da li seti jos uvijek radi?

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Eustace, Sep 2, 2006.

  1. Eustace

    Eustace Aktivista

    da li seti projekat jos uvijek radi? koliko je to zastupljeno kod nas, i da li se moze ukljuciti ? par informacija... hvala.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  3. Eustace

    Eustace Aktivista

    hvala!

    a mozes li mi reci koliko MB zauzimaju ti "paketi" sto se skidaju za obradu?
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma nije to veliko. Mislim po par MB max. Ja nisam kod sebe palio seti, ja sam imao grid. Grid trazi lijek za rak, vrsi istrazivanje anthraxa, malih boginja i slicno. Hebo svemirce.
     
  5. Eustace

    Eustace Aktivista

    ej, pa to je jos bolje! de me uputi. ja i onako studiram medicinu, pa bih volio ucestvovati u tome, vala bas, jebo svemirce... mozes li me uputit sa par linkova, volio bih da iskoristim ovo cudo malo na koristan nacin, kad ja ne radim nista... :)
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    grid.org
    Na isti fazon kao i ovo, skines glavnu aplikaciju i on skida pakete za obradu kad mu treba. Ne osjetis u svakodnevnom radu da uopste radi proc nesto drugo.

    PCEkspert ima grid team, pa vise mozes saznati na linku ispod.
    http://forum.pcekspert.com/showthread.p ... light=grid
     
  7. Esh

    Esh HWB

    mislio sam da reaktiviramo nas tim zajedno sa novim sajtom
    ima li uopce interesovanja za fah / seti kod nas? ja to redovno obradjujem :)
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma nemam se ja šta brinuti za vanzemaljski život. Semir Osmanagić kaže da ga ima, i mora ga imati.

    Više na alternativnahistorija.com.
     
  9. Eustace

    Eustace Aktivista

    e hvala. a sto se tice setija, mozda bih mogao uporedo radit i jedno i drugo, samo me interesuje koliko to oduzima bandwitha... mozda bih mjesecno mogao odvojit max 300-400 MB na to...
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Za grid su paketi 100-700kb. Imas nekek koji se obradjuju sat, a imas neke kojima treba 15 sati. Ako uzmes u obzir da ces max dnevno skidati 3-4MB, potrosit ce stotinjak megi u vrh glave.
     
  11. Eustace

    Eustace Aktivista

    a super onda. a da li je vazna brzina cpu-a? da li podrzava dual core? meni komp i onako radi 24/7, preko noci komotno (uz download/upload, snimanje TV tunera, kodiranje divx-a...) da obradjuje i to...
     
  12. Eustace

    Eustace Aktivista

    radi vec pola sata, i obradio je 2%. nego, moze li se ovaj program kako pauzirati? ili stop? sta ako zavrsi, a nema konekcije ukljucene? moze li se prekinuti u pola, pa nastaviti?


    EDIT: Skontao sam Snooze opciju. a smije li se ovo iskljucisti skroz (end task), hoce li opet nastaviti poslje ili
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nastavit ce poslije. Procitaj onaj link na pcekspert sto sam stavio. Samo ce ti se kazat'
     
  14. Eustace

    Eustace Aktivista

    sve sam skontao! odlicno... evo vec je radilo 8h, i zavrsio 57%. svidja mi se ideja, i onako mi pc radi stalno, sto ga ne bi iskoristio malo bolje... :)

    jedino mi je jos nejasno ostalo kako se prave oni timovi ljudi, da radimo zajedno, i skupljamo bodove zajedno?