Iflash BIOS Update-om treba ti prazna disketa, bootabilan cd ili usb stick. Prije toga treba ti da ustabilis sistem dovoljno da flashanje prodje bez prekida. Kako ti Dino rece mozes potraziti u biosu shutdown temperature i podici je da izbjegnes gasenje.
     
  5. doon

    doon Novi član

    Re: CPU has shut down due to thermal event (overheating) POM

    sutra on id ena servis ako bude do maticne uzet cu neku drugu novu
     
  6. doon

    doon Novi član

    Re: CPU has shut down due to thermal event (overheating) POM

    pozz odnio sam comp na serviis kad dodje reci cu ko je bio u pravu :p
     
  7. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Re: CPU has shut down due to thermal event (overheating) POM


    Slojevi čega? Da nisi puno paste stavio? Ako si nanio i na procesor i na hladnjak to je previše. Kažeš da na dodir nije prevruće, znači da je temperatura niža nego što piše, u tom slučaju probaju ući u BIOS (valjda to možeš??), pa nađi "Shutdown temperature" i povećaj za koji stepen. Kolege su ti evo rekle da je pogrešno očitanje vrlo moguće, možda ti to pomogne.

    edit: S obzirom da se vent ionako okreće na maksimumu, probaj isključiti PWM/Smart Fan opciju ili kako se već zove, dok ne rješiš problem.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: CPU has shut down due to thermal event (overheating) POM

    Tema stara godinu dana.
     
  9. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Re: CPU has shut down due to thermal event (overheating) POM

    Ne mo'š vjerovat :/ Na portalu mi je izbacilo, pa nisam ni gledo datum, izvinjavam se moderatorima.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: CPU has shut down due to thermal event (overheating) POM

    Ma ne sekiraj se dešava se :D