crc error

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by AhmeT, Jul 10, 2004.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Kada sam na internetu često mi se pojavi to smeće i kaže mi da će se kompjuter ugasit za miutu.
    To mi se prije pojavljivalo (neznam da li tako isto) i bio je blaster, crv.

    Šta li je sa mojim kompom???
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    rpc . pa opet imas blastera :).
    Jesi li stavio zakrpu?
     
  3. Esh

    Esh HWB

    moze bit i sasser varijanta.. skini nod32 (http://www.nod32.com) te odgovarajuci update sa windows update
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Prevaziđeno :lol:
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Imam Xp service pack 1 i update do februara (imam securyty update cd februar 2004).
     
  6. Esh

    Esh HWB

    sp1 ne sadrzi zakrpu za blaster.worm, a tebi savjetujem da download-ujes stingera te lijepo to skeniras i fixiras 8)
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja sam procitao nesto o saseru i probao sam da vidim u registriju adl ga ima i još sam nešto otkrio. REGISTRY MI SE ISTO ZATVARA

    Kako cu skinut nod32? Trial ili da nadjem password i username??
     
  8. Esh

    Esh HWB

    trial traje 30 dana i moze ti pomoci, mada ne vidim razloga zasto ne bi problem probao rijesiti i sa stingerom..

    u sustini ako nisi zarazen sa blasterom i imas spomenute simptome, onda je jasno da si zarez sa sasserom:)
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    zone alarm i bolji antivirus program ti je sve što trebaš. ja nisam skinuo NIKAD neki fix sa m$ sajta (osim sp1 koji mi se nalazi skupa sa win xp instalacijom), i nikad problema sa virusima (osim kad sam iskučio firewall na 2 minute i sasser se pojavio, ali to je bilo tek tako radi znatiželje). ako ti se ne da zahebavat sa nod32 i registracijama, probaj avast!, meni stvarno odlično radi i totalno je besplatan (jedino mu je nešto sporije on-demand skeniranje od nod-a, ali sve detektira i uklanja bez problema)