Crysis [All about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by kugla, Mar 12, 2009.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    S obzirom da 98% korisnika koristi single gpu ne vidim razloga za taj tvoj bottle neck.
    Taj koji bude koristio sli ili cross ce imati para da kupi Ci7.
    Sto se tice baš gejminga, fps po €, Intela nema ni na mapi..
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma


    Sve to pise u mom postu i nema potrebe da ponavljas kao papagaj.. :smt005
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa gore si rekao da se AMD nije proslavio u gejmingu :smt005 ..AMD-ove procesore kupuju bas gejmeri a manje ostali..
    U globalu kad sastavis AMD-ovu i Intelovu konfiguraciju za neku lovu i onu razliku u korist AMD dodas na kupovinu bolje grafičke, dobis dosta bolju AMD-ovu konfiguraciju u FPS-u od Intela što se gaminga tiče..
    Osim entuzijasta koji imaju, pa mogu..A nažalost u ovom svijetu perfektnog života takvih je najviše do 5% u našoj državi procenat je mnogo manji..
    Sve se gleda kroz 1$ ili 1€. Tako da za istu količinu novca se moze sastaviti bolja AMD konfiguracija od Intela sto se gaiminga tiče.
    A multi kulti gpu sranja su čisto trošenje novca, puna su bugova i brzo zastarijevaju i tu su čisto radi nekog testiranja ili kur*enja.
    Ako je tebi potreba da ulozis 50% više novca da bi dobio 120FPS na spram 50% jeftinijih 100FPS-a onda. :mrgreen:
    Ne vidim tu ništa, rentabilno, ekonomično ili normalno za prosječnog čovjeka.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Instalirah i ja ovaj Dx11 & Hi-res texture patch, igra ide super glatko kad hodam pravo, al kada pomjeram nishan u stranu - ne ide glatko, vec kao frame po frame, jako mnogo stopa..
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    a pri koliko fpsa?
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Slab ti procesor, uzmi AMD pa da vidis miline.. :smt005 :smt005

    A sad salu na stranu,pokusaj reinstalirati igru,pa patchovati odmah 1.9 patch,DX11 i tek onda High Res Texture..

    Takodje iskljuci VSync..
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Ocito je bilo do dijela mape koji sam ucitao. Uglavnom, u vecini levela je ok. Fps mi je oko 40 na 1920x1200 rezi. Vsync nakon ovog patcha zakljuca fps na 30, wtf?!
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa iskljuci VSync.. :smt005

    Ali i 1.2GB VRAM-a je malo za Crysis 2 sa DX11 i High Res Texturama cak i na 1280 x 1024 a pogotovo na Full HD..

    Kod mene na 1280 x 1024 zazuzece VRAM-a je konstantno 1.5GB.. :shock:
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Da vizuelno izgleda dobro, rekao bi "halal im sto trazi 2 GB vrama", al meni je ovo cisti prosjek (i sa high res & Dx11), na nivou Unreal 3 enginea.

    Btw, Vsync treba da ogranici fps na onoliko koliko ti moze monitor izbaciti slicica u sekundi (Hz), da ne bi doslo do 'cjepanja' slike, a 30 nije taj limit ni u kojem slucaju ;)
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma kontam te ja za VSync ali rekoh da ga iskljucis ako ti pravi probleme.. :)

    A to za samu igru u potpunosti dijelim tvoje misljenje,jednostavno nije naslov za koji bi izvrsio "overaulin" konfe da bi je igrao max out..
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Tale kakav crni amd .Jos nemaju procesor da se suprostave skoro 3 godine starom i7 920.To dovoljno govori.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    bemu Sena pa nikad da skonats.....
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    pa i Phenomi II su gotovo 3 godine stari
    Sena, nejmaš ti pojma..
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Eto vam vas amd.Na ovom forumu nema nish drugo osim amd.Ak kazes da adm ne valja odmah drvlje i kamenje na tebe.A ti dino znam na sta cijlas kao i ti tale a to je value.Ali me to ne zanima.Tako da amd meni nikad nece biti opcija.A ti meni nemas pravo govoriti da ja nish ne znam.Procitao sam ja tvojih toliko gluposti da to nije normalno.Rado bi ih napisao ali ima limit koliki post moze biti.Kakve veze ima sto su phenomi stari dvije godine.PA amd je jedva sa x6 procesorima se priblizio x58 platformi.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Hajde molim vas ulozite malo vise truda u pisanje poruka. Barem interpunkcija i razmak. Takodjer, tri ista covjek na 10 razlicitih tema kontinuirano trolaju i to se vise nece tolerisati. Nadjite se negdje i raspravite svoje nesuglasice, ovaj forum nije tome namijenjen.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ovako, pozz svima :smt006

    nemam baš mnogo prava da govorim i sudim o bilo kome, ali ovako javno da kažem kako lićno cijenim sve one koji napišu argumentovano, istraživački (npr sa interneta) ili lićno testira neku stvar, jer za sve ovo nismo svi strućnjaci ili treba mnooogoooo vremena...itd.

    Već sam pisao slićnu stvar na jednoj tema, nemojte se svađati, a tema baš krene u "nekom" dobrom smjeru.

    O temi...

    Za mene su FPS igre najbolje, a kako-kome...

    Nije me Crysis 2 oduševio kao što je prvi dio gdje sam se prestrašio (trzno :D ) par puta ili bio u nekom nesvjesnom grču, samo čekam kada će šta "iskočiti" ispred mene ili mnoge stvari je bilo pametnije zaobići, nego napasti :wink:

    npr Crysis : sjećam se, a davno sam to igrao, kada dođeš negdje na glavni put, lijevo je stijena sa provalijom, a desno more...pa se sakrijem iza grmlja na stijeni i lagano "koknem" hehehehe "jednog" , a potom cjelu patrolu sa glavnog puta navodim da idu u provaliju i "skidam" ih puškicom u single shot modu, jednog po jednog 8)

    ili pred kraj igre kad izađeš iz pećine, na planini, susretneš Prophet -a (crnca) kojem se odjelo pokvarilo a zima ...još se domogneš neke lude puške i udriii :smt003 :smt003 ...jednostavno tokom cjele igre neka misterija ... eh rasimentaliso sam se :D

    Crysis 2, SP jednostavno nije neki naslov, po meni fali mu ono "nešto" ...a za grafiku smo svi koji smo igrali odmah vidjeli da nije to - to što su najavljivali ! Vidjelo se to iz game trailer -a, dok još nisam igrao BF 3, a koji mi izgleda - do bola :shock: :D ufff jedva čekam da ga se domognem :), pa sve ovo sam prosudim 8)

    Očigledno je "recesija" uzrokovala nedostatak ideja u Crysis 2 :smt003
     
  17. ne0.

    ne0. Novi član

    +1 i agree with you,prvi dio mi se vise svidio po svemu,a sto se tice glavne karakteristike Crysis serijala tj. grafika moje misljenje je da su u Crysis 2 pretjerali sa bloom eff.,ma da je to dosta drugacije u DX11 verziji ! Sve u svemu moja ocjena bi bila 6/10 good for relaxing :mrgreen:
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Vidio sam to prije dan -dva..

    Da li je neko probao i kakvi su utisci?
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    OMG