1. Kameric

    Kameric Novi član

    Pozdrav svima,interesuje me nesto.Skoro sam promijenio procesor uzeo sam polovan pentium 4 na 2.53 ghz i interesuje me kakav je to procesor po performansama mao sam prije onaj celeron 2.0 ghz.E sad ploca je asus p4xp-x sa intel 845 d chipsetom i ima podrsku za 533 fsb ali za ram pise da podrzaje samo ddr 266/ddr 200 ja sam stavio oinaj ddr 333 i radi sve perfektno ali opet transfer je u rangu ddr266.Medutimu biosu nadem nesto pise fsb /memory freqeny i ima opcija da se izabere 1:1 ili 3:4 ja probam ovo 3:4 i sve leti dva put brze jer ram tad radi na 2X167(333 mhz) ali me interesuje da mi nece crkntu sta jer je chipset ogranicen na manji transfer.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    poboljsanje je veliko u odnosu na stari celeron procesor, sto mislim mozes i sam primjeniti po performansama.

    sto se tice memorije, nista ti nece izgoriti jer u sustini si ti samo overclockovao memoriju na njenu stvarnu - defaultnu vrijednost bez podizanja frekvencija procesora.

    skini zadnji bios obavezno.
     
  3. Kameric

    Kameric Novi član

    ma znam to memorija je na svojoj defaultnoj frekvenci ali chipset nije,u sisift sandri mi pise kaze fsb/memorx clock is higer freqvency by rated chipset tako nesto e to mi je zapalo za oko.