DAV-DZ230 Kucno Kino

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Phobius, Jan 25, 2008.

  1. Phobius

    Phobius Novi član

    Namjeravam kupiti DAV-DZ230 Kucno Kino sa HDMI portom. Medjutim, primjetio sam da ne posjeduje AUX ulaz. Na prednjoj strane posjeduje audio in, ali onaj tanki ulaz (isti kao i izlaz za slusalice ili kao izlaz za zvucnike na zvucnoj kartici). Sa zadnje strane posjeduje Digital Media Port.
    Molio bih vas da mi pojasnite taj "Digital Media Port" (mogu li preko njega spojiti racunar) i da li bih u krajnjem slucaju mogao spojiti racunar na taj "tanki" audio in (koji je planiran za spajanje mp3 plajera). Hvala unaprijed, i izvinjavam se ako sam napisao kakvu glupost :D .
     
  2. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Mislim da mozes spojiti komp na taj audio in, samo nadjes kabl koji na drugom kraju ima malu "bananu".Medjutim mislim da preko tog ulaza neces moci dobiti 5.1 zvuk, vec ces imati klasicni stereo. Za digital media port ne znam, proguglaj malo, skini manual od tog kina i pogledaj. To ti je najlakse. :smt002
     
  3. Phobius

    Phobius Novi član

    Prije svega, hvala na odgovoru. Najprije sam i skinuo manual i bas sam tu i procitao za taj port. Izgleda da mi za taj port treba adapter, koji proizvodi Sony, i koji moram dodatno kupiti. Jos sam malo "proguglao" i istrazio da imaju tri tipe tog adaptera, za Walkman, Ipod i WiFi konekciju. Izgleda da ne postoji adapter koji na sebi sadrzi klasicni "cincni" AUX in. Ajd idem na slijepo, jer cini mi se da je to jako dobro kucno kino. Ako neko slucajno ima iskustva sa navedenim, molim da to sa mnom podijeli ovdje. Pozz