Daj pomagajte :(

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by abasi, Mar 1, 2004.

  1. abasi

    abasi Aktivista

    E ljudi molim vas da mi pomognete.

    Jucer sam rekao da sam se pomrezio sa jaranom ( Spider-om) i igramo sve igre na lanu, sve ok Ping u CS-u 5-15, laga nigdje ... warcrat leti...

    Ali nikako ne mozemo da Sheramo nesta, Ustavri tamo u Network Conection , pa Workgroup ja ne vidim njegov komp, a ni on moj.
    Ja samo vidim svoj kao i on svoj, ali nikako da mi se pojavi njegov komp.

    Stavio sam i ja on da je C: za sherati ali nece.
    Podesili smo Subnet MASK: 255.255.255.0 i on je tako stavio a
    IP adresa u mene je 195.222.222.1 a u njega samo zanji broj je 2. svasta smo probali ali nece.

    Pa me intresuje kako da ovo napravimo , gdje, koliko, kako, i sta kucati ???

    Samo hocemo da nesta Sheramo ali nece.

    Pa ko zna neka napise kako se to radi Plzzz.

    P.S. Obadvojca imamo XP pro.

    poz.

    tepSIJA ( MoFI_CS )
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    jel vam isti naziv workgroupe? jel ste gateway-eve podesili? jel upaljen file & printer sharing?
     
  3. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Gateway vam ne treba, uskladite workgrupe, IP borojeve i subnet maske, e sad kad to sve završiš moreaš da oba računara pridružiš vašoj workgrupi (network conection pa setup small or buisnis network...) i trebalo bi da radi.
     
  4. abasi

    abasi Aktivista

    Jesam li dobro skontao:

    Gateway mi ne treba.
    subetmask treba biti ISTI kod obojce !
    IP trebaju biti isti ili razliciti ( napisite vi kako bi vi uradili npr:195.3.242.424...

    Workgroup treba biti ISTI kod mene i njega !

    onda ono Setup Smal...blaba...
     
  5. abasi

    abasi Aktivista

    Gdje to ukljucim ???

    :wink:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    a vjerovatno da je to već uključeno... ip kod tebe 192.168.1.1, kod spidera 192.168.1.2 (nije ovo neko pravilo za ip-ove, ali 192.168... su privatne mreže, pa ono...)
     
  7. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ukoliko delite i konekciju za internet, odnosno obojica idete na internet preko računara jednog od vas dvojice, taj jedan koji je zakačen na internet mora da bude adresiran kao 192.168.0.1, ovaj drugi npr nek bude 192.168.0.2 pa do 255 (koliki inače opseg). Subnet mask nek bude kod obojice (kao što po defaultu i jeste) 255.255.255.0 a file and printer sharing dodaješ kao protokol same mrežne karte (u delu gde podešavaš IP adrese mora da stoji iznad TCP/IP internet protokol i File and Printer Sharing kao zasebna stavka).
     
  8. abasi

    abasi Aktivista

    Evo usao sam u opcije u ukljucen je ovaj File and Printer Sharing.

    Sto se tice interneta, ja se ponekad konektujem na net, vidim mail, malo forum ... a u mene je 56k tako da mu sigurno ja ne bih dozvolio da radi na netu kada se ja konektujem, ionako mi puno ceka kada otvaram 2 stranice+MSN.

    A ovo cu odmah ujutro probati , ovo IP i ako bude probema javim ovdje .

    pozdrav.
     
  9. Spider

    Spider Aktivista

    Pozdrav svima raja :wink: .Kao sto je moj jaro tepSIJA sve vam lijepo objasnio i sve smo uradili kako ste rekli ali opet nista :lol: .
    Ali nama vise nije stalo do sheranja ali je "iskocio" novi problem 8) .Kako drugacije da nazovem ovog glupog momka nego konj :eek:,zato sto je sve sjebao .
    Carkao je nesta i sada nemozemo ni da igramo igre.I budala je da bi rijesio problem formatirao :D ,eto pameti!!!Ali ja znam da ima drugi nacin od formatiranja i necu da to radim vec da vas pitam sta treba raditi (vi ste pametnjakovici :lol: malo ulizivanje 8) ).

    Nama se uspostavi veza 100mb ali ako je send oko 50-60 recived je 0 i obrnuto .Ja npr.: kreiram ali on ne vidi da sam ja kreirao i obrnuto.

    Sve smo podesili kako ste rekli ip,workgroup isti,i ona ostala "cuda" .Mrezne kartice su nam ok ali opet nista.

    P.S. Nadam se da sam bio jasan.Ja sam objasnio kako sam shvatio pa eto raja HELPP :wink: .
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    syss je meni pomogao u tome . Hvala syss.
    uradite ovako kao sto je Beast napisao i sve ce vam raditi. Ako nebude... nadjite nekog tko zna to napraviti :D...
     
  11. abasi

    abasi Aktivista

    JOj evo na cemu zapnemo.

    Kod onih paketa sto poslje mreza stanje je kod mene

    SEND : 60 ( stalno je 60 nemoze vise i to je MAX)
    Recived : puno 20000-50000 hiljada .

    Ja kada kucam u comand promu ping i svoj IP imam 100% loss !! od 4 poslata 0 se vrati a kod sipidera je sve Ok

    100% ok =0send 4 recived= 0% loss
     
  12. abasi

    abasi Aktivista

    Izgleda da je do mene ali do cega jbga ja :(

    mrezna mi je OK

    ???
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    ako ti ping u command promptu ne radi, onda ti sigurno ništa od aplikacija neće radit. dok ne dobiješ dobar rezultat u pingu, ništa dalje.
     
  14. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Probaj druge drajvere za mrežnu kartu ili drugu mržnu kartu, ping mora, ali mora da daje <0ms kad pinguješ sam svoj IP broj.
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    pc 1 : 192.168.0.1 , pc 2 : 192.168.0.2
    Subnetmask 255.255.255.0

    Workgroup : supci

    Imena masina moraju biti razlicita.

    U local area connection properties moras imati sljedece elemente :
    Client for microsoft networks
    TCPIP
    Microsoft file and printer sharing.

    Ako jos uvjek ne radi i ako koristite widnows xp, probajte network setup wizzard.


    Ping localhost u promptu da provjeris radil li ti local loopback odnosno mrezna kartica.

    provjeri da li je local area network u enabled ili disabled stanju.

    Siguran sam da ste samo napravili gresku u konfiguraciji.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    bez ovog nema mreže! :D
     
  17. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    :lol:
    ovo obavezno ovako :) hehe :D
     
  18. abasi

    abasi Aktivista

    E dobar si nam workgroup preporucio Zeleni.

    Evo mi smo probali 10 puta ovo sto ste rekli ali nece.
    Ja misim da je problem do moje mrezne karte ( integrirane), mislim da ona nije ok.

    Jer kada sam foramatirao danas disk ( C:) i poceo da instaliram drajvera od zvuka, pa one VIA 4in1 ...
    Tamo je to sve kada ubacim onaj CD od maticne i pokrene se sam setup, ali fali LAN Drivers.

    Njega nema kao sto ima npr: AC97, SATA Raid...
    ono polje sto se prije pojavi pa na njega kliknem i sama se mrezna instalira sada ga vise nema.

    Probao sam ADD/new hardver ali nece da ga ADD.
    Onda sam odustao i jednom kada sam palio komp., XP je prepoznao novi hardver, prepoznao Lan karticu.

    Onda sam je konfigurisao kako ste rekli osim sto sam Workgroup stavio: MSHOME ali nece .

    Neznam da li moze biti do moje integrirane LAN kartice.

    DA ili NE ???
     
  19. abasi

    abasi Aktivista

    P.S.

    Nije mi jasno sto ja ne vidim da je Spider kreirao igru u CS-u ili Warcraftu ako smo povezani, i fino pise 100 mb/s LAN

    Ali SEND paketa: 60 a recived : puno 5000-1000

    ????

    Jebem li ! ko je izmislio mrezenje jeb mu djecu.

    Sto nije sve : PLUG AND PLAY
    Sto nije sve : PLUG AND PLAY
    Sto nije sve : PLUG AND PLAY
    Sto nije sve : PLUG AND PLAY
    Sto nije sve : PLUG AND PLAY
    Sto nije sve : PLUG AND PLAY
    Sto nije sve : PLUG AND PLAY
    Sto nije sve : PLUG AND PLAY
    Sto nije sve : PLUG AND PLAY
    Sto nije sve : PLUG AND PLAY
    Sto nije sve : PLUG AND PLAY
    Sto nije sve : PLUG AND PLAY

    ?????
    kao slusalice ili mis ( one kante bez drajvera )

    Sto nije sve : PLUG AND PLAY
     
  20. abasi

    abasi Aktivista

    Kako on meni salje ove pakete a njemu ne mogu.

    hej posalji mi virus da mi zaplai komp. da me ubije :( :( :(

    jbg.