Cyber zločin u BIH

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kvaju, Sep 17, 2014.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ba, nisam ni znao do te teme da imamo toliko zajebanih tipova na hwb :D
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Nije to tako simple . Neko napravi profil sa tojim imenom i slikama i zajebaje svjet ili pise . Pa ti onako hodas gradom i dodje neki rmpalija i raznese te :lol: :smt006
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Jasno je da takve situacije mogu eskalirati u nesto ogromno, ali nadati se da nece. Mozda probati istom njegovom forom izvuci ko je i sta je, mozda malo obrnute psihologije, napraviti profil i praviti se da ga gotivis, da bi dosao do saznanja da li je to on. Ne znam, ne moze covjek biti pametan, a na zalost policija ili je nesposobna ili nece.

    Volio bi cuti sta se napravilo na kraju, cisto da posluzi i drugima ako se nadju u slicnoj situaciji.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma


    Kada se zainatis sve se moze.
    Recimo privatna tuzba...
    Advokat->Advokat podnese tuzbu, onda je drugacije kada se sastavi niz "uznemiravajucih" osjecaja koje prolazi napadnuta osoba... Pa onda svasta nesta :D
    Pa se to fino pokrene, samo eto.. imao sam nekih situacija dosta kriticnijih, kada policija kaze "ajde covjek nije bio pri sebi ustedite nas papirilogije ,pisanja, istrazivanja, rada svog posla.."


    elem...

    Kada se zainatis sve se moze :)
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na taj način dok staneš nekome u kraj, prođe podosta vremena, a ovaj te u međuvremenu žestoko izblamira po netu.
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Taj isti zavrsi iza resetaka gdje dobiju u guzu ;) tako da (facebook block ,brisanje i nesto i nije neki blam) naspram sta dobije zauzvrat :)
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Likovi pucaju ljudima u glave, pa su na slobodi za godinu-dvije. Pazi koliko će se tužilaštvo baviti s ovim "sitnim" slučajevima.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Privatna tuzba ide dalje nego ove obicne, jer advokat ganja (placen) dok ti nemas veze sta treba da ganjas :D (kao ni ja)
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I kako onda sve te pravne i sudske troškove naplatiti od tuženog? Iz svog džepa platiti što te neko j**o u zdrav mozak?
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    ne moras, ali kazem... o svom trosku jebga..nisam reko da je djaba :D
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Osim ovih testosteronskih nacina koje neki preporucuju postoje i drugi nacini ako znas ko je. Prvo ovo nasilnicko moze izazvati mnogo gore stvari i sumnjam da bi iko stao poslije pretnje ili batina tek tako, cak sta vise. Pametnije je ako vec znas ko je, pomalo da i ti njeg ... u zdrav mozak, tipa: saznas mu broj telefona postavis po piku da daje dzaba 5 stenadi pekinezera i jos egzoticnih oglasa, pa mu onda ostavis broj telefona po nekim eksplicitnim oglasima i forumima, sa naglaskom na "zvati poslije 1 ujutro, prodavacica ljubavi". Pa mu saznas kucnu adresu (ili je vec znas), narucis mu iz Kine dildo od 30cm da mu unese nemir ili u njega ili u kucu kad mu roditelji otvore (jer je 90% dijete neko) ili neku tako "igracku". Ako ide u skolu/fax/radi negdje, posaljes mu tu neku zanimljivu postu ili obavijest da ga ljudi mrko gledaju, cisto da vidi kako je kad ti neko ulazi u privatnost i nadzire te. Samo nebo je granica, a klin se klinom izbija :D
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ako se sazna ko je to objavite ovde bas me interesuje koje je godiste taj idol sto vrijedja preko tastature
     
  13. black

    black Komšija

    Re: Odg: Cyber zločin u BIH

    Jednom mom jaranu su isto tako stavili broj na oglas za GOLF 4 1500KM , 50 ljudi ga zvalo :D
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja nisam upoznat previše sa slučajem, ukratko mi je objasnio o čemu se radi, šturo doduše, jer to su ipak privatne stvari.

    Više me je kao htio pitati dali postoji netko kome se može obratiti, da uđe toj osobi u trag, tj nekako da dođe do ip adrese toj osobi, što

    bi predpostavljam poslužio kao dokaz policiji, sudu, ili neznam šta. Rekao sam pogledat ću, paaa ima li tih hakera ikakvih za rentat :D
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    To i govorim, kad ga pocnu ljudi smarat 24h dnevno nece se imat kad brinut za tudji zivot niti profil.