Cudan problem sa monitorom...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Maverick78, Sep 15, 2007.

  1. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Svoj stari HP L1706 TFT sam prodao prijatelju koji ga sada koristi na poslu. Monitor je kod mene radio super,a i kod njega vec par mjeseci je radio fino,ali u zadnjih par dana mu se desava cudan problem. Kad ujutru dodje na posao i ukljuci komp,pocne se dizati sistem i sve ostalo normalno,ali monitor uopste ne reaguje. tacno se vidi da je podignut sistem,a monitor stoji iskljucen,tako prodje jedno 5 minuta od paljenja kompa i onda se sam ukljuci. Nakon toga radi sasvim normalno,cak i kad se resetuje racunar, znaci samo ujutru zeza pri prvom paljenju kompa... pokusavao je sa paljenjem i gasenjem na dugme,ali nista,ni vadjenje i vracanje kabla nije pomoglo. pomisli smo da slucajno nije graficka(7300gt),reinstalirali drajvere,ali isto nista.... nakon toga je probao i na jednom drugom kompu,ista stvar,znaci prvo paljenje ga zeza,nakon toga radi ok.... eh sad,ujutru mu je zadnjih dana hladno tu u kancelariji,pa mozda monitor nece odmah zbog toga da se ukljuci ili je nesto drugo u pitanju,da li neko mozda ima neki odgovor....? Ili da mozda nije crko neki elektrolit...? cudno,jer nakon prvog jutarnjeg paljenja monitor radi sasvim ok,slika je super,samo sto nece ujutru da se ukljuci kako bi trebalo da se ukljuci....
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ima li vlage u prostoriji?
     
  3. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Pa i nema bas... prostorija je suha,barem ja ne bih rekao da ima vlage.... e da,zaboravio sam napisati,kad pali ujutru komp,desava se to sve kako se desava,i sad recimo iskljuci kabl iz graficke,medjutim monitor ostaje iskljucen,ne pokazuje ni ono "chek video cable bla bla...." tako nekako bi trebala poruka,ona se ne pojavljuje nego monitor ostaje iskljucen,kao da je na stand by,znaci zmirka ona lampica na dugmetu. kad ukljuci i iskljuci na dugme isto se nista ne desi,ugasi se lampica skroz i kad ga upali samo nastavi da zmirka i dalje,isto kao da je komp iskljucen a monitor na stand by... onda vrati kabl u garfu i nakon 5-6 minuta monitor se sam ukljuci i sto je najcudnije nakon toga radi savreseno fino,cak i kad nakon toga iskljuci komp i opet ukljuci,monitor se fino upali i nastavi da radi sasvim normalno,sto nas naravno dodatno zbunjuje...
    sve vise sumnjam da je nesto crklo,a nadam se da je samo elektrolit ili neki kondenzator u pitanju,jer to bi se dalo promjeniti u nekom servisu...
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Katodna cijev haman prnula... Primjeticete da, ako ga ne popravite ubrzo, kako vrijeme prolazi sve mu vise i vise vremena treba da se upali... pravac servis samo nemoj se previse nadati
     
  5. K_U_D_Y

    K_U_D_Y Guest

    druze moze isto da bude do napojne,i ja sam imo isti problem u potpunosti i kad sam promjenio napojnu monitor je ponovo u extra stanju i ponovo se pali sa svakim paljenjem racunaraa....probaj pa vidi nadam se da ce uspjet puno srece pozdrav
     
  6. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    @AdoSA u pitanju je TFT monitor.... koliko znam oni nemaju katodnu... :roll:
    @K_U_D_Y probacu to sa napojnom.... mada kao sto sam napisao probano je i na drugom racunaru,isto tako ujutru i ista stvar se desava... nemoguce da obje napojne ne valjaju.... u svakom slucaju hvala,pa donjecu monitor kod mene kuci da probam.
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    hahaha ne procitah post kako treba ... do mene ...
     
  8. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Sredjen problem :) dva kondenzatora su procurila bila,zamjenjeno u jednom servisu i sad monitor radi OK :) pozdrav svima! :)