Da li glasate na izborima?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by BiceBolje, Mar 28, 2005.

?

Da li glasate na izborima?

Poll closed Apr 27, 2005.
  1. Da

    7 vote(s)
    100.0%
  2. Ne

    0 vote(s)
    0.0%
  3. Da, ali ne namjeravam više

    0 vote(s)
    0.0%
  4. Ne, ali namjeravam

    0 vote(s)
    0.0%
  5. Ne, niti namjeravam

    0 vote(s)
    0.0%
  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  2. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ne... Nikad.. Pa da se poslije kajem što sam ovog izabrao a onaj bolji :mrgreen: Ma zezam se imam tek 14 godina, pa ne mogu još glasat', jedva čekam 18-tu da izaberem najgoreg. ti su najbolji ;)
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Eh puteri...
    Nikad u zivotu nisam glasao a nit namjeravam kad je sve banda.
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Da, najbolje je pustiti bandi da nas maltretira. Cool.
     
  5. Blade

    Blade Novi član

    ama sta cu dzaba glasat nista od toga
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Da, najbolje je prepustiti manipulatorima, jebe se nas!
     
  7. Sleeper

    Sleeper Komšija

    E dijete!Da znash ista o politici i politicarima znao bi da(trenutno) ne postoji(ako postoji nek me neko opameti)
    politicar koji ne manipulira i/ili krade.......a i kad koji pokusha da ispravi krivu Drinu ubiju ga,diskredituju ili na neki drugi nachin onemoghuce.Primjera ima koliko hocesh....jedan je kad je onaj ministar finansija napravio presedan(buđet nije bio u deficitu!? nego je bilo 500 MILIONA KM-ova viska u buđetu) pa su ga odmah smijenili.
    JFK i svi iz njegove familije koji su se pokushali kandidirati su ubijeni....da ne spominjem skorija ubistva na nashim prostorima.

    PS.Spameru hajd odgovori na svaki post pojedinacno ako ikako mozesh!
     
  8. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    @Sleeper samo da ti kažem nešta. Ako iko o tome zna to je eXmAn.. On bar zna razmišljati. Drugo je što se on zeza ovako. Nađi ga na MSN-u pa će ti reći dvije tri. Nemoj se uvrijediti i ja sam tako mislio da je nešta frajer. Ali čovjek zna ono, i možda je jedan od kulturnijih u Visokom, jer ima više papira u džepu nego para :idea:
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    X dobro ti se zetonira ovaj Dzahdo sta mu kupujesh perece mozda.

    Dva mrtva spammera.
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nisam ga natjerao, čak šta više znam ga samo onako.
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne znam zašto ste toliko uzrujani, vi sve smatrate spamom. Iako je tema konkretna.

    Dobro, pošto sam dijete da prozborim koju. Ti svjesno kažeš da ne znaš ni nećeš da znaš o političarima koji valjaju. To je naš problem jer ne želimo da razmišljamo, svi vole staviti prst u uho i briga ih za sve. Na sceni postoji dobrih političara i stranki, jedini je problem što nema zdravih birača, oni zdravi misle da su pokupili svu pamet svijeta pa im niko ne valja i ne glasaju. Zato glasaju ljudi iz rularnih sredina, većinom za nacionalističke stranke kojima je preći nacionalni interes i ugroženost nego napredak.

    Glasati treba!, prvo što je to naša građanska dužnost, a drugo, ti nemaš pravo nikome prigovarati u vlasti ako nisi glasao.

    Toliko.
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Malo ga pretjeraš, ne treba mi niko da me hvali.
     
  13. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Okey, fakat je sve pogrešno na ovom forumu što se kaže jebo te i forum i svijet ovakav, sa ovakvim pametnicama tipa deloren i ostali 'policajci' neće se nidokle! Jebote forumi nisu zlatni... Ja sam najviše pitanja i postavio! Ima i drugi forum ako ti smetam, reci mi, il ako more namjesti da ne vidiš moje postove :smt011
     
  14. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Deloren ispadne da je više tebi stalo do tih postova jer ih jedini i spominješ! Plus znam eXmAn-a malo, al' se čovjek pokazao!
     
  15. monK

    monK Komšija

    Na sceni postoji dobrih politièara i stranki, jedini je problem što nema zdravih biraèa, oni zdravi misle da su pokupili svu pamet svijeta pa im niko ne valja i ne glasaju.

    Na pretprošlim izborima sam glasao za SDP, a onda su me potpuno razočarali. Ništa se nije promijenilo.
    Navedi mi par konkretnih stvari koje su učinili SDP ili SDA, osim što su SDP > isporučili alžirsku grupu a SDA ih kritikovala, a onda su ovi iz SDA poslali vojnike u Irak a SDP ih kritikuje. To je samo jedan, eklatantan i eksplicitan, primjer iz vanjske politike.
    To je to drug, to je naša politička scena, ista stvar će se desiti bilo koga da dovedemo na vlast i u bilo kojoj oblasti.

    Ne razumijem koji su to birači zdravi a koji bolesni.

    Zato glasaju ljudi iz rularnih sredina, veæinom za nacionalistièke stranke kojima je preæi nacionalni interes i ugroženost nego napredak.


    Eh, sad napomena, da me ne shvatiš pogrešno. Razumijem šta hoćeš reći i slažem se sa idejom koju iznosiš na ovoj temi. Ali mislim da, kada već propagiramo pismenost, u jeziku ne bi smio praviti katastrofalne ideološke greške (fašističke prirode, a znam da nisi fašista).

    Prema ovoj izjavi bolesni su oni birači koji žive u ruralnim sredinama, odnosno birači koji glasaju za nacionalističke stranke. Ne razumijem zašto su bolesni. Mislim da se ne smiješ tako izražavati o našim svakodnevnim, običnim ljudima, koliko god imaomišljenje koje se definiše alternativnim. Problem nije u bolesnim ljudim koji žive u ruralnim sredinama, to što su mahom neobrazovani i što su u stanju u kojem je s njima la(h)ko manipulisati/manipulirati kroz bolesne masovne medije nekako i nije njihova krivica, ista stvar se vidiš dešava i u USA i u Velikoj Britaniji i u Njemačkoj, gdje su ljudi puno obrazovaniji i gdje je životni standard općenito puno bolji i gdje imaju Michaela Moora, Noama Chomskog, itd.

    Nacionalističkim strankama, kao i ovim pseudo-ljevičarskim, u našoj zemlji jedina bitna stvar je dočepati se pozicije moći i na njoj što duže opstati.

    Mišljenja sam da nijedan od trenutno aktuelnih političara ne zaslužuje naš glas, a pogotovo ne glas običnih malih ljudi, seljaka.

    Ne vjerujem da ću izaći na naredne izbore. To je moj stav. Haug.
     
  16. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    ne


    mrsko mi izlaziti
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne, nisam mislio da su oni bolesni, nego jednostavno manje upućeni u sve to. Pogriješio sam u odabiru riječi (Zdrav), ali nadam se da si shvatio šta sam htio reći. Ja niti mrzim seljaki ili neke druge, jednostavno znam na našem primjeru u Visokom, SDA je dobila na osnovi tih glasova, i umjesto jednog radnog političara koji iza sebe ima veliku firmu, koji zapošljaje mlade, koji jako voli rad, disciplinu i red itd. Dobili smo nekog nezainteresiranog načelnika koji još uvijek nije ništa konkretno uradio, niti je radio.

    Ja kažem kako jest, i to tako stoji.

    Opet, da se ne prepiremo oko zdrav-bolestan, ja opet tvrdim da ima (rijetkih) poštenih političara, i te koje sam primjetio većinom niko ne podržava, zašto? Zato što niko ne zna njih, niti hoće da zna, eh tu leži problem, mi nećemo da znamo!

    I opet, nemamo se mi šta buniti ako nismo glasali, a opet me interesuje zašto malo i narod ne prestane sa korpucijom, kriminalom, crnim tržištem (posebno!).

    Dok se narod ne promjeni, neće ni političari, oni su skontali da je narod nezainteresiran pa su odlučili da kradu. Rijetki se nađu pošteni. Zato je meni muka.

    Respect.
     
  18. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Upravu ste obojica. Ali samo nešto ne treba praviti razliku između seljaka i građana. Drugo je što u Visokom seljak neće reći da je seljak. Dok drugdje ima seljaka koji prave svoju stranku i ne stide se onog što jesu. Treba biti realan a ne praviti se nešto što nismo.. Što se tiče politike svaki političar je na svoj način da kažem 'osmišljen'. Svako će reći da će on pravo voditi državu i biti pošten. Možda on to i misli, ali stvar je što se mi poredimo sa Amerikom koju nije direktno odavno niko napao. A mi Bosanci hoćemo za 10 godina poslije rata da budemo Amerika. E vala ne može, prosto nemoguće. Mi sad kažemo vidi u nas ceste vidi ceste u Njemačkoj, Americi, Sloveniji.... Ali i u nas se to radi.. Tako da kad napravimo te ceste mi ćemo naći neku treću stvar koju nema ni Amerika, pa će se ljud buniti kad država kaže da nema para. Normalno je da će reći da nemaju para, ustvari imaju para, ali šta će postići ako potroše i ono malo što imaju. Ne kažem ja sad. Ali eno Haris Silajdžić on bi možda fino vodio, ali ne treba sad ni gledati ono je li on musliman, je li katolik je li ovo je li ono. Drugo je što naši ljudi prave razliku. Ja sam siguran da bi bolje hrvat 'vodio' Bosnu i Hercegovinu. Mi samo nek' nam je gledati ružno hrvate jer su oni nadohvat EU. Našim ljudima je sigurno glupost što se bore za naše stare granice, jer nama ne treba ni Hrvatska ni Srbija. Niti mi trebamo Srbiji i Hrvatskoj. Nek' svak' ima svoje.. Dobra stara vremena.. Ja po priči vjerujem da je bolje bilo u Titino doba što sigurno jeste, jer nisam tada bio rođen. Svako je imao platu, svako je imao posao.... Nije bilo razlike u narodima.... Ali sad kad već imamo tu našu slobodu i samostalnost nedaju nam ni da je imamo fino! Kome vrijedi nekakva država podijeljena na 2 ili koliko već entiteta, nekakvu Federaciju i R Srbiji. Velika je glupost praviti te kantone. Jer nismo ništa tim dobili osim završetka rata, u kojem više nismo imali šta izgubiti , jer smo ionako sve u njemu izgubili. Toliko od mene.. Peace :wink: Nemoj da me ko shvati pogrešno! Jer je većina stvari u prenesenom značenju!
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Ljudi zalazimo gdje netreba ovo je HWB
     
  20. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Pa je li ovo OFF-TOPIC rubrika ili za grafičke kartice??? Pusti nas makar u off-topicu da pričamo kao ljudi...