Daj pomagajte :(

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by abasi, Mar 1, 2004.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    pa ako nemaš instalirane drivere za mrežnu, onda je sigurno to problem :)

    da li je i spideru workgroup mshome?

    btw. zeleni ti je napisao kako da provjeriš mrežnu... command prompt--->ping localhost (ili 127.0.0.1) ako nemaš response (100% loss), onda je do tvoje mrežne.

    jeste li vi uopće sigurni u ispravnost kabela/konektora?
     
  2. abasi

    abasi Aktivista

    E ovako:

    Workgropu nam je u obojce: MSHOME
    Provjerio sam svoju mreznu i 0% loss
    ( 4 send = 4 recived)

    A kablo neznam mozda nam ga je neko presjeko ?? :D sala.

    Pa prvi put kada smo ubcili kablo sve je bilo ok.

    A zar bi se konekcija ikako uspostavila da kablo nije OK ???
    Ja kada "carnem" onaj konektor sto ide u LAN malo prestane da svijetli !!!

    Jel OK ???
     
  3. abasi

    abasi Aktivista

    Evo sto kaze u Device Menager:

    VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter

    """This device is working properly.

    If you are having problems with this device, click Troubleshoot to start the troubleshooter."""
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    naravno da nije oke!

    ako imaš multimetar (unimer), provjeri da li je na kabelu sve oke... 1 i 3 pin (gledano slijeva na konektoru) na jednom konektoru mora biti 3 i 1 na drugom, 2 i 6 na prvom mora biti 6 i 2 na drugom.
     
  5. abasi

    abasi Aktivista

    Malo mi ovo pojasni PLzz. kakkvi pinovi 1 i 3 i nemam unimer.

    ???..
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

  7. Shenron

    Shenron Komšija

    A jeste li mozda disejblali slucajno mrezne u BIOS-u?
     
  8. abasi

    abasi Aktivista

    E raja.

    Evo danas sam dobio novu mreznu karticu:
    Realtek... nesta nec...
    Instalirao sam je bez problema konfigurisao IP i subnet mask ali opet isto.

    Nista ne pomaze.

    Nema nista drugo da nije ok nego kablo, i ovo konaktori, pa cu sutra fino otici kod jednog cike da mi stavi nove konektore i podesi pinovee fino ( crosword cable.) ako ni onda ne bude OK stvarno neznam sto je !

    Poz. svim ! ;)
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    reci mu crosword i gledat će te zbunjeno.

    crossover je to što tražiš...
     
  10. Spider

    Spider Aktivista

    Eh ovako ljudi uradili smo sve sto ste rekli ali opet nista :cry: .Donio sam kod tepsije komp. i stavili smo nove mrezne ali nece opet.Dobili novih 5m kabla crossower i probali sa onim protokolom sto ste nam rekli ali nece u pm :oops: .Formatirali po nekoliko puta ali nista,pa ebemu sve koji mu je ..... :oops: :oops: ???
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    Jeste li 10000000% sigurni da je crossover?
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    ako ste podesili ip adrese, i ping na tim adresama ne radi, onda je vjerovatno hardverski problem (kabel ili mrežne kartice). uglavnom na čisto instaliranim windowsima treba samo instalirati drivere za mrežnu i upisati ip adrese, i to bi onda trebalo radit, ako ne onda provjeriti hardver... nabavite unimer (ili bilo kakav multimetar) i provjerite da li se radi o crossover kabelu!!
     
  13. abasi

    abasi Aktivista

    Crossower je 100% jer evo u rukama imam casopis VIDI i tamo fino pise kako treba rasporediti zice da bude crossover, i isto je kao u VIDI-ju, a ja sam nabavio mreznu kartu i onu iskljucio u Biosu a ovu instairao bez problema i nece.

    a kablo samo nabavili novog 5 metara crossover i nece.

    Jos nismo probali da zamjenjimo Spider-ovu mreznu, mozda je do nje.

    Ali cemo za 3 dana nosti kompjutere gdje smo kupili kablo pa ce nam covjek namjesiti ako ne . suicide!!! :D:D:D

    poz.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    a da ti enable-aš svoju onboard mrežnu, a ovu koju si novu kupio daš spideru da probate??
     
  15. Spider

    Spider Aktivista

    Tako cemo jos sutra probati, ako bude isto nosimo jednom expertu i ako on ne napravi sajonara :roll: .

    POZDRAV